Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am cumparat setul asta pentru Sandero 2 Stepway, banuiesc ca e aceeasi dimensiune ca la mcv? Nu l-am folosit, doar l-am montat o data de proba. Pare OK.

    Comment


    • pe duster si sandero stepway merg, cred ca au distanta mai mica intre barele longitidunale, apare in specificatii la compatibilitati produs

      Comment


      • Stie cineva ce diferente sunt intre versiunea softului ptr motorul 0.9 Tce din martie 2015 si versiunea actuala? E vreun beneficiu daca ii faci update si mai ales daca se poate face (eu am E5)??

        PS: intreb doar de curiozitate

        Comment


        • Spun unii care au updatat cica ar tremura mai putin cu asta softul nou

          Comment


          • Originally posted by Amiralul View Post
            Stie cineva ce diferente sunt intre versiunea softului ptr motorul 0.9 Tce din martie 2015 si versiunea actuala? E vreun beneficiu daca ii faci update si mai ales daca se poate face (eu am E5)??

            PS: intreb doar de curiozitate
            Cum se face update? La reprezentanta?
            Din datele tehnice 0.9tce cu E6 are cu 5Nm mai mult la cuplu 140 fata de 135 si turatia de cuplu scazuta de la 2500 la 2250.

            Comment


            • Am mai intrebat si eu. Nu se baga nimeni si mi se pare ciudat. Te jecmanesc cu 130-150 ron pe un filtru de habitaclu simplu, de hartie, dar cand le zici ca vrei update de soft la motor si esti dispus sa platesti incep sa se ascunda ca sobolanii de lumina.

              Comment


              • Mai bine ii faci Soft la o firma specializata si ai 165 nm

                Credeti ca aia 5 Nm in plus se simnt într-un fel?
                Last edited by stoicanu; 7 May 2017, 10:19. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • El are impresia că pe H4B400 (euro5) puse softul de pe H4B408 (Euro6) și are direct 140Nm.

                  Newsflash: La euro5 nu ai altă versiune de soft în afară de cea venită cu mașina - cine zice altceva e rugat să prezinte istoricul de reprogramare al injecției (versiunile de soft și calibrare)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Si pina la urma cine are drepatate, tremura mai ptin E6 decit E5 ?

                    Comment


                    • cum se numeste piesa prezenta la Logan2 si absenta la Stepway?

                      Comment


                      • Aparatoare de noroi, trebuie sa aibă și stepway, sa nu le fi pierdut pe drum, au mai fost cazuri.

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Newsflash: La euro5 nu ai altă versiune de soft în afară de cea venită cu mașina - cine zice altceva e rugat să prezinte istoricul de reprogramare al injecției (versiunile de soft și calibrare)
                          Asta am vrut sa stiu. Deci sunt balarii din popor vorbele cum ca s-a facut, merge mai bine....etc.
                          Ii fac eu frumos un Stage 1 si gata. Domnul M. Florin ne poate confirma (parca si stoicanu) ,are stage 1 de mult timp, ca nu crapa nimic la motor.

                          Comment


                          • Dupa 100.000 km înca nu a crapat
                            Bine , daca vreau sa crape crapa si cu softul original
                            sigpic

                            Comment


                            • Sunt montate inaintea rotilor!
                              [cum se numeste piesa prezenta la Logan2 si absenta la Stepway?]

                              Comment


                              • Salutări. Cred că sunt deflectoarele aerodinamice. Mai multe detalii: http://www.loganclub.ro/forum/coduri..._2-t50599.html
                                Last edited by Danis702000; 8 May 2017, 01:47.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google