Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mda, probabil aveti dreptate... Termenul curge de la data fabricatiei.
    O sa ma uit pe factura.... Parca era 26. 06.
    Luni sun sa imi fac programare.

    Comment


    • Dacă depăsești 20000km /365zile rămâi cu alte defecțiuni electrice aprins pe portocaliu și ---km + cheie de service - deci se vede
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Produsa in 16.06....deci trebuie sa merg la service curand.
        Mulțumesc torque.

        Comment


        • Off topic. Vine cineva cu logan 2 la intalnirea de astazi?

          Comment


          • Salut. Cred că anul in privința reviziei se împlinește la data facturării nu a fabricației. In cazul meu fabricație aprilie 2017 facturată in noiembrie si pusa in circulație in ianuarie. Din noiembrie în ianuarie a stat la dealer pt ca am luat-o de la un intermediar care nu a circulat cu ea și achitase doar avansul. Garanția începe din 30.11.2017 data facturării pentru 3 ani. Daca ar fi fost dupa fabricatie trebuia să fac în aprilie revizia si ea abia avea 1000km..

            Comment


            • Cred ca merita sa intrebam la vc.

              Oricum... Ai dreptate. Pot fi usor dati in judecata/reclamati la anpc.
              Garantia nu e acelasi lucru cu termenul de valabilitate. Primul decurge din momentul vanzarii și celalalt din momentul productiei.... Asa ca indiferent de ce afiseaza cb, nu au cum sa aibă castig de cauza.
              Last edited by sebibv; 1 June 2018, 23:24.

              Comment


              • Aveti idee ce capacitate are vasul pentru lichidul de parbriz ? (Model 2018)
                Am tot cautat pe google dar nimic pentru logan 2

                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                Comment


                • Nu scrie in manualul ei? Cartea aia de ti-au dat-o cand ai cumparat-o... In jur de 3 litri, cel putin asa are a mea, din 2014

                  Comment


                  • Originally posted by wladypauly View Post
                    Nu scrie in manualul ei? Cartea aia de ti-au dat-o cand ai cumparat-o... In jur de 3 litri, cel putin asa are a mea, din 2014
                    Scrie sa bagi pana se umple. Altfel nu intrebam de nebun

                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Poți să ai și 2019, tot X52 se numește iar vasul are aceeași capacitate ca în 2012, 2013, 2014 ,2015, 2016, 2017 și 2018 iar asta deja se știe, trebuie doar căutat pe forum nu pe goagăl
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • MIe mi se pare că vasul e fix ca la Loganul vechi, din 2005, și forma și capacitatea...
                        Dacă vrei sa vezi cat are, ia un bidon de ala de 5 litri si pune pana se umple, apoi vezi cat a ramas in bidon... Oricum e destul de mare vasul.

                        Comment


                        • Bine zis ți se pare. La X52 e mai mare - 3,5L
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Stiti cumva care sunt simptomele cand tamponul anti-rasturnare s-a dus(suportul motor de sub masina)? Am observat ca, cand apas accelearia sau o las schimbatorul de viteze joaca destul de mult si am impresia ca tot cand apas pe acceleratie parca motorul are joc maricel, simt in pedale, schimbator
                            ...nu stiu cum sa explic altfel

                            Logan 2, 0,9tce - 60.000km

                            Comment


                            • Trepidatii puternice la accelerare si decelerare ( chiar simtitor mai pronuntate la decelerare). Cam asa se manifesta.
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Aveți idee care este proveniența MediaNav-urilor noi / SH de pe OLX? De unde abundența asta, fraților, mai ales pe timp de vară, motiv pentru care și prețurile au crescut?

                                Bun, și dacă unele sunt absolut noi gen "țiplă" (să zicem că se vede asta cu ochiul liber), atunci de ce nu se taie factură?

                                Personal, da, poate că aș fi dispus să achiziționez unul, dar ce garanție voi avea că navigația va funcționa, unde mă voi duce să reclam o eventuală "malfunction" sau ce garanție voi avea că nu va veni Poliția la mine la ușă de mână cu fostul proprietar să-l ridice / recupereze ori să "mă ridice"?

                                Pe o scară de la 1 la 10 și exceptând cunoștințele de încredere (asta până la proba contrarie, după care nu veți mai răspunde și veți fugi precum potârnichile) ce notă dați recomandării să zicem, unei achiziții de MediaNav de pe internet? Sau cât de convinși sunteți, tot pe o scară de la 1 la 10 că alegerea va fi una bună?

                                Repet, la modul la care navigațiile sunt desigur noi, țiplă, necherman, salon, parfum, "0 km" etc.

                                Mulțumesc!
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google