Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca ai de aliaj poti folosi prezoanele si la tabla.
    Ps.Sunt jante,nu jenti genti..etc..
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • @sebibv
      Se pare ca ai citit pe sărite:
      -quote-ul e din 2015! și, în acel context, era nevoie de suruburi pentru jante de aliaj, ție îți trebuie șuruburi pentru jante de tablă(înțeleg că le-ai comandat)


      E un zip-tie, care nu are surplusul tăiat - unii l-au tăiat din secunda 2 după sosirea mașinii.
      Last edited by t0rquemada; 30 August 2017, 08:42.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Mersi t0rque.

        Comment


        • Deci daca pe masina avem jante de aliaj si roata de rezerva este din tabla trebuie sa mai scoatem bani din buzunar pentru inca 4 suruburi pe care sa le pastram cu sfintenie in portbagaj si sa le folosim la nevoie NUMAI impreuna cu roata de rezerva! Halal gandire la Dacia!... sau mai bine inca o escrocherie tipic frantuzeasca pentru prostimea romaneasca!

          Pe celelalte masini ale mele, tot de la Renault (Laguna si Twingo), ambele cu jante de aliaj, nu exista asemenea marlanie... dar loganul asta este mai cu motz, este Euro5-6!
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment




          • Cum am mai scris:
            Originally posted by t0rquemada View Post
            Al meu L52 cu pack look a venit cu suruburile din #2531 si o punguta cu 4 suruburi de tabla din #2535. Asta era in 2012.


            ulterior a vrut lumea:
            - butoane geamuri pe uși
            - mască cu grile dreptunghiulare
            - cliamtizare automată
            - TPMS
            - sistem S&S
            - DRL pe LED
            - claxon pe volan

            trebuia redus costul în alte părți : șuruburi
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post



              trebuia redus costul în alte părți : șuruburi
              Dar la Renault exista(u) deja suruburi concepute sa poata fi folosite pe ambele variante de jante... cat de scumpe ar putea fi fata de astea ieftine puse pe Logan?
              Iar chestia cu punguta de suruburi pastrata in portbagaj pentru fiecare tip de janta in parte, este de-a dreptul hilara ca sa nu-i spun lipsa de respect fata de client... in argoul unora se mai cheama si tiganie!
              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

              Comment


              • Când ai avut bani de mașină cu jante de aliaj nu te calicești, mă rog unii posesori, la niște amărâte de șuruburi care sunt clar mai ieftine decât exoticele 195/55 R16 91H
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Si ca sa inteleg...ar trebui sa am o pungulita cu suruburi in portbagaj?
                  Nu am scos toate prostiile din porbagaj insa am aruncat o privire si nu am vazut nimic.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Când ai avut bani de mașină cu jante de aliaj nu te calicești, mă rog unii posesori, la niște amărâte de șuruburi care sunt clar mai ieftine decât exoticele 195/55 R16 91H
                    Daca te referi la mine, afla ca eu as fi fost dispus sa am si roata de rezerva de aliaj, daca ar fi existat ca optiune!

                    Aici nu este vorba despre calicire la bani din partea clientului ci din partea fabricantului! Este penibil pentru Dacia sa-ti vanda masina noua cu jante de aliaj pentru care apoi sa fii nevoit sa cumperi pungute cu suruburi pentru roata de rezerva! Nu mai putin este penibila si dotarea initiala cu suruburi speciale pentru janta de tabla. Pentru cazul in care masina are jante de aliaj si roata de rezerva din tabla, un fabricant serios pune suruburi care sa se potriveasca la toate tipurile de jante!... se pare ca nu este cazul celor de la Dacia, groupe Renault!
                    Last edited by tipicarul; 30 August 2017, 16:47.
                    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                    Comment


