Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Gabriel: mersi frumos. Se pare ca e normal. O sa mai studiez .

    Comment


    • Am o intrebare pentru cunoscatori. Am primit de curand o scrisoare de chemare in service pentru o resoftare gratuita, in urma careia masina se va incadra la norma de poluare euro 6b. Ce parere aveti? Masina e un MCV 1.5dCI de 75cp achizitionat anul trecut in iulie. Mi-e frica sa nu fie mai vlaguita in urma resoftarii. Daca a mai primit cineva asa ceva si a facut operatiunea va rog sa-mi dati un feed-back.

      Comment


      • @stefi21, bara nu vine cu suport pentru proiectoare, ca banueiesc ca trebuie schimbata.

        Comment


        • Bara nu o schimb pentru ca nu a patit nimic doar proiectorul grila tip fagure i un deflector aer radiator

          Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by mirceammd View Post
            A vazut cineva aeratoarele la Logan Prestige Plus? In configurator nu apar patrate cum erau ci rotunde cu grilaj..

            Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk
            La Prestige sunt patrate cele din mijloc. Apare aiurea in configurator, nu s-au chinut sa modifice si acolo.
            Last edited by sadicu; 2 October 2017, 16:22.

            Comment


            • Originally posted by ady_dragan View Post
              Daca a mai primit cineva asa ceva si a facut operatiunea va rog sa-mi dati un feed-back.
              Există un thread dedicat.

              Comment


              • Ma tenteaza un Logan 0.9+GPL (montat din fabrica), dar nu am gasit nici o informatie despre acest model. \
                Este fiabil in timp, cat costa reviziile (banuiesc ca se fac in acelasi timp). Fac multi kilometri in oras, de aceea nu ma tenteaza Diesel-ul.

                Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

                Comment


                • Stie cineva daca grila dintre proiectoare de la Logan II ph2 e aceeasi cu cea de la Logan 2.
                  Are aceasi marime/forma?
                  Intreb pentru ca as vrea sa achizitionez o masca de radiator.

                  Ceva in genul acesta:


                  Si ce am gasit pe net, e doar ptr modelul fara facelift.

                  sigpic

                  Comment


                  • Am si eu o intrebare pentru cei care au Logan II cu Cruise Control, atunci cand il aveti setat sa mentina constant viteza, se mai intampla ca la coborarea unei pante sa nu va mentina viteza constanta?

                    Mie mi se intampla doar atunci cand cobor pasarela de pe Calea Vacaresti pentru cei care stau in Bucuresti. In rest pe toate drumurile pe care am fost si am avut pante de coborat, indiferent de inclinatia lor viteza a fost mentinuta constant.

                    Masina din dotare este Logan II 2017 0.9 tce.

                    Comment


                    • Da, daca panta este suficient de abrupta. CC-ul chiar daca tiae complet injectia...masina tot accelereaza. CC-ul actioneaza doar asupra acceleratiei, nu si asupra franelor.

                      Comment


                      • Da stiu ca nu actioneaza si asupra franelor pentru ca nu e CC adaptiv. Dar am mers si cu alta masina a unui prieten si CC a mentinut viteza constanta la coborare. Si ma gandesc ca poate el avand motor diesel mai mare (2.0), frana de motor este mai accentuata si atunci masina reuseste sa mentina viteza constanta.

                        Comment


                        • Da, frecarile probabil au fost mai mari in motor/transmisie. 0.9 are o gluma de frana de motor (cel putin comaprand cu 1.4/1.6 mpi si 1.7/1.9/2.0 diesel...conduse de mine in ultimul an). Si nu, nu este un lucru tocmai rau...asta inseamna ca are mai putine pierderi...deci este mai eficient

                          Comment


                          • Si eu am ramas uimit cat de slaba e frana de motor. Asta-i buna pentru incepatori...

                            Comment


                            • Corect plasstik. În plus, Dieselul are 4 cilindri iar TCe doar 3. Fiecare cilindru contribuie pasiv la rezistența motorului. La date egale, motorul cu benzină ar avea forța de rezistență mai mare.

                              Comment


                              • Originally posted by SoNyKeL View Post
                                Stie cineva daca grila dintre proiectoare de la Logan II ph2 e aceeasi cu cea de la Logan 2.
                                Are aceasi marime/forma?
                                Intreb pentru ca as vrea sa achizitionez o masca de radiator.

                                Ceva in genul acesta:


                                Si ce am gasit pe net, e doar ptr modelul fara facelift.
                                Ți se par la fel?
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google