Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vin si eu cu doua intrebari:

    1. Scaunul reglabil pe inaltime se potriveste si pe echiparile care nu il au? (Am SL Plus si nu are scaun reglabil nici macar ca optional)
    2. Se poate monta panoul de clima in locul celui simplu? Cam ce presupune aceasta operatiune? Merita?

    Comment


    • Qberk mai degraba ai vazut diferenta intre benzinarii. Ca motoarele noastre nu sunt facute sa beneficieze de rezistenta mai mare la detonatie (aka diferenta intre 95 si 98)

      Comment


      • @Cerese
        In mod sigur nu merita.

        Comment


        • Originally posted by Cerese View Post
          Vin si eu cu doua intrebari:

          1. Scaunul reglabil pe inaltime se potriveste si pe echiparile care nu il au? (Am SL Plus si nu are scaun reglabil nici macar ca optional)
          2. Se poate monta panoul de clima in locul celui simplu? Cam ce presupune aceasta operatiune? Merita?
          1. da, dar costă

          2. da, dar il montezi degeaba, trebuie altă mască și restul:



          Atenție la data postării
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by t0rquemada View Post
            Atentie la data postarii
            Am intrebat si eu: "care e diferenta dintre 1.2 16v la care se recomanda ulei A3/B4 si 1.2 16v la care se recomanda ulei A5/B5". Cica la mine "pe dialogis" zice A5/B5.

            Comment


            • @Fanez lucruri ciudate de la Dacia, Ma gandesc ca protejeaza mai bine ( alta explicatie nu am )
              Eu la L1 am prins revizia la 10mii , tata cu 8 luni mai tarziu la 15mii ( motoare si norme de poluare identice)

              Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

              Comment


              • Ai euro6 nu euro5 de aia ai A5/B5
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Am si eu o intrebare. Voua va scartaie scaunul soferului(cand va dati jos din masina sau cand va asezati pe el)? Pare sa scartaie undeva in partea de jos a spatarului. Am uns saiba de la cupla de la centura dar face in continuare.

                  Daca aveti sau ati avut scartaitul, cum l-ati rezolvat? La orice denivelare sau miscare pe scaun scartaie si incepe sa devina enervant.

                  Comment


                  • Salut baieti! Ieri am vandut vechiul logan 0.9 din 2013,iar maine vreau sa dau comanda de altul insa sunt indecis ....ce variante sa aleg dintre SL BLACK&WHITE SI SL PRESTIGE PLUS....am facut configuratii la ambele si pretul final este la fel 10670....stie cnv daca sunt ceva diferente intre ele...din fise nu am observat nimic diferit..

                    Comment


                    • Din câte am observat sunt ceva elemente / inserții care țin de estetică și design la Black & White.

                      Aș alege Prestige Plus.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Prestige Plus pentru ca s-a vandut in numar mai mare. Poti sa ai dificultati in gasirea pieselor pentru Black & White. Ma refer la elementele de caroserie specifice (in cazul unui accident). Evident ca in primii ani gasesti orice piesa dar poate sa dureze mai mult pentru anumite componente pana sunt aduse. Odata cu trecere anilor problemele acestea se acutizeaza. Chiar daca nu intentionezi sa pastrezi masina mult timp, un potential cumparator poate lua in calcul si acest aspect atunci cand decide sa cumpere sau nu masina si mai ales cand accepta (sau nu) pretul cerut.
                        Last edited by abc; 30 May 2018, 10:16.

                        Comment


                        • Originally posted by OnLyOvY View Post
                          Salut baieti! Ieri am vandut vechiul logan 0.9 din 2013,iar maine vreau sa dau comanda de altul insa sunt indecis ....ce variante sa aleg dintre SL BLACK&WHITE SI SL PRESTIGE PLUS....am facut configuratii la ambele si pretul final este la fel 10670....stie cnv daca sunt ceva diferente intre ele...din fise nu am observat nimic diferit..
                          Diferenta la black&white este la tapiterie oglinzile au un colant imitatie de carbon si cam atat nu vei avea semnalizare in oglinzi cum este la prestige chiar acum ma uit la ele

                          Comment


                          • Mersi de atentionare..asta chiar nu observasem...pana la urma o sa comand SL PRESTIGE PLUS la care o sa adaug culoarea si camera si volan piele...maine o sa aflu si cate luni o astept)
                            Last edited by 77sky; 30 May 2018, 10:58.

                            Comment


                            • Cat mai putin sa astepti a si capacele de roti mai difera camera da se merita din fabrica dar volanul parca nu merita sa dai 100e in plus cand il poti gasi pe olx cu 100 lei
                              Last edited by 77sky; 30 May 2018, 10:58.

                              Comment


                              • Daca imi gasesti tu volan modelul nou de piele la 100 lei cumpar 10 :P...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google