                    • Punga cu șuruburi pentru janta de tablă a rezervei s-a scos din 2014 când a apărut SL10 ce avea doar kit de pană fără cric - evident tot Dacia e de vină
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Evident ca Dacia este de vina! Ca doar nu ar trebui sa-i aducem osanale pentru sporirea spatiului in portbagaj, cu volumul rotii de rezerva!
                        Interesanta inertie... au scos roata de rezerva, au scos si pachetelul cu suruburi... cand au revenit cu roata de rezerva, suruburile s-au pierdut in neant!
                        Last edited by tipicarul; 30 August 2017, 16:59.
                        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                        Comment


                        • BUn, ma bucur enorm ca nu mai sunt prezoanele, deoarece ma ajuta ca sa scot un consum mai bun .
                          Mi-au venit anvelopele. Foarte dragute...dot 29/17, Continental TS860 cu 266 lei bucata. Ceva mai scumpe ca la emag dar, la emag sunt din 2016 asa ca...ma declar multumit.

                          Problema e ca sunt sferice...prezoanele cumparate.

                          feelingul meu de inginer imi spun ca...no way. Nu pot sa folosesc asa ceva. Pe janta profilul e conic (sau eu asa il vad).
                          Deci retur

                          Comment


                          • Originally posted by sebibv View Post
                            Foarte dragute...dot 29/17, Continental TS860 cu 266 lei bucata. Ceva mai scumpe ca la emag dar, la emag sunt din 2016 asa ca...ma declar multumit.

                            Problema e ca sunt sferice...prezoanele cumparate.

                            feelingul meu de inginer imi spun ca...no way. Nu pot sa folosesc asa ceva. Pe janta profilul e conic (sau eu asa il vad).
                            Deci retur
                            Exact acelasi anvelope si jante de tabla le-am comandat si eu azi. Eu ma gandeam sa pun suruburile care sunt acum pe cele de vara ca tot la janta de tabla sunt E Prestige a mea. M-am tot gandit daca sau iau de tabla sau aliaj sau chiar din alea hibrid, insa am zis ca poate tin mai bine la zapada astea mai pline si sunt mai usor de indreptat.
                            Last edited by sadicu; 30 August 2017, 20:22.

                            Comment


                            • Si a mea tot prestige. Uite mai sus ce zice t0rque....ca nu facem bine daca le folosim pe aceleasi. Chiar am de gand sa tin cont de parerea lui.
                              Trebuie sa cautam prezoane acum....trebuie sa le returnez pe astea...alti bani, alta distractie.


                              Oare daca luam asa ceva: https://www.okazii.ro/prezon-roata-l...370-a187535467
                              sau

                              facem vreo tampenie?

                              By the way, acum caut anvelope all seasons pentur parinti. Eu nuc red ca fac 5000 km pe an asa ca...e o idee mai buna sa le schimbe pe astea care fac imediat 8 ani.
                              Last edited by sebibv; 30 August 2017, 20:29.

                              Comment


                              • Originally posted by sebibv View Post
                                Si a mea tot prestige. Uite mai sus ce zice t0rque....ca nu facem bine daca le folosim pe aceleasi. Chiar am de gand sa tin cont de parerea lui.
                                Trebuie sa cautam prezoane acum....trebuie sa le returnez pe astea...alti bani, alta distractie.


                                Oare daca luam asa ceva: https://www.okazii.ro/prezon-roata-l...370-a187535467
                                sau

                                facem vreo tampenie?
                                Faci confuzie, el zice ca iti trebuie pt tabla:
                                -quote-ul e din 2015! și, în acel context, era nevoie de suruburi pentru jante de aliaj, ție îți trebuie șuruburi pentru jante de tablă(înțeleg că le-ai comandat)
                                Cele din fabrica sunt tabla nu aliaj. Asa daca nu cumva ti-ai cumparat tu dupa din aliaj. Alea de pe presige sunt tabla cu capace.

                                Oricum si daca trebuie sa cumpar..unde s-a dus mia se duce si suta. Cred ca mai mult de 150 RON nu are cum sa fie (vorbesc noi de la magazin).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google