Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ești liber, să comanzi unul nou, nescris(că așa vine) în reprezentanță cu factură și garanție la prețul corect de 3700ron(690euro) tva inclus
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Tu ai urmatoarele variante
      1. Cumparat de la un cunoscut sau de la cineva care il da jos de pe masina lui ( vezi cum functioneaza)
      2. Te duci direct la vanzator ( olx ) si il probezi
      3. Olx cu verificare colet, adica astepti curierul cu masina demontata, ii dai 10lei sa te astepte sa il probezi
      [emoji16][emoji39][emoji16]

      Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Ești liber, să comanzi unul nou, nescris(că așa vine) în reprezentanță cu factură și garanție la prețul corect de 3700ron(690euro) tva inclus
        Am sunat la Vocea Clientului dar mi-a spus doamna că nu există așa ceva în oferta Dacia Achiziții, ci doar "din fabrică". WTF?

        Ulteior am rugat-o să vorbească cu un superior, să-și reîmprospăteze datele și să nu mai pună clienților aceeași placă. I-am amintit că la Pitești există un magazin mare de tot cu "diverse" toate noi de unde se mai alimentează "dealerii" bucureșteni... S-a amuzat, nu a vrut să recunoască acel magazin și a spus că este de 30 de ani angajată la Dacia, astfel că le știe pe toate. Cu asta mi-a pus capac deoarece nu am mai vrut să vorbesc pe banii mei, după ce am stat la telefon o grămadă la început după robotul telefonic.

        Originally posted by dl_dr25 View Post
        Tu ai urmatoarele variante
        1. Cumparat de la un cunoscut sau de la cineva care il da jos de pe masina lui ( vezi cum functioneaza)
        2. Te duci direct la vanzator ( olx ) si il probezi
        3. Olx cu verificare colet, adica astepti curierul cu masina demontata, ii dai 10lei sa te astepte sa il probezi
        [emoji16][emoji39][emoji16]
        Știu ce zici, dar eu vorbeam de factură...
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Ai fost in reprezentanta, cu codul Dacia, sa ceri unul?

          Ti-l aduc, cu factura si garantie, dar la pretul dat de t0rquemada.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Nu se poate "si cu si cu", sunt convins ca sti proverbul ala cu "sufletu-n rai".
            Dar sunt dispus sa risc eu, ti-l dau pe al meu, cel cu care a venit masina (codul e pe factura). A stat pe masina 1,5 ani si mai are garantie pana in decembrie, e neatins (v. 7 0 5), poti face update oficial la ultima versiune. Garantia o rezolv eu daca nu "umbli" la soft. Fa-mi o oferta, aici pe forum, care sa acopere costul unuia nou,care-l voi cumpara de pe piata gri, si ceva in plus pentru riscul asumat.
            "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

            Comment


            • Originally posted by Silviu View Post
              Ai fost in reprezentanta, cu codul Dacia, sa ceri unul?

              Ti-l aduc, cu factura si garantie, dar la pretul dat de t0rquemada.
              Ce rost avea s-o contrazic pe "bâtrâna doamnă" care zice că de 30 de ani lucrează la Dacia? Dacă așa mi-a spus, înseamnă că așa o fi, iar eu, ca om de bun credință, nu stau să verfic pe nimeni, mai ales când nu mă pricep.

              Ah, că-mi iau știrile cotidiene din mai multe surse până să pun botul la vrăjelile unor publicații, da, e altă poveste, dar aici, mai ales că nu există oficial pe platforma online "Dacia Achiziții", nu văd de ce m-aș fi dus la dealer să-l întreb ce mai face. Ăla de unde mi-ar fi adus dacă la oficial nu există? De pe OLX?

              Lăsând gluma la o parte, nu aș da atâția bani pe un MediaNav, când cu 1200-1900 lei maxim, deci la juma' de preț pot lua unul cu Android.

              Originally posted by gogeala View Post
              Nu se poate "si cu si cu", sunt convins ca sti proverbul ala cu "sufletu-n rai".
              Dar sunt dispus sa risc eu, ti-l dau pe al meu, cel cu care a venit masina (codul e pe factura). A stat pe masina 1,5 ani si mai are garantie pana in decembrie, e neatins (v. 7 0 5), poti face update oficial la ultima versiune. Garantia o rezolv eu daca nu "umbli" la soft. Fa-mi o oferta, aici pe forum, care sa acopere costul unuia nou,care-l voi cumpara de pe piata gri, si ceva in plus pentru riscul asumat.
              200 lei + radio CD-ul din dotare care are doar 3000 km.

