Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • vezi cerinte pct 6
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • Minunat ce pot sa zic... Am mers pe mana lor ca sunt profesionisti. Daca imi iau vreo amenda o sa merg la ei sa o decontez.

      Ps si la marsarier ce bec am pana la urma?

      Comment


      • Pps ma.gandeam la.un bec cu ledui ca aici pentru al treilea stop...1000-1200 lumeni zice chinezu..


        RON 10.47 20%OFF | 2PCS T15 W16W 921 912 Super Bright 1200Lm 3030 SMD LED CANBUS NO OBC ERROR Car Backup Reserve Lights Bulb Tail Lamp Xenon White

        Comment


        • Pai daca nu crezi pe nici unul din cei care au scris aici ti-e greu sa te duci la masina sa vezi? Trebuie doar sa deschizi portbagajul sa bagi capul inauntru si sa te uiti la bec!

          Comment


          • Originally posted by Maskatu View Post

            Becul este W16W. Am reusit sa ma uit prin portbagaj si stop si se vede becul ala gras fara soclu.
            Acum că ai confirmarea că e W16W pe al 3lea STOP poate faci și o poză, să vadă și alții.

            La marșarier ai P21W x2 bucăți
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Originally posted by Cyrusddm View Post
              Se poate schimba lichidul de frana, prin metoda "clasica de pedala", atat timp cat asigur suficient lichid in vas astfel incat sa nu ia aer ?

              cel putin teoretic n-ai avea de ce sa nu poti. se merge la nivel de "gravitatie" sau "principiul vaselor comunicante". cita vreme nu ai presiune in instalatie totul "curge" normal. in service se pune pompa aia pentru accelerarea fenomenului de curgere si nu din simplul motiv ca un lichid n-ar "curge, la vale". cu un litru de lichid de frina ar trebui sa rezolvi tot si sa-ti mai si ramina. nu cred ca si-au permis sa puna supape de tur pentru momente de inactivitate.
              las-o sa curga, fara a calca pedala (ca sa nu-ti traga "bulbuci" de aer); sa-ti curga 1-2 minute de "galben clar"; o sa dureze 15-20 de minute mai mult... dar asa se intimpla fara pompite. este drept ca, se poate, presiunea data de pompa sa mai curete unele depuneri din circuit, dar daca chiar schimbi lichidul de frina la... 60-80k km sau la fiecare doi-trei ani treaba o sa fie buna.

              pe de alta parte, avind in vedere ceea ce zice Maskatu: nu mi se pare corect ca un bec de frina sa fie mai slab decit un bec de ceata sau decit vechile becuri de "frina" (adica de 21W).
              da' poate ca-s eu de moda veche...

              Comment


              • Atâta timp cât a 3a lampă STOP e la fel de luminoasă ca stopurile laterale nu e problema proprietarului ce tip de bec e acolo.

                Lampile spate pentru Duster ph2 de Rusia au becuri de 16W pe semnalizare - așa le-au omologat acolo.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Buna seara,pe ploaie torentiala noaptea am aprins proiectoarele si lampa de ceata (logan 2.)..dar am ramas surprins ca proiectoarele nu lumineaza ca cele de la loganul vechi ph1(2005).lumina este împrăștiata putin in lateral si atat..pe drum nici o îmbunătățire.
                  A mai observat cineva lumina proiectoarelor.

                  Comment


                  • Eu am prins toamna trecuta sau acum doi ani o ceata teribila, vizibilitate sub 25-30 m. Proiectoarele de ceata mi s-au parut inutile si am folosit faza lunga. Chiar merge. Faza lunga nu are efectele penetrante asupra retinei celor din fata pe o astfel de ceata extrem de deasa. Proiectoarele le gasesc utile in cazul unei ceti mai usoare.

                    In astfel de conditii, mergi cu faza lunga. Perdeaua de apa din ploaia torentiala este atat de deasa incat nu se pune problema ca cei din fata aflati la mai mult de 50 m sa fie deranjati. O scoti cand se apropie. Si mergi atat de repede pe cat vezi si poti sa franezi.

                    Comment


                    • Sau pune becuri galbene sau becuri mai calitative la proiectoare.

                      Comment


                      • Eu cred ca acel ornament cromat împrăștie lumina,la logan 1 se albeste asfaltul câțiva metri cand sunt aprinse.

                        Comment


                        • Proiectoarele de pe Logan II sunt aceleași de pe Clio4 și Duster ph3, fiind proiectate din start și pentru cornering, adică împrăștiere lumină în lateral.

                          Vrei lumină mai multă, cauți proiectoarele originale de Captur ph2 pe Led de 8W dar la peste 500ron bucata, îți vei adapta rapid vederea la cei 19w ai becurilor originale.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Buna dimineata, am si eu o intrebare, ce anume trece prin aceasta conducta?
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 20 August 2019, 16:58.

                            Comment


                            • Recirculare (recuperare) vapori de ulei spre admisie (înainte de turbo)
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Multam, t0rque, cand am fost la revizie au zis ca e un pic de condens, si e normal. Aparent intra in categoria "asa face toate?"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google