Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi cer scuze colegilor, prima captura din postul#9312 este in engleza, atasat este una in romana de pe site-ul producatorului de anvelope cu privire la depozitarea lor (sublinierea imi apartine).
    Attached Files

    Comment


    • Se poate folosi cu succes așa ceva
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • O idee...daca spatiul permite.
        La mine este dupa o usa...
        Pe profilul rectangular am pus o teava de PEHD, deci janta sta pe plastic
        https://www.loganclub.ro/forum/forum...71#post3647471
        Last edited by anduvirgil; 1 November 2020, 20:40.
        Logan 0.9 TCe 2018

        Comment


        • Am dat like dar scriu si asta : un sincer BRAVO!!!
          O folosire eficienta a spatiului (si bine impartit) avut la dispozitie dar mai ales fara ”umezeala” .
          Last edited by Gil26; 1 November 2020, 22:20.

          Comment


          • Unde este marcat si ce cod descrie data fabricatiei pentru Senzor presiune roata TPMS direct?

            Comment


            • Salut am si eu o intrebare. La un logan 1.0 sce s-a aprins martorul acela orange multifunctional si sta continuu aprins iar la punerea contactului imi arata cheita de service iar apoi dispare. Ideea este daca as putea reseta cumva acel interval de service fara sa ma duc in reprezentanta. Mersi.

              Comment


              • Mergi la beieti stie ei ce are de facut

                Comment


                • Eroarea poate fi stearsa si din aplicatia Dacia Service (gratuita din Google play), dar trebuie adaptor pentru a te conecta la masina..

                  Comment


                  • Aplicatia merge și cu adaptor obd wifi sau doar bluetooth?

                    Comment


                    • Cred ca DA

                      Comment


                      • Originally posted by playmaker831 View Post
                        Aplicatia merge și cu adaptor obd wifi sau doar bluetooth?
                        Bluetooth...

                        Comment


                        • Salutare,
                          Merg sau a pus cineva jante de Megan 2 adica J6.5xR15 4x100 CB 60 pe Logan 2? singura diferenta este de J... adica 0.5 inch in plus (mai exact janta este cu 1.27 cm mai lata) si sunt mai grele cu 0.5 kg. Ideea era sa pun anvelope de185/65 R15.

                          Comment


                          • Pentru o janta j6.5n latmimea minima a anvelopei trebuie sa fie 185mm, ideal 195-205 si maxim 215.

                            Comment


                            • Dpdv al meu nu cred ca ar fi probleme... sa zic asa m-am documentat putin ce si cum... ideea era in primul rand daca a pus cineva sa confirme ce am intrebat si in al doilea rand ele sunt mai grele, sa nu afecteze ceva la viteza zic eu, axul, rulmentul, suspensia cine stie... aici chiar nu stiu nimic

                              Comment


                              • Salutare,am un Logan 2 și a-și dori să știu cum trebuie sa intre chederul la ușa din față în partea de sus unde are acel decupaj in rama stâlpului.
                                am văzut pe YouTube

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google