              *evident, tot la mișto ți-am răspuns și eu, dar să știi că mă pot "exprima" și mai bine de atât

              ************************

              Deci nu există factură și garanție la Medianavurile de pe internet. Asta am vrut să știu. Vă mulțumesc! Credeam că printre userii care postează anunțuri pe net există și societăți comerciale pentru care este fix treaba lor dacă au sau nu au intrare pe marfa oferită.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Repet, la modul la care navigațiile sunt desigur noi, țiplă, necherman, salon, parfum, "0 km" etc.

                Unul din asta ''tipla'' am luat si eu anul trecut de la cineva din Arges. In descriere era EVO, cand a ajuns la mine, carcasa ok, display si rama fara urme de utilizare, doar ca la interior era altceva: primul model cu soft 1.0.0. Pana la urma l-am pastrat, este functional si in prezent, dar mi-a fost rambursata o parte din suma platita pt medianav EVO. Daca as fi in locul tau as lua de la cineva cunoscut, in nici un caz de pe olx, mai ales din zona arges.

                Comment


                • Tot legat de MediaNav... am vazut ca la un coleg ca avea tema schimbata la al sau MediaNav. In caz ca nu e clar, prin tema ma refer la interfata, la culori etc. Intrebarea mea este, cum as putea schimba si eu tema (evident fara pierderea garantiei) ?

                  Am MediaNav Evo dar culorile pe care le are nu-mi plac deloc, arata foarte robust, parerea mea.

                  Comment


                  • @keim
                    Te contrazic referitor la vanzatorii din judetul Arges, gasesti si oameni de buna calitate, eu am facut in proportie de 90% afaceri bune cu ei.
                    Poti primi si reduceri, ceva bonus [emoji16] daca pastrezi legatura cu cei care au multe produse la vanzare.

                    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • @Cerese, e paleta de culori de Renault implicita. Se poate prin DDT (nu stiu prin CLiP daca se poate, o sa incerc) sau prin modificarea fisierelor de sistem (mai complicat daca nu stii cum se face).
                      Last edited by Silviu; 4 June 2018, 10:46.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Ce anume din postul meu ti-a lasat impresia ca sunt mistocar, oferta a fost cat se poate de serioasa. Eu am cumparat 2 medianavuri (softuri originale/neatinse) pt. teste, fara sa am o strabatere despre provenienta, si ambele functioneaza excelent de un an. La fel am luat multiplexor, maneta stergatoare cu temporizare si altele fara sa intreb vanzatorul de unde le are, de factura sau garantie. Mi-a convenit pretul si am acceptat riscul. Asa cum am spus, nu se poate "si cu si cu".

                        Originally posted by Cerese View Post
                        cum as putea schimba si eu tema (evident fara pierderea garantiei) ?
                        Orice interventie duce la pierderea garantiei.
                        Last edited by gogeala; 4 June 2018, 10:50.
                        "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                        Comment


                        • Logan 2 2018 are vreun sistem care deblocheaza frana de mana atunci cand o uiti trasa? Am vazut ca are un semnal sonor care te avertizeaza, dar cablul ala e actionat manual....
                          E vorba din popor sau chiar exista?

                          Comment


                          • Vorba din popor. Nu are. Testat Frana de mana este mecanica (cablu/etc)...si nu se deblocheaza...doar tipa

                            Comment


                            • Originally posted by sebibv View Post
                              Mda, probabil aveti dreptate... Termenul curge de la data fabricatiei.
                              O sa ma uit pe factura.... Parca era 26. 06.
                              Luni sun sa imi fac programare.
                              Sigur este asa, pentru ca in MyDacia la mine apare ca data limita de revizie data de 29.06, data cand a fost emisa factura pentru masina. Eu am ridicat masina pe 05.07, deci este o diferenta de cateva zile.
                              Logan MCV 0.9 TCE

                              Comment


                              • frana de mana
                                Țipă, e un fel de a zice. Abia miauna, am crezut că e din melodia de la radio. Și se oprește repede. Pe când centura de siguranță ... țipă rău și nu se oprește.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google