Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ultimele modele de Logan 0.9 Tce nu au intinzator la cureaua de accesorii?

    Comment


    • E întrebare la mișto ?

      Ai 2 kituri de accesorii:
      de 0,9TCe = curea + întinzător + 2 role
      de 1,2TCe(montat pe0,9TCe după 06/2014)) = curea + întinzător +1 rolă

      alte detalii aici de la #

      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Nu e intrebare la misto.
        M-am uitat la un 0.9 TCe din 2019 si pe traseul curelei am vazut fulia motor, alternator, compresor AC + inca o rola care nu parea sa aiba intinzator (Pompa de apa?).
        Ideea e ca arata fix ca in linkul de mai sus dar fara cele 2 role.
        Cred ca era fix la fel ca in poza atasata (in poza fiind de la 1.0 Tce).
        Dar poate fac o poza reala mai pe seara.
        Attached Files
        Last edited by adi90; 11 August 2019, 12:23.

        Comment


        • 1,0TCe (H4D) nu are întinzător are curea "fixă"

          La H4B e ce e în poze:
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 11 August 2019, 15:31.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Se poate schimba lichidul de frana, prin metoda "clasica de pedala", atat timp cat asigur suficient lichid in vas astfel incat sa nu ia aer ?

            Comment


            • Voila.
              Logan 0.9 TCe SL Plus din iunie 2019.
              Asta inseamna cost mai mic pentru ca se inlocuieste doar cureaua.
              Sau nu?
              Cat costa modelul asta de curea?
              Attached Files

              Comment


              • Oare... a intrat contabilul și a început tăierile:
                1. folosirea de piese de pe 1,2TCe, întâi kitul de accesorii, apoi și compresorul de AC
                2. curea fără întinzător și role = frecare mai mică dar risc de patinare pe pompa de apă , alternator și compresor.
                3. curea nerefolosibilă și risc de forțare rulmenti pompă, alternator și compresor - de ce? vezi poza din flyer-ul cu lansarea H4B
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Se plangea lumea de kitul de accesorii, ca e mai scump decat cel de distributie.
                  Dacia rezolva, Dacia taie.

                  Comment


                  • 0.9 tce din mai 2019. Este exact ca in pozele pe care le-a postat Torquemada. Imi e greu sa cred că din iunie au schimbat ei ceva )
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 1 photos.

                    Comment


                    • E SL Plus sau Prestige?

                      Comment


                      • Sl prestige plus aprilie 2019 are role si intinzatoare.

                        Comment


                        • Originally posted by adi90 View Post
                          E SL Plus sau Prestige?
                          Sl prestige plus. Dar, de ce ar fi diferit? Că e același motor...

                          Comment


                          • Ma gandeam la varianta ca Dacia sa reduca din costuri la varianta mai slab dotata.
                            Poate mai posteaza cineva care are o masina cumparata mai recent.
                            Last edited by adi90; 12 August 2019, 09:23.

                            Comment


                            • SL Plus octombrie 2016
                              Attached Files

                              Comment


                              • Originally posted by gabrieln1960 View Post
                                Nu, in dreptul lampii suplimentare folia este decupata pentru ca altfel ar fi ilegal iar montatorul autorizat stia prea bine asta. Masina era pe tunelul de iesire, era penumbra si aprinse toate luminile. Nu am mai vazut-o asa niciodata si am avut aceasta impresie. Este posibil sa ma insel ca atunci cand am facut afirmatia ca luminile de pozitie cu led se vad extrem de slab pe soare puternic. Cineva mi-a demonstrat ca nu ledurile sunt de vina ci pozitia si distanta din care le-am privit eu.
                                In carte tipul becului e P21W.
                                Mi-am montat folie, tocmai deaia intrebam de becul de la stop. Vreau sa pun ceva pe led pentru a lumina mai puternic pentru ca au pus folie acoperind al treilea stop. Este montator premium autorizat llumar Romania...au zis ca asa pun ei la logan pentru ca nu are separat spatiul din jurul stopului cum au alte masini marginea punctata cu vopsea astfel incat sa fi decupat frumos. Au zis ca iese urat si nu au decupat. Acum banuiesc ca oamenii nu isi puneau autorizatia rar si llumar romania in joc montand ceva ilegal....

                                Becul este W16W. Am reusit sa ma uit prin portbagaj si stop si se vede becul ala gras fara soclu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google