Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by peter21 View Post
    I-mi poate spune cineva ce cheie trebuie pentru a desface etrierul?Vreau sa schimb singur placutele (logan 2013,motor 1,2) sau un link ceva....
    O cheie fixa de 13 o tubulara de 13 si cheie dinamometrica de 30 Nm...parca.

    Comment


    • Originally posted by proteinman View Post
      O cheie fixa de 13 o tubulara de 13 si cheie dinamometrica de 30 Nm...parca.
      Am rasfoit un pic netul si parca ar semana cu ce face nene asta aicea https://www.youtube.com/watch?v=VBPXomEIT5o

      Comment


      • Nici nu se compară ăla e MCV cu discuri 258x22mm iar la Logan II 1,2 16v ai 259x12 cu alt etrier
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • De fiecare data am urmarit postarile si le-am apreciat,pe mine ma intereseaza o banala cheie cu care sa desfac si sa ajung la placute ca sa le inlocuiesc

          Comment


          • Iti trebuie un IMBUS de 7 (parca, il am prin trusa) pentru surubul de la etrier
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Sa inteleg ca despre imbus este vorba eu ma refeream strict la aceasta parte din film https://www.youtube.com/watch?v=VBPXomEIT5o#t=2m22s multumesc bobbyred :noroc:

              Comment


              • Salut, cine ma lamureste si pe mine ce sunt aceste 2 orificii? Difuzor?Senzor?

                Comment


                • Microfon si senzor temperatura/umiditate pentru clima.

                  Comment


                  • Originally posted by proteinman View Post
                    Microfon si senzor temperatura/umiditate pentru clima.
                    Multumesc!

                    Comment


                    • Intrebare pentru posesorii de Logan 2 ph2 (2017), cum se comporta cutia manuala ? Intra usor sau putin mai greu ? Este pe tije su cabluri ? Stiu ca cea pe tije intra mai greu.
                      Last edited by catalin11; 21 July 2017, 12:15.

                      Comment


                      • Originally posted by catalin11 View Post
                        Intrebare pentru posesorii de Logan 2 ph2 (2017), cum se comporta cutia manuala ? Intra usor sau putin mai greu ? Este pe tije su cabluri ? Stiu ca cea pe tije intra mai greu.
                        La mine merge bine, intra usor. Singura obiectie pe care o am , consider ca era mai ok sa fie marsarier-ul pe inel, sa ridici de inel cand vrei sa dai inapoi, asa cum e poate intrii din a 5 direct in marsarier

                        Comment


                        • Logan ? In ce luna ai luat-o ?

                          Comment


                          • Huh? eu in 21 ani si ceva sute de mii de km pe stilul asta de cutie...n-am reusit nici macar sa am intentia asta...

                            Comment


                            • Monumentală
                              Dacă avea 6+1 trepte, era o problemă. Acu mă dumiresc de ce 6+1 trepte are doar cutia Easy-R cu 1,5dci!
                              Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google