Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai DA , ca aveau caroseria din TABLA adevarata...!! Astea noi cred cred ca au caroseria din ...gelatina pe care s-a dat cu vopsea si intaritor , ca altfel nu-mi explic de ce dracu' in manualul de utilizare , la capitolul ''intretinere caroserie'' scria sa NU spal masina cu un aparat de curatare de inalta presiune(recomandarea este la cele nemetalizate !)In plus parca specificau acolo sa NU trec masina pe sub o instalatie de spalare , sa NU dau cu ceara, sa NU frec prea mult...!!!! Si atunci cum sa o spal ??? H2O din abundenta si atat ?!
    Oricum eu am culoare metalizata(gri) , dar m-a frapat sectiunea asta din manualul de utilizare!
    Last edited by 77sky; 12 February 2019, 10:03.

    Comment


    • eh, nici numa` cu apa "standard" nu poti sa dai pe ea ca apar depuneri de piatra.
      "dăcît" cu apa distilata. deci cauta-ti o cascada cit mai aproape de virfu` muntelui si parcheaza sub suvoi.
      ozon, apa clara, sanatate curata!

      Comment


      • nu chiar, apa de munte este calcaroasa, ha ha
        au fost nevoiti sa schimbe chimia vopselei, sa o treaca pe baza de apa .... cica rablele pe care le ciocanesc soferii zilele astea, nemaiavand discernamant, prudenta si toti boii acasa, ar lasa multa vopsea care polueaza planeta

        Comment


        • Stie cineva :
          - codul piesei originale pt sonda de oxigen in amonte;
          - schimbarea acestei prespune si o procedura de calibrare cu testerul sau se face automat de catre ECU prin functionarea motorului ?
          Motor 0.9 tce/ euro 6

          Comment


          • O intrebare. Pe loganul meu SL PLUS 2018 nu am reglaj pe verticala la scaune. De incalzire nici nu mai vorbesc. A schimbat cineva scaunele ? Eventual cu reglaj electric si incalzire ? Cu ce modele ar fi compatibile. Poate ceva din gama renault ce se gasesc prin dezmembrari ?

            Comment


            • vezi sa te interesezi de garantie...inainte sa faci miscarea asta...

              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

              Comment


              • Originally posted by Pekiasan View Post
                O intrebare. Pe loganul meu SL PLUS 2018 nu am reglaj pe verticala la scaune. De incalzire nici nu mai vorbesc. A schimbat cineva scaunele ? Eventual cu reglaj electric si incalzire ? Cu ce modele ar fi compatibile. Poate ceva din gama renault ce se gasesc prin dezmembrari ?
                Cred ca gasesti subiectul pe forumul Imbunatatiri ...
                ​​​​​​Daca am inteles bine, exista circuitul de incalzire cablat, se gaseste de cumparat termorezistenta care se monteaza sub capitonaj. Pe forum gasesti si procedura.
                Dar vezi atentionarea de mai sus.

                Comment


                • Daca montajul se face profesional, nu vei avea probleme cu incalzirea in scaune.
                  La revizie nu o sa verifie incalzirea in scaune, cu ata mai mult cu cat am inteles ca exista deja o parte din cablaje, masina avand aceasta dotare la export.
                  Pot sa spun ca la munca avem GPS-uri montate ulterior achizitiei (si consuma la greu din baterie), dar SURPRIZA au fost schimbati si acumulatori pe garantie..atunci au constatat ca bateriile montate din fabrica erau de toata jena (parca de 40 si ceva la motoare de 1.2 16v masini Logan de prin 2015-2016).
                  Deci fara improvizatii.

                  Comment


                  • Eu am pe masina încă bateria originală, de 40 ah, si in 2 luni masina face 5 ani, si inca functioneaza ok bateria
                    dar cand o voi schimba, voi monta o baterie de vreo 50 ah, doar ca sa stiu ca am un plus de curent la nevoie

                    Comment


                    • Am facut revizia a doua acum doua saptamani si am verificat din curiozitate pe MyDacia. Au disparut complet detaliile despre revizii. Nu ar fi un capat de tara dar era destul de comod. Fara astea contul cred ca este inutil. Am scris celor de la VC dar nu am primit raspuns. Sunt doar eu "ghinionistul"?

                      Comment


                      • Scuze, se pare ca iar am probleme cu forumul (se incarca greu si double post)
                        Last edited by Gil26; 17 March 2019, 09:00.

                        Comment


                        • Asta mi s-a întâmplat și mie după prima revizie. Durează ceva timp până se actualizează informațiile după revizie...

                          Comment


                          • Unde mai exact în contul mașinii se găsesc informații cu privire la revizii (următoarea revizie, revizii efectuate).

                            Logan 0.9 TCe 2018

                            Comment


                            • Ai
                              Îngrijirea mașinii mele este mai simplă ca oricând!

                              mai 2019

                              Înlocuire filtru de ulei
                              întreținere suplimentarăFă o programare
                              Consultă informațiile despre întreținere
                              Si dai la "consulta informatii despre intretinere"

                              Comment


                              • Păi...nu e...sau nu găsesc.
                                Intru în cont, dau pe mașină și acolo găsesc datele despre mașina (înregistrare, vin), echipamentele mașinii , câmp cu linkuri rapide (broșură, agent, programare service, lasa mesaj), descarcă planul de întreținere, garanții și servicii suplimentare, șterge mașina.

                                Deci...nimic vis a vis de întreținerea periodică...(nu am efectuat nici o revizie până acum...sper că nu asta e cauza)
                                Last edited by anduvirgil; 18 March 2019, 16:08.
                                Logan 0.9 TCe 2018

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google