Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • După mai bine de 6 ani jumătate de la cumpararea mașinii mi s a ars un bec dec la drl, deși pe poziție funcționează încă .
    vroiam sa va intreb de unde știți că se poate cumpăra poate un set nou de becuri cu lumină mai albă pt drl.
    ma gândeam la leduri dar am înțelescă nu sunt legale, si ca sunt si scumpe si se duc si repede

    Comment


    • Led auto Canbus T20 7443 (W21W/5W) ALB 60W cu leduri CREE cu dubla intensitate - BTLE1607C-7443-ALB, Led Auto ALB 60W T20 7443 Canbus cu Leduri CREE Fara Polari

      Le am de 3 ani, am trecut si 2 ITP-uri

      Comment


      • Nu IPT este problema....problema este RAR-ul cand te opreste....iar actiunile RAR -ului ar trebui sa fie mai dese, inclusiv ale politiei.
        Sunt o gramada de masini neconforme tehnic sau fara documente valabile...si nu din neglijenta utilizatorului
        Logan 0.9 TCe 2018

        Comment


        • Originally posted by panselin4
          După mai bine de 6 ani jumătate de la cumpararea mașinii mi s a ars un bec bec la drl, deși pe poziție funcționează încă .
          vroiam sa va intreb de unde știți că se poate cumpăra poate un set nou de becuri cu lumină mai albă pt drl.
          ma gândeam la leduri dar am înțelescă nu sunt legale, si ca sunt si scumpe si se duc si repede
          Am eu ceva, vezi in PM

          Comment


          • Originally posted by Midnighte View Post

            Am eu ceva, vezi in PM
            Pai daca e asa secret......

            Comment


            • Silica

              Nu are rost sa postez aici mesaje legate de vanzarea unui produs

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                După mai bine de 6 ani jumătate de la cumpararea mașinii mi s a ars un bec dec la drl, deși pe poziție funcționează încă .
                vroiam sa va intreb de unde știți că se poate cumpăra poate un set nou de becuri cu lumină mai albă pt drl.
                ma gândeam la leduri dar am înțelescă nu sunt legale, si ca sunt si scumpe si se duc si repede
                Acele leduri sunt independente, deci se poate arde doar unul? credeam ca e o banda dinaia cu 4 leduri legate.
                De schimbat se schimba greu ledurile, ai idee?
                Cred ca avem masini diferite, eu am 2 Facelift 2019, cu alea 4 leduri verticale in locul becului de pozitie.
                Anyway, poate are cineva un raspuns/lamurire. Ms
                Last edited by gandrew2k3; 13 October 2020, 16:02.

                Comment


                • Ledurile nu se pot schimba, el are cu bec, si acel bec are 2 filamente inauntru, unul de 21W pentru lumina de zi, si unul de 5W pentru pozitii si cel de DRL a cedat. Trebuie sa inlocuiasca becul (W21/5W).

                  Comment


                  • Originally posted by gandrew2k3 View Post

                    Acele leduri sunt independente, deci se poate arde doar unul? credeam ca e o banda dinaia cu 4 leduri legate.
                    De schimbat se schimba greu ledurile, ai idee?
                    Cred ca avem masini diferite, eu am 2 Facelift 2019, cu alea 4 leduri verticale in locul becului de pozitie.
                    Anyway, poate are cineva un raspuns/lamurire. Ms
                    Chiar sunt curios cum schimbi tu 1 led, în poză un modul de far de RUsia (DRL în formă de C ) pentru ROmania(DRL în formă de I ) are doar 4 leduri, dar electronica e la fel
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • eu am masina din 2014, la drl si poziție am bec clasic nu ledurile acelea 4

                      Comment


                      • pai normal. acum 6 ani nu era modelul cu led )

                        Comment


                        • Se pot schimba led-urile, trebuie banda kepton si o statie de reparatii cu aer cald. daca nu aveti sculele potrivite, n-o sa reusiti sa le schimbati. adica pe ala defect il dati jos cu pistolul de lipit, dar pe ala nou n-o sa-l lipiti calumea, se va supraincalzi si se va arde si o luati de la capat.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Daca pun becuri led la semnalizare pe un logan din 2017, apar erori gen bec ars sau hyperflash ?
                            Ori schimbarea nu implica probleme ?
                            Last edited by Cyrusddm; 18 October 2020, 21:22.

                            Comment


                            • Am corectat eu

                              Originally posted by Cyrusddm View Post
                              Dacă pun becuri led la semnalizare, pe un Logan II, apar erori bec ars și semnalizează rapid.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Am vazut mai multe exemple cu becuri led la semnalizare, precum

                                si deoarece s a ars unul, ma gandeam sa le inlocuiesc cu ledurile.
                                Ce tipuri de becuri py21w led am nevoie?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google