Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modelele SL Plus 73 cp au deflectoare aer la rotile din fata echipare standard?
    Am vazut montate la un logan din sept 2018...
    Loturile de SL Plus difera ca echipare?!
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • Eu am SL plus 1.0 sce din octombrie 2018 si are deflectoare de aer la rotile din fata.

      Comment


      • SL+ 2019: deflectoare înaintea roților față, deflectoare rezervor și deflector punte spate
        Prestige 2019: deflectoare înaintea roților față, deflectoare rezervor
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Mda , curios mod de abordare a problemei....numai la noi se poate intampla...variante ieftine mai bine echipate
          Logan 0.9 TCe 2018

          Comment


          • Sl prestige plus 2019 are următoarele deflectoare: punte spate, deflectoare rezervor și deflectoare față.

            Comment


            • Va salut, revin din nou la problema consumului.
              Mi-a arătat consumat aproape 8 litri, dar am băgat 14.
              Unde naiba sunt cei 6 litri?

              Comment


              • Detaliaza un pic despre ce vorbesti... ai bagat 14 in ce conditii?

                Comment


                • Am avut plinul făcut. Am circulat vreo 130 de km și mi-a arătat consumat 8 litri și o linie goala, consum mediu 6.2.
                  Plecând la drum lung am zis sa fac plinul din nou, și a intrat 14 litri, nicidecum 8.
                  Cei 130 de km au fost făcuți doar în oraș.

                  Comment


                  • Pai cu poti crede ca doar in oras se poate scoate 6.2 consum? E clar ca ai avut 10-11%.

                    Comment


                    • Nu prea cred ca e diferența asa de mare între CB și cel de la pompă.

                      Comment


                      • 10-11 % consum de motorina în oraș?
                        Chestia asta am mai pățit-o și la circulat numai pe autostrada. Doar ca acolo diferența a fost de vreo 3 litri.

                        Comment


                        • Nu am stiut ca-i motorina.

                          Comment


                          • Originally posted by nelu_242000 View Post
                            Am avut plinul făcut. Am circulat vreo 130 de km și mi-a arătat consumat 8 litri și o linie goala, consum mediu 6.2.
                            Plecând la drum lung am zis sa fac plinul din nou, și a intrat 14 litri, nicidecum 8.
                            Cei 130 de km au fost făcuți doar în oraș.
                            S-a mai discutat de n ori

                            rezervorul are 50L, că poți băga 62L e altceva, în calcule e de 50L

                            8 pavele = 45L
                            1 pavelă are cam 6L, când se consumă 3L(jumătate) se stinge, dar mai rămân 3L(cealaltă jumătate) care se reportează la pavela 6 și asmd.

                            deci
                            50L-45L = 5L + 3L( jumătate din pavela 8) = 8L

                            La euro 6 sunt cam la fel valorile, identice la pavelele 6, 7 și 8
                            https://www.loganclub.ro/forum/forum...22#post2453522
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Și când am fost pe rosu, nu a intrat mai mult de 50 de litri. În momentul când decupează pompa,nu mai bag peste.
                              Oricum arata eronat consumul, egal în ce condiții de trafic, vreme, sau mai știu io ce.

                              Comment


                              • Intra peste 60 litri fara probleme si mergi cel putin 250 km extraurban pana se stinge prima pavela. Am umplut odata la 1,5 dCi undeva inainte de Slatina rezervorul la ras, am ajuns apoi la Craiova iar la intoarcere, cand am iesit de pe autostrada la intrarea in Bucuresti, s-a stins prima pavela.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google