Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Și de ar fi sa pice ceva, pe cine crezi ca mai interesează din reprezentanta sa repare pe garanție?
    Ăștia nu vor sa schimbe ambreiajele la cei cu probleme la cutia automata !

    Comment


    • Originally posted by danLaza View Post
      Baterie originala,masina are 3 ani,încă își face datoria cu brio.
      Originally posted by panselin4 View Post
      Eu am bateria de fabrica ,de pe masina de 5 ani si aproape 70000 km, si încarcă fără probleme
      Era vorba de bateriile de la senzorii de presiune nu de bateria masinii!

      Comment


      • Mda, am citit pe fugă, alta mâncare de peste

        Comment


        • Era vorba de bateriile de la senzorii de presiune nu de bateria masinii!
          Originally posted by liviunvl View Post
          Intrebare pt. cei cu TMPS direct, a schimbat cineva senzorii de presiune anvelope pana acum, pe motiv de baterie ? Eram curios cat rezista.
          Si alta intrebare, pt. cei cu 0,9 TCE euro6 si S&S, a schimbat cineva bateria masinii pana acum?
          Era vorba SI de bateria masinii.

          Comment


          • Da, corect!

            Comment


            • Butonul de incuiere a mașinii s a rupt, si acum folosesc cheia de rezerva
              la cheia stricată am cumpărat o carcasă noua de cheie logan, am pus cipul si bateria, dar nu sunt bine fixate, si nu functioneaza cheia
              intrebarea este daca stiti vreun loc care sa rezolve această situație, sa fixeze cum trebuie lucrurile în cheia masinii

              Comment


              • Ce mai buna varianta: REPREZENTATA..apoi, mai prin toate marile hypermaketuri este cate un centru de copiat chei (si auto) , am avut surpriza placuta sa gasesc persoane foarte bine pregatite, iar pretul e mai mic decat la reprezentanta.
                Presupun ca ai luat carcasa de pe aliexpress..

                Comment


                • Ai carcasa la cheie specifica de L1 ?
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Am luat carcasa de pe olx și funcționează bine mersi. Ai fixat bine bateria în lăcașul respectiv? Mie mi-a căzut de câteva ori și nu mai mergea telecomanda, mi-am adus aminte de alta cheie și am desfăcut-o și pus la loc bateria.

                    Comment


                    • Da, fix asta se intampla , cumva carcasa cea noua nu tine ferm bateria in pozitia corecta , asa am patit si eu cand am schimbat carcasa , pana la urma am pastrat capacul cel vechi care tine bateria cum trebuie si am inlocuit doar capacul cu cele 2 butoane.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Salutare,

                        Ambreiajul la Tce se "unge" cu ceva? se schimba lichidul de frana pentru a merge mai usor? se calibreaza soft???

                        Intreb pentru ca am o problema locomotorie la genunchiul stang si imi pare din ce in ce mai greu, iar azi dimineata m-am urcat in fostul 1.6 si cursa ambreiajului este la fel ca la Tce-ul meu. Cand era nou simteam o diferenta foarte mare, la Tce nu-l simteam apasat sub picior.

                        Please help!!

                        Comment


                        • Compresorul cupleaza si decupleaza la fiecare 10 secunde, in varianta cu climatronic. E normal?
                          La cealalta masina, cu AC nu se intampla asta...

                          Comment


                          • Stie cineva cati db sunt in logan 2 motor de 1.2 la relanti, 50km/h , si 100 km / h?
                            intreb deoarece vreau sa măsor db , între o masina stok si a mea , fiind insonorizanta
                            am observat ca la radio dau volumul mai încet decât inainte pentru a auzi la fel de bine

                            Comment


                            • Originally posted by Dragos2005 View Post
                              Compresorul cupleaza si decupleaza la fiecare 10 secunde, in varianta cu climatronic. E normal?
                              La cealalta masina, cu AC nu se intampla asta...
                              da, este normal. In plus decupleaza si la urcarea unei pante abrupte, unde ai nevoie de un plus de putere.

                              Comment


                              • Originally posted by panselin4 View Post
                                Stie cineva cati db sunt in logan 2 motor de 1.2 la relanti, 50km/h , si 100 km / h?
                                intreb deoarece vreau sa măsor db , între o masina stok si a mea , fiind insonorizanta
                                am observat ca la radio dau volumul mai încet decât inainte pentru a auzi la fel de bine
                                Nu stiu, poate iti va spune alt coleg. Dar ce bine ar fi fost sa faci masuratori la fiecare etapa de insonorizare, din cate ai facut. Bine pentru toti, inclusiv pentru fabrica. Poate ar fi ajuns la concluzia ca mai pot reduce costurile de undeva, nu va ganditi la cine stie ce imbunatatire.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google