Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacă aici e forum de BMW atunci am câștigat la loto.
    Sa înțeleg ca lucrezi la dacia și nu îți place antireclama!?
    Din cate știu, versiunea stepway ar fi vârf de gama în afara României , ca acolo mai este stepway Prestige, b&l, etc
    Nu am nevoie de scaune încălzite, dar macar aerul la picioare sa vina cum trebuie.

    Comment


    • Cineva?! post#8404
      Logan 0.9 TCe 2018

      Comment


      • Originally posted by nelu_242000 View Post
        Dacă aici e forum de BMW atunci am câștigat la loto.
        Sa înțeleg ca lucrezi la dacia și nu îți place antireclama!?
        Din cate știu, versiunea stepway ar fi vârf de gama în afara României , ca acolo mai este stepway Prestige, b&l, etc
        Nu am nevoie de scaune încălzite, dar macar aerul la picioare sa vina cum trebuie.
        Stai calm Stepway nu e model de vârf. Vrei tubulatura o comanzi și o instalezi.

        Tubulatură aer pasageri spate
        dreapta conducta incalzire 279304511R 10,72e+tva
        stânga conducta incalzire 279318256R 10,72e+tva

        Last edited by t0rquemada; 3 December 2018, 21:53.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Ms de coduri. O sa vad dacă ma descurc. Am văzut un video unde a trebuit sa dea și scaunele jos, medianavul scos.
          Poate când vin în România am timp și găsesc pe cineva care a mai făcut asta.
          O seară plăcută .

          Comment


          • Originally posted by anduvirgil View Post
            In manualul masinii, la aerul conditionat automat, scrie ca atunci cand se opteaza pentru utilizarea manuala ceva mai indelungata a reciclarii pot apare mirosuri neplacute datorita neimprospatarii aerului precum si aburirea geamurilor si se recomanda trecerea in mod automat.
            Probabil ca si la aerul manual folosirea prea mult a reciclarii fara aport de aer din exterior duce la aparitia unor mirosuri deranjante.
            Last edited by gabrieln1960; 3 December 2018, 22:48.

            Comment


            • Mirosul l-am sesizat o dată cu utilizarea încălzirii la maxim și apare imediat la trecerea pe recirculare....același miros în 4 zile.
              Vara cu AC+recirculare nu au fost probleme.
              Logan 0.9 TCe 2018

              Comment


              • pe timp de iarna e mult mai multa umiditate in aer. mai balteste prin vreo tubulatura, pe undeva, cite ceva... las-o cu aer de-afara, proaspat, mai usuca pe dinauntru. mai mult uscat, mai putin miros - simplu.

                Comment


                • Buna seara,

                  Stie cineva daca Dacia se va inscrie in programul Eco-voucher al Primariei Capitalei?
                  Eco-voucher in valoare de 9000 lei.
                  Sunt in lista celor 5000 acceptati in program, dar nu stiu daca pe lista firmelor participante in program va fi si Dacia.
                  Daca Dacia nu se incrie in program raman cu un eco-voucher de 9000 lei, din care imi pot cumpara doar electrocasnice, dar eu vreau Logan nou.
                  Asa mai bine merg cu Rabla.
                  Problema e ca din momentul afisarii listei celor 5000, am 90 zile timp sa casez masina. Si daca in timpul asta Primaria nu afiseaza lista firmelor praticipante, eu ce fac?
                  Last edited by stefanbeton; 3 December 2018, 23:44.

                  Comment


                  • Nu iti fa griji. Daca nu va exista lista magazinelor participante, nici electrocasnice nu vei lua. Deocamdata a aparut doar lista firmelor care fac casarea masinii. Va aparea si lista magazinelor. Dar nu te duce sa casezi masina fara sa apara si lista asta. Sa nu ramai cu masina casata si ochii in soare.

                    Comment


                    • Originally posted by devreg View Post
                      pe timp de iarna e mult mai multa umiditate in aer. mai balteste prin vreo tubulatura, pe undeva, cite ceva... las-o cu aer de-afara, proaspat, mai usuca pe dinauntru. mai mult uscat, mai putin miros - simplu.
                      Nu e chiar așa de simplu...
                      Recircularea o folosesc pentru dezaburire (dacă este cazul) sau în mers când am „furnale” în față sau zone de fum, miros urât, deci utilizat la nevoie.


                      Logan 0.9 TCe 2018

                      Comment


                      • Originally posted by stefanbeton View Post
                        Buna seara,

                        Stie cineva daca Dacia se va inscrie in programul Eco-voucher al Primariei Capitalei?
                        Eco-voucher in valoare de 9000 lei.
                        Sunt in lista celor 5000 acceptati in program, dar nu stiu daca pe lista firmelor participante in program va fi si Dacia.
                        Daca Dacia nu se incrie in program raman cu un eco-voucher de 9000 lei, din care imi pot cumpara doar electrocasnice, dar eu vreau Logan nou.
                        Asa mai bine merg cu Rabla.
                        Problema e ca din momentul afisarii listei celor 5000, am 90 zile timp sa casez masina. Si daca in timpul asta Primaria nu afiseaza lista firmelor praticipante, eu ce fac?
                        Vouchere la programul rabla o sa mai gasesti, Si la Dacia le sta rau un voucher de 9000 de lei in buzunar? Probabil ca o sa se inscrie si ei

                        Comment


                        • Depinde si cand le intra banii, cu programul Rabla stiu ca vorbisem cu reprezentanta si ziceau ca primesc banii de abia la sfarsitul anului, deci tot pe baza de promisiune e treaba

                          Comment


                          • Originally posted by nelu_242000 View Post
                            Ms de coduri. O sa vad dacă ma descurc. Am văzut un video unde a trebuit sa dea și scaunele jos, medianavul scos.
                            Poate când vin în România am timp și găsesc pe cineva care a mai făcut asta.
                            O seară plăcută .
                            Nu trebuie date jos scaunele. Am montat eu (si altii). E relativ simplu. Uite aici cateva detalii: http://www.loganclub.ro/forum/forum/...postcount=1156

                            Comment


                            • Ms. Și colegul care a făcut tutorialul mi-a specificat exact postul.
                              Cand am timp o sa studiez la fața locului, eu nu as avea nevoie de aer în spate, dacă as putea obtura ieșirea în spate, și sa îmi vina doar în fata la picioare.
                              Mulțumesc mult, o seara plăcută .

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Nu trebuie date jos scaunele. Am montat eu (si altii). E relativ simplu. Uite aici cateva detalii: http://www.loganclub.ro/forum/forum/...postcount=1156
                                M-am chinuit si eu sa le montez fara a da scaunele jos .... nu am reusit, mi-am bagat picioarele si le-am dat jos (4 suruburu).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google