Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma bucur ca am ajuns la un consens si nu mai sunt nevoit sa fac poze prin portbagaj si celor 4 gume...
    Last edited by alex1ioan; 25 May 2018, 17:59.

    Comment


    • Dar nu a contestat nimeni ca le ai identice :-)
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Deci trebuia abtipildul de 120/h

        Comment


        • Originally posted by alex1ioan View Post
          Silviu ,o luam de la capăt și nu are rost. Dă-o naibi de rezerva; hai sa citim selectiv, sa dam răspunsuri de dragul de a umple spațiul și timpul și când ne plictisim, uitam ce am grait si o sucim, poate tine.
          Silviu "omule" sper ca in final sa primesti macar un multumesc pentru dragul de a umple spatiul din plictiseala.
          Last edited by Gil26; 25 May 2018, 18:02.

          Comment


          • Originally posted by alex1ioan View Post
            Deci trebuia abtipildul de 120/h
            Strict in cazul tau, da dar cred ca a fost doar o potrivire fericita din acest motiv nu ai altul.

            Oricum, tu poti circula linistit cu rezerva la viteza normala cat e noua. Dupa ce apare uzura sau imbatranirea rezervei e mai cu cantec ...
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Incepi sa-mi devi simpatic,gil,desi agiti batul prin gard .Am inteles ironia,bv ,10.

              mutumesc, silviu
              Last edited by alex1ioan; 25 May 2018, 18:05. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Mulțumesc torquemada si colegilor de forum care au dezbătut problema Hill Assist. Am recunoscut de la început că n-am citit manualul decât pe sărite si nu foarte atent si n-am timp nici să caut prin sute de pagini pe forum unde cel mai probabil s-a mai discutat despre acest lucru. Am gasit si pagina în manual unde se face referire la acest sistem . Drumuri bune tuturor!

                Comment


                • Originally posted by dl_dr25 View Post
                  A gasit cineva o solutie pt a proteja aceasta piesa ?[ATTACH]525322[/ATTACH]

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk
                  V-ati ciorovait pe rahatul ala de roata [emoji39] dar pe un lucru mai folositor nimeni si nimic [emoji16].

                  Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Daca n-a gasit nimeni solutia....

                    Comment


                    • Dl... Curiozitate: ai scutde plastic sau otel?

                      Comment


                      • Despre roți de rezervă
                        Discover all you need to know about spare tyres from Goodyear. Get more of our expert advice about tyres from the website.


                        Eu înțeleg că o roată de dimensiuni identice cu celelalte 4 roți poate fi folosită normal, ba chiar trebuie inclusă în algoritmul de rotire a roților ca să nu se coacă singură în portbagaj.
                        Dacă din fabrică ți se pune o anvelopă Barum/Orice alt model de cost minim, evident că celelalte patru vor fi diferite și nu sub controlul fabricii, fiecare șofer alegându-și anvelopele cum crede. O astfel de roată de rezervă trebuie condusă cu limite de viteză pentru că sunt anvelope diferite. Eu cred că acesta este motivul pentru existența etichetei. Ea nu este necesară dacă ai 5 anvelope identice și 5 jante de aceeași dimensiune.
                        Last edited by gecmc94; 25 May 2018, 23:48.

                        Comment


                        • Originally posted by sebibv View Post
                          Dl... Curiozitate: ai scutde plastic sau otel?
                          Plastic, dar cand o sa vina iarna ma indrept spre unul de metal [emoji39].

                          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Care este schema de rotatie a anvelopelor din "dotarea" Logan? (tractiune fata - pentru iarna si vara)

                            Comment


                            • X52ph1
                              2012 -2014 rezervă normală identică (janta și tip anvelopă) cu restul de 4
                              Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.


                              2014 SL10 apare kit de pană


                              2015 - 2016 rezervă 80 km/h

                              X52ph2
                              2016-2018 rezervă 80 km/h

                              Atenție la data postării!
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Ea nu este necesară dacă ai 5 anvelope identice și 5 jante de aceeași dimensiune.[/QUOTE]

                                Asta am încercat și eu să lămuresc. Nu am știut că majoritatea au rezerva de alt tip,marca,dimensiune, decât cele 4 de pe mașina.Consider o întâmplare fericită cum a spus și Silviu, abtipildul de 80 fiind pus din virtutea inerției.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google