Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am dece sa nu te cred.
    Dar daca vrea sa nu il iei nu il iei.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Aşa şi să conduci după Codul Rutier este imposibil...

      Comment


      • Originally posted by bogdan_cr View Post
        Daca vrei sa obtii ceva scoti DPF-ul, ala e mai bine fara el ...obtii decit imbunatatiri, asta daca nu esti ecologist.
        Scoti finala o sa faca decit zgomot si te opreste politia, esti tinta sigura.

        nu sunt deloc ecologist, dar nu cumva daca scot DPF-ul imi va recircula toata funingea inapoi in motor? m-am uitat la o animatie pe net si am vazut ca dupa ce gazele intra in DPF si sunt filtrate, o parte se duce pe evacuare si o partea am vazut ca se recircula. Corect? Atunci ce fac cum toata funingea recirculata?
        Last edited by ten; 28 November 2014, 18:30.
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • Pai e simplu , nu mai recirculi nimic.
          Totul afara


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • nu stiu ce sa zic...
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Pai e simplu , nu mai recirculi nimic.
              Oare? Şi EGR-ul ce mai face?

              Comment


              • "dar nu cumva daca scot DPF-ul imi va recircula toata funingea inapoi in motor?"

                Care e legatura între EGR și DPF ?!(retorică)
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • @ten: Nu mai bine laşi tu maşina aşa cum a proiectat-o constructorul, mai ales că din câte ştiu, ai şi 5 ani garanţie la ea?

                  Comment


                  • Salut,

                    As vrea sa stiu si eu specificatiile jantelor de pe Logan II. Probabil s-a mai scris/discutat undeva, dar n-am reusit sa gasesc. Multumesc!

                    Comment


                    • janta tabla gri 6xJ15 4 ET40 403003277R 51euro

                      janta tabla neagra 6xJ15 4 ET40 403004736R 51euro
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Multumesc bobbyred! Vad ca suntem si vecini de zona

                        Comment


                        • Anularea DPF-ului consta si intr o operatiune de software, tocmai pentru motivele de mai sus.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • wolfiqed:

                            Daca spui tu ..!


                            sustin cele spuse de darksid3

                            Procedura software
                            Se face modificarea parametrilor software astfel incat filtrul de particule sa fie anulat din memoria ECU. DPF poate ramane fizic pe masina , dar cu interventie in interior sau poate fi scos definitiv fara ca acesta sa modifice in vreun fel performantele motorului. Sondele insa, vor trebui sa ramana pe masina.
                            Last edited by bobbyred; 29 November 2014, 06:27.
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Se taie cu autogen evacuarea, se scoate DPF si tot ce e imprejurul lui, se pune teava goala in loc de toate alea de pe acolo care gituie motorul si se face bineinteles resoftare la ecu ca sa se anuleze indicatia de pana DPF din bord si sondele alea care comanda regenerarea DPF, se suprima toate astea si rezulta un motor cu mult mai bun dpdv al performantelor, am avut ocazia sa merg cu un dizel E5 inainte si dupa aceasta operatie si se simte, merita banii aia care i-a dat prietenul asta al meu ( pe undeva pe la 300 e ).
                              Problema e cu ecologistii si cu ITP, rezolvabile insa usor. Cam fumega un pic dar nu asa mult ca un Audi vechi adus " de bun " de la GHermania ...

                              Comment


                              • Originally posted by Ampt View Post
                                @ten: Nu mai bine laşi tu maşina aşa cum a proiectat-o constructorul, mai ales că din câte ştiu, ai şi 5 ani garanţie la ea?
                                am garantie 3 ani... oricum ma mai gandesc. Legat de EGR, are legatura cu recircularea deoarece este dupa filtrul de particul pe traseul unde se face recircularea gazelor inapoi in motor.
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google