Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La SL Plus nu exista bara stabilizatoare, am verificat eu la a mea si nu are... economie...

    Comment


    • Am vazut ieri la o spalatorie o skoda octavia 2016. Mocheta este 90 % cum are si loganul...se plangea gigel de spalatorie ca nu poate sa curete bine.
      Plasticele de la fetele de usi lasa de dorit...gen logan 2. Cand deschizi usile fata si te uiti jos la aripa unde vine prinsa de stalp...ramai masca sa vezi ca nu este vopsita )))
      Tabla foarte, foarte subtire etc...din ce in ce low cost!

      Comment


      • Azi am demontat plasticele de sub consola centrala. Asa am descoperit cauza incalzirii acum in sezonul rece a locului respectiv. Sunt doua fante descoperite prin care iese aer doar cand e directionat catre picioare. Intrebarea mea este daca se poate intampla ceva daca am astupat acele gauri? Nu am nevoie de tubulatura acum. SL10 1.2

        Comment


        • Da, vei avea mai mult aer pe celelalte găuri de ventilație
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • E numai de bine
            Ai grija ce ai pus acolo ca se va incinge foarte tare pe timpul ierni


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • In afara de asta, nu trebuie sa mai directionezi aerul catre picioare.

              Comment


              • Si eu am astupat gaurile cu o carpa. E foarte bine, solutie de compromis pana montezi conductele. Creste debitul aerului la picioare.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Originally posted by McDan View Post
                  1. Apropo de burete... ce am observat fata de fosta 1.4 (8 anisori) la bancheta din spate, daca stau sa ma gandesc mai bine chiar peste tot, buretele este mai "spongios" adica este cu siguranta mai moale (si nu mi se pare), deci si de aici calitatea... care banuiesc ca se va rupe mult mai repede...economie ...economie...."dincolo era mai iefftin"...
                  2. calitatea lacului la vopsea tot mai "indoielnica" sa ma exprim mai plastic....tot fata de fosta 1.4
                  3. calitatea, mai exact din ce am observat "grosimea tablei"...idem ca la pct.2
                  4. chederul de la parbriz de deasupra a disparut si la....fosta aveam

                  Si uite asa se pastreaza pretul cu tot felul de imbunatatiri active si pasive (noxe, S&S, ECO, HSA... etc) in detrimentul altora...

                  Apropo stie cineva, s-a mai uitat cineva daca mai are bara de torsiune / stabilizatoare?... parca era dispata mai demult...

                  Daca ai modelul mai ieftin,NU ai bara stabilizatoare pe fata.

                  Daca doresti te duci frumos la dezmembrari si ceri o bara stabilizatoare de logan (oricare) si o pui sus.

                  Preturi:
                  Bara stabilizatoare -100 lei (+ urechile metalice)
                  Bucsi bara stabilizatoare- 26 lei (2 bucati Lemforder)
                  Bielete antiruliu -25 lei (2 bucati Lemforder)
                  TOTAL:151 lei (manopera nu stiu cam cat ar costa,dar poti sa o faci si tu acasa pe cric este umpic mai greu, o sa inveti toti sfinti la bieletele alea dar o pui sus)
                  Bara aia ajuta masina in curbe sa nu se incline (sa nu faca ruliu stanga,dreapta) daca ai masina noua nu se simte nevoia deoarece amortizoarele,arcurile,bucsele sunt inca rigide si bune fara jocuri,dupa ceva km se lasa si incepe usor usor sa o simti cum se inclina.

                  Comment


                  • Bine ca n-ai dat quote la ultimele 100 de pagini...stiai o treaba!


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Keep walking...

                    Comment


                    • A montat cineva pe logan 2,arcuri sport?Sunt diferite arcurile de logan 1 fata de cele de logan 2?Ma enerveaza maxim distanta intre roata si aripa...

                      Comment


                      • Voi aveti asa ceva ? Vad ca e varianta in germana pentru logan1 ...


                        Welcher Dacia passt zu mir? Wählen Sie Ihren Favoriten aus unserer Modellübersicht und entdecken Sie exklusive Angebote.

                        Comment


                        • Eu personal nu am, dar in strainatate masinile cam au asa ceva. Cu toata sinceritatea nu cred ca la noi echipa de descarcerare sta sa caute o lista de genu, dapoi sa o mai analizeze. In mod normal cine face apelul la 112 ar trebui sa dea informatii despre modelul masinii si cei de la descarcerare pe drum pana la accident sa caute fisa aferenta masinii.

                          Comment


                          • Nu era vorba ca devine obligatoriu sa ai asa ceva? Asa cum zice @ady-dragan, aia cand vin stau sa caute cartea la masina?

                            Comment


                            • Eu stiu ca e optional, dar ar fi de ajutor pentru echipa de descarcerare. Acum vreo 2-3 ani a fost la tv o stire cu chestia asta.

                              Comment


                              • O prostie, în plus IGSU-ul face antrenamente(descarcerări) de ani buni pe Dacia, primind toate informațiile de la sursă, nu de la o fițuică absolut inutilă (informațiile sunt obsolete)

                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google