Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ROU01 cred ca e cod pentru camera de marsarier; imi aduc aminte vag ca apare in dreptul acesteia pe factura.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Rou01 nu e harta, iar 1234y e freonul mult mai scump ca R134a
      Ce inseamna mult mai scump? 2x, 10x, 100x?

      Merci,

      Comment


      • mulțumesc tuturor, t0rq poți confirma ca Rou01 e pt harta sau camera marșariere , dacă nu poți sa ne zici ce este, mulțumesc

        Comment


        • Rou01 este camera.

          Comment


          • oBED, de 6x ori mai scump la nivel de butelie de ~12kg.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Ori cu si R134 este foarte scump si se va mai scumpi
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Rou01 nu e harta, iar 1234y e freonul mult mai scump ca R134a
                În sfârșit am aflat și eu ce este 1234y din echiparea SL Plus.

                Mulțumim, T0rquemada!
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Salut.
                  Ce părere aveți despre funcția hill assist? Mie mi-a spus cineva că există dar trebuie activată? O fi adevărat sau nu? Eu uneori am impresia ca funcționează la plecarea din rampa alteori nu si nu stiu ce sa cred. Nu exista niciun indicator sau ceva care să identifice această funcție. Poate cineva care stie ma poate lamuri. Mulțumesc anticipat

                  Comment


                  • Din câte am observat eu, la plecarea din rampă, în urcare deci... funcția care este activă permanent se menține preț de două, trei secunde maxim. Adică să nu crezi că vei sta "agățat / atârnat" la nesfârșit pentru că o va lua din loc înapoi.

                    Și mai există un unghi anume de la care își face datoria. La 5 grade nu cred că se întâmplă nimic. Este foarte utilă în orașele cu pasaje rutiere și parcări subterane.

                    Nu am testat-o în schimb la coborâre, deși nu cred că s-ar întâmpla ceva precum la Duster, dar cu prima ocazie voi încerca...
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Depinde de cand ai masina dar HSA e standard acum (daca nu ma insel) deci ar trebui sa o ai activa.

                      HSA se activeaza in functie de inclinatia pantei. Iti mentine frana activa cateva secunde cat sa te ajute sa demarezi.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Da cred că depinde si de înclinarea drumul si durează 2-3 secunde cum spui. Înseamnă că e activa ��. La vale am simțit uneori ca o frână de motor mai pronunțată dar nu mereu. Cred că se activează în anumite condiții

                        Masina e fabricație aprilie 2017 echipare Prestige
                        Last edited by augustus8186; 25 May 2018, 09:46. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Depinde sigur de inclinare..

                          Comment


                          • Originally posted by augustus8186 View Post
                            La vale am simțit uneori ca o frână de motor mai pronunțată dar nu mereu.
                            se activeaza doar la plecarea din rampa :-)
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Așa ziceam si eu ca la plecarea din rampă cum si denumirea o spune Hill assist dar la vale poate e doar o impresie. Am impresia că frana de motor la vale este mai pronunțata decât la vechiul motor de 1.6 8v. Sau e doar o impresie a mea nu stiu ce sa zic...

                              Comment


                              • Conform manualului: Funcţionare sistem
                                Acesta funcţionează numai atunci când maneta de viteze este într-o altă poziţie decât punctul mort (o altă poziţie decât N pentru cutiile de viteze robotizate sau N sau P pentru cutiile de viteze automate) şi când vehiculul este în poziţia de oprire completă (apăsare pe pedala de frână) intr-o rampă / pantă.
                                Sistemul reţine vehiculul aproximativ 2 secunde. Apoi, frânele se slăbesc (vehiculul rulează în funcţie de pantă).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google