Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hai, ca ma-ntorc la roata!
    roata, in cauza, cea gri/argintie - o fi, oare, echilibrata? are plumbi pe janta?
    ma gindesc ca (daca n-o fi echilibrata) "fabrica" iti admite o viteza maxima la care sa nu te pocneasca retrovizoarea in frunte de sa-ti amestece gindurile si sa incepi sa spui adevaruri (inca) necunoscute nevestei din dotare.

    Amiralul: e posibil sa fi miscat oglinda, mai ales daca ai fortat. farul din stinga nu tre' sa fie "mai jos". orizontala trebuie sa fie la acelasi nivel. daca ii orbesti pe aia din fata inseamna ca s-a tras spre interior, astfel incit "evantaiul" ala care ar trebui sa-ti lumineze acostamentul din dreapta ajunge sa bata in oglinzile/ochii alora din fata.
    sint tutoriale pe net despre cum se face reglajul, numai sa ai grija sa nu iei de pe la americani pentru ca aia (spre deosebire de europeni) nu au limita pentru luminarea pe laterale.
    cel mai bine du-te la un service, zi ce s-a intimplat si sa-ti regleze aia farurile. n-ar trebui sa coste mai mult de 10 lei (ma gindesc eu). daca nu-i stricat nimic, in 3-4 minute ai scapat.
    Last edited by devreg; 26 May 2018, 21:29.

    Comment


    • Și roata?!? Cum e cu roata? Știe cineva sa schimbe o roata de rezerva? Sper că nu trebuie sa faceți asta la Sinești)))

      Va rog să-mi iertați ironia dar m-am amuzat teribil cu această discuție ����������

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • "Fericiți cei săraci cu duhul, că a lor este împărăția cerurilor. Amin!"
        Last edited by alex1ioan; 26 May 2018, 22:11.

        Comment


        • La o tara fara educatie, nu cred ca biserica este o salvare din contra este o piatra de moara pt dezvoltarea ei.
          Asa ca nu mai inventa subiecte fara relevanta si interes.

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • Extrage esență, nu te raporta la biserica!

            Săraci cu duhul, nu se referă la bogăția materială....
            Last edited by alex1ioan; 26 May 2018, 22:34. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • @ bestiuta:

              Sistemul SIofix are mai multe "componente".
              In primul rand se vorbeste de inelele din spate, pe care le gasesti intre spatar si bancheta. Daca bagi amna le gasesti. Apoi mai sunt, supliemntar, carligele ISOFIX (la MCV sunt in spatele banchetelor, marcate vizibil; la berlina nu stiu unde sunt).

              Carligele...de fapt sunt tot niste inele de care te prinzi cu carligele scaunului sunt o chestie suplimentara. Ele sunt inutile daca iti cumperi un scaun cu picior:

              We take our role in protecting your day-to-day life seriously with baby gear that surpasses EU safety standards and works hard for you every single day.


              Eu ti-l recomand...daca nu il ai.

              Comment


              • Esenta este ca ai umplut topic ul cu un subiect fara + valoare, doar din dorinta de a nu intelege niste lucruri elementare din domeniul auto si de protectie a producatorului auto fata de consumatori ....... cum vrei tu sa le spui.

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                @sebibv sunt si pe berlina.

                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                Last edited by dl_dr25; 26 May 2018, 22:41. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Ai dreptate, tine de educație.

                  Care sunt lucrurile elementare, că două obiecte identice sunt de fapt diferite?

                  Daca am umplut topicul aiurea,decid administratorii nu tu.
                  Last edited by alex1ioan; 26 May 2018, 22:51. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Daca nu ai inteles pana acum si nici nu ai mai citit putin prin alta parte nu te astepta sa intru eu in jocul tau fiindca nu vreau sa fac greseala colegilor de forum.
                    0248500000 Vocea Clientului Dacia

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Să înțelegem că tu reprezinți altceva decât cei de pe forum?

                      Comment


                      • Alex, fara suparare, insa dl_dr25 și inca vreo cativa sunt cei care chiar aduc valoare acestui forum....
                        Noi ceilalți (incluziv eu) nu prea o facem...

                        Comment


                        • Te subestimezi, pe bune.

                          Și mr k avea valoarea lui...
                          Last edited by alex1ioan; 26 May 2018, 23:10. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • ~~~ mesaj sters ~~~

                            LE: Am sters mesajul ca am gresit topicul. Repostez la Probeleme Tehnice
                            Last edited by Silviu; 26 May 2018, 23:22.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Eu nu am reusit sa fac pedala de frana, dar am impresia ca se aude un zgomot si din exteriorul masinii. Maine poate am timp si fac pedala, o sa fiu mai atent la ce spui.

                              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Zgomotul vine din tamburii spate, un prieten m-a ajutat sa scap de scartait cu ceva vaselina pusa in 3 puncte la fiecare sabot in parte, punctele sunt zonele de contact cu tamburul cand faci pedala, de acolo scartaitul [emoji846]

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google