Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am măsurat la relanti si sunt in jur de 49-50-51 db în masina, cu telefonul în mână și mâna pe cotiera

    ar fi o medie de 50 db la relanti acum dupa insonorizare
    o sa revin pt măsurători la mers în oras

    Comment


    • In mers e de interes. Dar atentie la condus, cu telefonul in mana si mana pe cotiera...si cu ochii pe telefon ? Apeleaza mai bine la un copilot.
      (V. Ponta o fi disponibil ?)

      Comment


      • Originally posted by oBED View Post

        da, este normal. In plus decupleaza si la urcarea unei pante abrupte, unde ai nevoie de un plus de putere.
        Este valabil doar la cele cu climatronic?

        Comment


        • nu stiu, dar banuiesc ca nu.

          Comment


          • Originally posted by panselin4 View Post
            Stie cineva cati db sunt in logan 2 motor de 1.2 la relanti, 50km/h , si 100 km / h?
            intreb deoarece vreau sa măsor db , între o masina stok si a mea , fiind insonorizanta
            am observat ca la radio dau volumul mai încet decât inainte pentru a auzi la fel de bine

            Comment


            • Mulțumim. Din grafic apare că motorul 0.9 TCe este cel mai silențios dintre toate (odată cu creșterea vitezei).

              Comment


              • Originally posted by Dragos2005 View Post

                Este valabil doar la cele cu climatronic?
                Nu există climatronic la Dacia/Renault

                Indiferent de tip de AC manual sau climatizare automata monozonă comportamentul e identic
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by jr65 View Post
                  In mers e de interes. Dar atentie la condus, cu telefonul in mana si mana pe cotiera...si cu ochii pe telefon ? Apeleaza mai bine la un copilot.
                  (V. Ponta o fi disponibil ?)
                  Am specificat clar ,
                  am măsurat la modul acela doar la relanti, nu în mers


                  tabelul acesta

                  il stiu, dar la logan nu este trecut motorul de 1.2 ,
                  iar la 1.2 este trecut sandero din 2010, alta masina din alta generație, adică sandero 1

                  Comment


                  • Originally posted by Danis702000 View Post
                    Mulțumim. Din grafic apare că motorul 0.9 TCe este cel mai silențios dintre toate (odată cu creșterea vitezei).
                    Dupa semnatura ai in posesie doua motorizari.
                    Poti confirma ca 0.9 este mai silentios decat 1.6 la orice viteza ? Din tabel asta rezulta, pentru orice viteza. Evident, comparatia are sens doar in conditii similare de drum si incaltari. Lasam nivelul diferit al insonorizarii, masinile fiind de generatii diferite.

                    Comment


                    • Da, pot să spun că este mai silențios. Doar că am izolat cele două mașini, iar la 0.9 TCe se simte mai mult că este mai silențios. Dar nu este o diferență foarte mare.

                      Comment


                      • Hello,
                        Stie cineva cum se pot regla duzele pentru spalare parbriz? In manual e descrisa metoda clasica (cu ac) doar ca incercarile mele nu par sa dea roade. Mentionez ca sunt tip perdea.
                        De cand am luat masina stropesc prea sus, ajunge si pe luneta.

                        Multumesc anticipat.

                        Comment


                        • Nu se reglează...sunt fixe

                          Comment


                          • Originally posted by LeppeRMessiaH View Post
                            Hello,

                            De cand am luat masina stropesc prea sus, ajunge si pe luneta.
                            Duzele sunt reglate sa stropeasca mijlocul parbrizului la viteze in jur de 90-100 km/h.

                            Comment


                            • Deci ... dai talpa si pe la 90-100 km/h actionezi stropitorile. Drept in centrul tintei. Fara gluma, ori sunt reglabile dar trebuie o forta mai mare, ori se considera ca e perdea si atunci zona de stropire e suficient de mare incat sa acopere si parbrizul.

                              Comment


                              • La X52 duzele sunt fixe.

                                Aștept poze după manual
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google