Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Era de așteptat răspunsul. Pe mine m-au "ajutat" hoții când mi-au săltat roata de rezerva barum că a ta. Acum am continental la fel că cele cu care a venit echipata. Mă întreb eu daca as suna in situația asta in care am o roata "normala" ce ar mai zice?

    Comment


    • Nu cred ca roata e problema (are acelasi indice de viteza, chiar daca nu are aceleasi proprietati cu cele Conti) ci prezoanele.

      Mi-a confirmat ca daca imi cumpar un set pentru janta de tabla pot sa o folosesc normal.

      Ma bate gandul sa fac si inscris sa vad daca e acelasi raspuns.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Originally posted by Silviu View Post
        Nu cred ca roata e problema (are acelasi indice de viteza, chiar daca nu are aceleasi proprietati cu cele Conti) ci prezoanele.

        Mi-a confirmat ca daca imi cumpar un set pentru janta de tabla pot sa o folosesc normal.

        Ma bate gandul sa fac si inscris sa vad daca e acelasi raspuns.
        Pai e aceeași roata și pe cele care vin cu jante de tabla din fabrica și la care nu trebuie sa cumperi prezoane, eu știu că și acolo recomanda la fel cum ți-a zis ție deși prezoanele se potrivesc.

        Am văzut în norauto prezoane (mă rog șuruburi) mai ieftine pe la vreo 60 de lei cutia, cine e interesat

        Comment


        • Al meu L2 PH1 din 2015, a venit cu jante de aliaj si suruburi fara saiba. De doi ani folosesc aceleasi suruburi si pe jantele de tabla pe care am montate cauciucurile de iarna. Se potrivesc perfect si nu s-au stricat nici jantele de aliaj nici suruburile!

          Comment


          • Stiu ca a mai scris torque pe undeva dar nu mai gasesc...care e treaba cu eco?
            Am inteles ca limiteaza puterea la 75 CP. Actioneaza cumva si asupra turbinei?

            Cand am laut masina nu puteam deloc sa merg cu eco ON. Aseara am activat functia prin oras si nu mi s-a mai parut asa de rea.

            Am rpimit raspuns de la VC. Imi spun ca se pot folosi aceleasi prezoane pe roata de rezerva. Eu ce naiba sa fac? Planetara imi trimite luni deja prezoane si parca mi-e jena sa ii spun ca nu le ami vreau.

            LE: am demontat un prezon (asta trebuia sa fac de la bun inceput). Surpriza: este fara saiba!
            Last edited by sebibv; 1 September 2017, 11:22. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • treaba-i buna, o sa ai prezoane pentru tot restu` vietii tale de daciot!

              Comment


              • Off topic
                Care ar putea să fie problemele dacă la un L1 nu ii schimb filtrul motorina la un an ( nr de km este la 4mii) ? Parcă îmi vine să mai trag un an de el ( inca 4mii )

                Comment


                • O intrebare am si eu, poate s-a mai discutat dar nu am gasit eu. Se poate pune senzorul de lumina/ploaie de pe Clio 4 pe Logan 2? Trebuie neaparat multiplexor sau e de ajuns doar senzor, maneta de stergatoare, activata functia si fire trase catre UCH? Macar partea de ploaie sa mearga.

                  Comment


                  • dl_dr25 - din punct de vedere mecanic totul e ok. Poti merge cat indica Dacia ca ai intre revizii ca numar de km. Din pacate s-ar putea sa te oblige pentru garantie.

                    Comment


                    • Mai exista garantii la L1? NU o sa fie nici-o problema atata timp cat nu este infundat.

                      Comment


                      • Nu are ce sa se intample decat sa se infunde si sa nu mai traga masina. Banalitate

                        Comment


                        • Din cei care aveti cunostinte foarte solide...credeti ca pot schimba farurile de L2 din 2016 cu cele de pe facelift cu pozitii led? Mufele corespund?

                          Comment


                          • E un topic dedicat despre asta, nu, nu poti, nu se potrivesc la masca + bara.

                            Comment


                            • Vezi aici: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=168 , plus http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=166

                              Comment


                              • dl_dr25: schimba-l, c-o sa vina iarna fix cind ti-e lumea mai draga.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google