Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Specificațiile sunt cele precizate de torquemada : 6J R15 ET40 PCD 4*100 și NU 4*110. ET 50 este pe Logan 1 ph.1 iar ET 42 pe ph.2
    Last edited by YOGI81; 10 December 2013, 21:42.

    Comment


    • KFZ - uri de mai sus.
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Imi poate spune cineva ce functie are in mod normal butonul (care la mine este 'fals') de langa reglajul geamului electric dreapta fata? Deci pe consola am, de la stanga la dreapta, reglaj electric geam stanga fata, butonul cu functiile cruise control/limitator de viteza, butonul 'fals' de care spuneam, si reglajul electric geam dreapta fata.
        Ma gandesc ca tine de motorizare, ca a mea este 'Laureat' +Media Nav+Pack Securite. Mai este 'fals' si butonul unde ar fi fost functia 'Eco', dar aia am inteles ca este doar la motorizarea 0.9TCe.

        Inca o chestie, exista pe vreo versiune de echipare reglajul farurilor, din interior desigur, functie de incarcarea masinii? Adica aveam la berlina din '97 si asta nu are? Unde-i logica?
        Multumesc
        Last edited by vlad.imir; 11 December 2013, 21:54.

        Comment


        • Butonul fals este pentru optiunea geamuri electrice spate; acel buton blocheaza actionarea geamurilor electrice spate.

          Exista reglaj al farurilor, este in partea stanga a soferului, sub tabloul de sigurante sau prin zona aia.E o rotita mare

          Comment


          • Originally posted by vlad.imir View Post
            Imi poate spune cineva ce functie are in mod normal butonul (care la mine este 'fals') de langa reglajul geamului electric dreapta fata? Deci pe consola am, de la stanga la dreapta, reglaj electric geam stanga fata, butonul cu functiile cruise control/limitator de viteza, butonul 'fals' de care spuneam, si reglajul electric geam dreapta fata.
            Ma gandesc ca tine de motorizare, ca a mea este 'Laureat' +Media Nav+Pack Securite. Mai este 'fals' si butonul unde ar fi fost functia 'Eco', dar aia am inteles ca este doar la motorizarea 0.9TCe.

            Inca o chestie, exista pe vreo versiune de echipare reglajul farurilor, din interior desigur, functie de incarcarea masinii? Adica aveam la berlina din '97 si asta nu are? Unde-i logica?
            Multumesc
            Gasesti raspunsurile in manualul de utilizare pe care l-ai primit la masina.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by vlad.imir View Post
              Imi poate spune cineva ce functie are in mod normal butonul (care la mine este 'fals') de langa reglajul geamului electric dreapta fata? Deci pe consola am, de la stanga la dreapta, reglaj electric geam stanga fata, butonul cu functiile cruise control/limitator de viteza, butonul 'fals' de care spuneam, si reglajul electric geam dreapta fata.
              Ma gandesc ca tine de motorizare, ca a mea este 'Laureat' +Media Nav+Pack Securite. Mai este 'fals' si butonul unde ar fi fost functia 'Eco', dar aia am inteles ca este doar la motorizarea 0.9TCe.

              Inca o chestie, exista pe vreo versiune de echipare reglajul farurilor, din interior desigur, functie de incarcarea masinii? Adica aveam la berlina din '97 si asta nu are? Unde-i logica?
              Multumesc
              Acum nu te supara pe noi ...da tu ai citit vre-o pagina in manualul de utilizare? ... hai ca pe aia cu geamurile am inteles-o da nu cred ca nu ai vazut rotita de reglaj faruri din interior.
              Deci logica este ... sa citim manualele de utilizare ... cea mai buna logica.
              Te ajut eu cu cateva poza pe tema asta.
              Attached Files
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Va multumesc tuturor pentru raspunsurile prompte.
                Aveti dreptate cu cititul manualului, insa situatia face ca eu sa fiu intr-un colt de judet, taica-miu, cu masina cu tot, in alt colt, iar manualul de studiat este acasa. Eu am cont aici, el m-a sunat dezamagit de lipsa reglajului farurilor, eu am postat ca n-aveam alta varianta la prima vedere. Altfel, la manual il trimiteam si eu. Partea cu butonul 'fals' a fost doar o curiozitatea a mea de moment si am 'abuzat' putin de ocazia asta. Scuzele mele domnilor!

                PS: Faptul ca nu a vazut butonul ala o sa stea la baza unor intepaturi legate de inaintarea in varsta, cand ne vom intalni, nu va faceti probleme.
                Last edited by vlad.imir; 11 December 2013, 22:37.

                Comment


                • Buna.
                  Stie cineva cum se schimba un bec la lampa stop spate.

                  Comment


                  • Se da lampa jos cu totul (are doua piulite tip flutura in portbagaj) si apoi e simpla treaba. Dureaza 5 min toata operatiunea.

                    La aia centrala de frana se schimba becul prin portbagaj, are oe acolo o gaura pe unde bagi mana.
                    Last edited by MihaiiahiM; 20 December 2013, 14:48. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • amea nu are numai una (piulita tip fluture), daca o desfac mai are ceva care tine stopul tare si nu stiu ce

                      Comment


                      • Mai sunt doua clipsuri pe care le strangi cu mana. Lucreaza cu incredere ca nu poti rupe nimic.
                        Uite aici: http://www.tutorialelogan.ro/2009/09...tripla-la.html

                        Sunt doua piulite.
                        Nu ai nevoie de nici un fel de unealtă, sunt doar două piuliţe care se strâng/destrâng cu mâna, 2 cleme care ţin placa cu becuri iar becul ...
                        Last edited by MihaiiahiM; 20 December 2013, 15:04. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Pai in filmuletzul ala e Logan 1 la L2 are numai o piulita si trebuia data la o parte mocheta si mai are in fluturas sub ea dar nu e piulitza.
                          sigpic

                          Comment


                          • Uite aici o poza facuta acum.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • ok. piulita tip fluture se desfileteaza iar clipsul gri inchis din poza cum se deschide? eu nu am reusit sa deschid

                              Comment


                              • stopuri logan.jpg

                                Nu mai induceti omul in eroare ... nu are nicio treaba acel clips pentru mocheta cu stopul.
                                Recomand inca o data cu larga incredere citirea manualului de utilizare. Este detaliat cat se poate de explicit acolo cum se demonteaza stopul.

                                Si daca nici asta nu e de-ajuns ... desfa piulita de plastic si impinge stopul spre exterior (evident ca initial desfaci mufa stopului) ...
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google