Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sper....m-am cam saturat de bembeuri cu jante aurii....

    Comment


    • Deci, deja se aplica, ceva pe principiul : intra in vigoare din mai, dar se aplica de la 1 ianuarie..
      Mai exact, am un prieten ce a facut ITP pe 12 ianuarie 2018, la o masina fabricata in iunie 2006..si timbrul a fost pus pe 1 an pentru ca deja se considera ca are 12 ani..daca stia, mergea in decembrie..
      Pe de alta parte, eu am masina cumparata DE NOUA la sfarsitul lui octombrie si am inscris-o in ianuarie, aproape cand au expirat cele 90 zile de numere rosii.
      Certificatul l-am primit cu valabilitate ITP 3 ani, calculat din ianuarie 2018,data inscrierii, adica prima verificare va fi in 2021..iar masina apare cu prima inmatriculare 2018 (desi e fabricata in 2017, repectiv sfarsitul aprilie 2017).
      Acum sa dea Domnul sa fie verificarile pe bune, ca s-au umplut drumurile de rable/pericole publice..

      Comment


      • Salutare! La cati km este indicat sa schimb bujiile la un Logan 2 1.2?

        Comment


        • La 60.000 km

          Comment


          • Va salut!

            Senzorii de presiune roti vin standard pentru toate nivelele de echipare sau incepand cu nivelul Laureate in sus?

            Comment


            • Este standard pe toate masinile si presiunea este monitorizata de sistemul ABS.

              Comment


              • Este impropriu spus ca monitorizeaza presiune
                Practic ABS citeste rotatiile fiecarei roti iar daca sesizeaza ca un se invarte mai repede decat celelalte te avertizeaza ca ai o roata mai moale
                Cel putin asa cred
                sigpic

                Comment


                • In curbe oricum se invartesc la rotatii diferite, nu cred ca despre asta este vorba


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • Exact despre asta este vorba.
                    Aici informatii despre senzori presiune roti. iTPMS(indirect)

                    Comment


                    • Salut. Gata s-a terminat cu rabla? Vad pe site-ul dacia ca nu mai apare niciun discount in special la SL PLUS. ?

                      Comment


                      • E terminata de mult
                        Cica in cateva saptamani a fost epuizata
                        sigpic

                        Comment


                        • Probabil s-au terminat voucherele dar găsiți pe olx mașini cu discount bun luate prin rabla la băieții șmecheri care iau mai multe. Tot așa am cumparat-o si eu cu 1700e mai puțin fata de prețul de catalog dacă o comandam direct la dealer

                          Comment


                          • Originally posted by RaduWra View Post
                            Salut. Gata s-a terminat cu rabla? Vad pe site-ul dacia ca nu mai apare niciun discount in special la SL PLUS. ?
                            Dar nici nu au fost discounturi pe timpul Programului Rabla.
                            Discounturile se acordă de regulă la mașinile aflate pe stoc, nu la (pre) comenzi.
                            La cât de mare este cererea de Dacia, ei sunt asigurați că vor vinde 100%.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • La comanda dorita de mine mi s-a oferit discount de 800 de euro, era configuratia facuta de mine.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • În timpul Rabla?

                                La ce dealer?
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google