Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Diferența mare de preturi o face în special pretul pieselor daca le iei din reprezentanta. Daca te duci cu piesele tale restul de manoperă variaza foarte puțin. De exemplu la mine doar manopera reviziei în reprezentanță a fost 130ron si oriunde m-aș fi dus sub 100ron manopera nu găsesc nicăieri. Deci pt 30ron in plus nu cred că este un efort prea mare pentru a apela la reprezentanta ținând cont că sunt specializati pe marcă bineînțeles dacă mergi cu piesele tale. Eu unu si după expirarea garanției o să apelez tot la reprezentanta decat la un service universal.

    Comment


    • foarte adevarat
      eu am garantia la masina 5 ani pana in aprilie 2019, asa am prins oferta la cumparare, si la fiecare revizie am venit cu piesele cumparate de mine,originale dar mai ieftine
      la fel ma gandesc sa procedez dupa expirarea garantiei

      si ca idee, cand le am zis sa inlocuiasca chederele la portierele fata la masina, sau sa puna mastic la aeratoarele din portbagaj, sau cand s a scurs lichidul de la servo in parcare din cauza unui senzor defect, s au schimbat pe garantie fara probleme
      plus nu au zis nimic de pierderea garantiei ca am montat alarma si senzori de parcare la alt service decat la ei

      Comment


      • La reprezentanta sunt nevoit să apelez pe toată durata garantiei ( 5 ani), apoi am sa mi le schimb singur, in curte, cum am procedat și cu cea veche din 2007 ,1,4 Mpi ( uleiul , filtrele, plăcuțele și...cam atât). Pentru probleme mai serioase , deși la cea veche nu am avut, am să apelez la reprezentanta. Nu mi se pare greu și chiar îmi place sa mi le fac singur, in curte, usurel,cu berea rece langa.

        Comment


        • E normal sa se abureasca farurile?

          Comment


          • Salutare!
            Da, e normal sa se mai abureasca farurile, ai sa gasesti si in manual. Vaporii disspar , prin utilizarea farurilor.
            Bafta!

            Comment


            • Originally posted by Dragos2005 View Post
              E normal sa se abureasca farurile?
              Daca sunt crapate pe undeva, chiar si pe interior, da...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Nu sunt crapate, masina are 7000 de km, nu a umblat nimeni la ele.
                Am impresia ca s-a format si un fel de mizerie pe interior...

                Comment


                • daca au adunat si "mizerie" e destul de clar ca pe undeva-s crapate. sau poate ca n-au fost bine lipite inca de la-nceput.

                  Comment


                  • Am observat si eu condens la faruri după ce am fost la spalatorie. Era seara...și drumul spre casă scurt + lumini aprinse
                    Logan 0.9 TCe 2018

                    Comment


                    • Pana sa se strice vremea nu am avut nici o problema, a fost si spalata si nu am avut nici un fel de condens, de la prima zapada...

                      Comment


                      • Daca este prima iarna a masinii, poate ca gerul a produs o modificare a etanseizarii farului (s-a contractat ceva care nu era bine izolat). Farurile nu sunt complet izolate ci lasa aerul sa scape. Dar doar aerul, nu apa si nici mizeria sau praful de pe drum. Reclamatie in service daca este in garantie.
                        Last edited by gecmc94; 30 December 2018, 23:08.

                        Comment


                        • Este prima iarna.
                          Dupa anul nou le fac o vizita la reprezentanta ca am si greierasi in bord. Am impresia ca astia fac masinile la norma, sa fie cat mai multe si calitate ioc...

                          Comment


                          • Eu nu am condens nici in loganul din 2006, nici in fiatul din 99, deci ceva probleme sigur ai...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Originally posted by Dragos2005 View Post
                              Este prima iarna.
                              Dupa anul nou le fac o vizita la reprezentanta ca am si greierasi in bord. Am impresia ca astia fac masinile la norma, sa fie cat mai multe si calitate ioc...
                              Eu sunt la a treia iarna și Sandero al meu și nu a făcut condens nici o data. Uită-te la capacele din cauciuc ale becurilor,pro proba că nu au fost bine închise.

                              Comment



                              • ​​Stie cineva ce diametru are gaura din centrul jantei la logan (60 mm e butucul sau gaura) ? Nu am cum masura acum si am nevoie de informarie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google