Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by rstejar View Post
    Buna seara. Am intrebat cu ceva zile in urma daca a mai fost cineva "invitat" de reprezentanta pentru resoftare calculator injectie motor 1.5 dci 90 cp. (motivul oficial scaderea noxelor) si daca e bine de facut aceasta modificare sau nu!
    Multumesc!
    interesant ce spui..eu am un dci/90 cp

    Comment


    • Salutare!

      Vin și eu cu o întrebare, astăzi tocmai ce am remarcat ca volanul meu are doua ciupituri pe el, ma întrebam da e posibil sa îl schimb pe garanție. Ideea e ca am încercat sa îl protejez cât de mult, asa dar ciupiturile nu mi-au apărut pe roata ci pe una din spițe.... vezi în poza.

      Ce ziceți, oare merge sa îl schimb pe garanție?

      Mulțumesc!
      Attached Files

      Comment


      • Încercă ,dar te duci fără inele
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Nu am decât verigheta
          Si nu ating cu ea acea zona, sta mai mult pe cerc decât acolo... la verigheta ma refer

          E adevarat ca acolo sta 99% din timp degetul cel mare de la mana stângă... dar totuși, nu am glaspapir pe el

          Mulțam!

          Comment


          • Daca-ti schimba volanul pe garantie iti pune acelasi model sau modelul nou?

            Comment


            • bănui ca același model... e prea complicat sa pună unul nou

              Comment


              • Am ridicat azi numerele, implicit talonul.

                ITP până în 2021?
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • La masinile noi e pe trei ani!

                  Comment


                  • Mulțumesc!

                    La Hyundaiul soției luat de nou în 2008 nu era așa, semn că regula / legea e dată de curând.
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Da, legea s-a schimbat începând cu ianuarie 2018, mainile noi primesc ITP-ul pe 3 ani la înmatriculare, dup care fac din 2 în 2 ani pân la 12 ani vechime, dup care din an în an.

                      Comment


                      • Dar cei care le-au laut anul trecut?
                        Oare se aplica si pentru ele?

                        Comment


                        • se aplica din momentul in care ti-a expirat itp-ul existent.
                          deci daca ai facut anu` trecut (in decembrie) o sa te tina pina in 2019-decembrie. si apoi ai in 2021-decembrie.. si tot asa pina trec cei 12 ani si incepi sa faci itp in fiecare an pina o casezi.

                          Comment


                          • nu am citit legea...ma gandeam ca au scris ceva de genul ca toate masinile noi, indiferent de data cumpararii au valabil ITP-ul 3 ani.
                            Dar nu cred...deci la anu' merg la ITP .

                            Oricum, mi se pare ok legea....

                            Comment


                            • Daca ar fi facut ITP-ul pe bune..ca in rest legi sunt..

                              Comment


                              • legea asta ori a intrat de la 15 mai, ori intra de la 20 mai.
                                se presupune ca intra in vigoare imediat, nu la 6 luni distanta de la publicarea in MO (cum e cazul celei despre vignete).
                                deci: masina noua (prima ei inmatriculare) are itp valabil 3 ani.
                                mai stam cu ochii pe site-urile de stiri, mai aflam.

                                vali2008: umbla vorba ca de-acu` o sa fie mai "pe bune" decit era, camere hd&shit.
                                Last edited by devreg; 16 May 2018, 21:31.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google