Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde ati vazut voi janta de logan cu ET 37 cu 130 de lei(eu sub 290 nu am vazut, noua ma refer), ma intereseaza si pe mine. Interesant la Bucuresti senzorii sunt mai scumpi ca la Giurgiu, mie mi-au zis ca sunt 120 in schimb jantele mi-au zis 305 dar nu au specificat daca au si capacele sau nu.

    Comment


    • Cauta pe aici poate gasesti ceva
      http://www.vadrexim.ro/jante-tabla.h...ACIA&pcd=4X100
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Nu exista, de altfel nicăieri nu am găsit decât cele de origine. Nu mă interesează alte specificații, n-am chef să mă trezesc că atinge cine știe pe unde, de asta nu prea cred că există la acel preț.

        Comment


        • Astea nu-ti plac? Pot sa-ti spun sigur ca merg pe Logan 2 eu am cauciucurile de iarna pe jantele astea!
          Last edited by DannyMC; 18 October 2016, 18:39.

          Comment


          • Pe cele recomandate de DannyMC le-am primit saptamana trecuta de la Emag.Foarte placute ochiului si au avut nevoie de plumbi mici.Nu au fost foarte descentrate.Le recomand cu caldura.
            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

            Comment


            • Salut! Stie cineva codul de culoare la blue navy logan2 2016 septembrie...? Da stiu nu ma trimiteti jos sa ma uit pe stalpul dreapta...m.am comandat ceva stilou retus blue navy 061E..sper sa "bata" cat mai mult cu culoarea mea...a mai folosit cineva?

              Ploua afara si e frig
              Last edited by Danut Mi; 18 October 2016, 18:46. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Nu e vorba de plăcut, doar că vreau să pun doar de cele care au specificații cu originalele si in plus astea sunt pe 15" iar mașina a venit cu 16".

                Comment


                • Sorry, nu am vazut ca vorbeai despre jante pe 16!

                  Comment


                  • Daca vrei neaparat poti trece cu jante + cauciucuri de iarna pe 15, nu vad, unde este problema? Cu incalzirea asta globala, eu nu as mai face greseala asta, as merge pe all season cu jantele originale.
                    Difera asa mult masinile intre ele? Daca astia taie din costuri tu nu poti?
                    Last edited by Oti; 18 October 2016, 20:05.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Pot dar nu vreau din mai multe motive:
                      - daca masina asa a venit asa vreau sa si ramana;
                      - prefer anvelope de vara si de iarna separate(doar nu cumpar altele in fiecare an);
                      - masina nu a venit cu roata de rezerva asa ca am nevoie si de o asemenea roata(nu pot tine ca rezerva o roata de alte dimensiuni);
                      - la masina anterioara nu am avut 2 seturi de jante si nu mai vreau sa stau la cozi ca sa schimb anvelopele de 2 ori pe an;

                      Comment


                      • Oti, reduci costurile. Dar reduci costuri care tin de siguranta ta. Anvelopa all season e un compromis. Nu isi arata "adevarata valoare" nici iarna, dar nici vara. Poate cele de la Michelin, Crossclimate sa fie mai bune, dar pe restul nu le-as recomanda (e parerea mea).


                        alinn28, dar in CIV nu apare si dimensiunea pe 15"?

                        Comment


                        • Sper sa nu spun o prostie..... diametrul exterior al rotii nu difera, jante 15 cu cauciuc = jante 16 +cauciuc. Asa este? In cazul asta ai rezolvat-o, iarna se da cu sare, ruginesc, se degradeaza mai repede janta, vara o folosesti ca rezerva cu limitarile de rigoare.
                          Eu as vinde rezerva care este cu anvelopa continental, imbatraneste degeaba cauciucul.
                          La allseason ma refer la ceva de calitate, nu ieftineli.
                          Last edited by Oti; 18 October 2016, 20:43.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            ... Anvelopa all season e un compromis....
                            Am vazut la tv ca anvelopele allseazon sunt bune daca nu iesi din oras

                            Comment


                            • Mie mi-a placut comparatia facuta de cineva: "Anvelopele all-season sunt ca o geaca subtire pe care o porti mereu! Vara o sa-ti fie cald in ea si iarna o sa tremuri!"

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                Daca vrei neaparat poti trece cu jante + cauciucuri de iarna pe 15, nu vad, unde este problema? Cu incalzirea asta globala, eu nu as mai face greseala asta, as merge pe all season cu jantele originale.
                                Difera asa mult masinile intre ele? Daca astia taie din costuri tu nu poti?
                                Nu exista încălzire globala, încălzirea fără precedent este mult mai mica fata de acu 10000 ani. Pe softpedia vor fi explicate mai in detaliu pe topicul dedicat.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google