Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am fost la ei pt ca mie îmi expira luna asta garanția și mi am făcut revizia în alta parte, tocmai ca nu mai am de nevoie de garanție. Iar din care știu, la Dacia freonul este considerat consumabil,deci nu se face pe garanție. Poate doar daca se identifica locul pe unde se pierde, sa se schimbe piesa în garanție, asta dacă nu o sa zică ca i normal acea pierdere de freon după 3ani.si la 10 zile cat mai am eu garanție, sigur mi dadea cu flit. Prețu a fost de 80 de lei și a completat cu cca 150 g(ml) freon

    Comment


    • Mersi!
      O sa mai merg maine cu ea si vad ce aer baga. Daca e la fel de cald, miercuri ma duc la service.

      Comment


      • Originally posted by ciresel View Post
        Nu am fost la ei pt ca mie îmi expira luna asta garanția și mi am făcut revizia în alta parte, tocmai ca nu mai am de nevoie de garanție. Iar din care știu, la Dacia freonul este considerat consumabil,deci nu se face pe garanție. Poate doar daca se identifica locul pe unde se pierde, sa se schimbe piesa în garanție, asta dacă nu o sa zică ca i normal acea pierdere de freon după 3ani.si la 10 zile cat mai am eu garanție, sigur mi dadea cu flit. Prețu a fost de 80 de lei și a completat cu cca 150 g(ml) freon
        ,

        scump, acu 2 ani, am completat in reprezentanta Dacia (Redac Craiova) 400 g freon si am platit tot 80 ron.

        Comment


        • Cate grame de freon trebuie sa fie la 0.9 tce.
          Cum se masoara cat freon mai este in instalatie.
          Se schimba si uleiul sau se complecteaza
          Multumesc

          Comment


          • Instalatia contine in medie 700 g. Nu se schimba uleiul, doar se completeaza, doar in cazul in care se sparge radiatorul si sa pierzi tot continutul, atunci se incarca instalatia cu ulei si freon.

            Comment


            • a postat cineva, torq parca, diagrama turatii/viteza la motoarele astea noi, se poate va rog sa uploadati aici. Nu mai gasesc acum, cer scuze daca deranjez, ma contrazic cu cineva in legatura cu turatiile/viteza 1.5 dci'ului si nu ma crede ... I-am aratat si filmulete pe youtube dar ar fi buna si diagrama aia. Multumesc anticipat

              Comment


              • In poza asta gasesti o informatie.Poza e facuta de mine. Masina e un dci de 75cp.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • 3250 ture la 190km/h (185km/h pe GPS)
                  sigpic

                  Comment


                  • Vezi aici

                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • ms torq, de data asta am salvat-o

                      Comment


                      • Si-a montat cineva oglinzi cu semnalizare ?

                        Comment


                        • Am intrebar ieri la reprezentanta in ce conditii pot sa pun incalzire in scaune si raspunsul a fost ca pentru a nu pierde garantia sunt obligat sa cumpar chitul si sa fac montajul integral la ei. Eu ma gandeam sa pun eu rezistentele sub tapiserie, chitul sa caut ceva model cum erau aici pe forum, dar se pare ca vor sa te jecmaneasca de tot. Oare daca imi montez eu incalzirea, fac la un alt service legatura la curent si in caz de probleme electrice eventuale demontez tot si merg asa la garantie isi da cineva seama?

                          Comment


                          • Evident, pentru că:
                            -pe VINul tău nu ai scaune față cu încăzire
                            -chiar și în service nu știu unde trebuie conectată instalația(nu e ca la X90)
                            -nu ai/au cleste pentru capse de tapițerie
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • intrebare intrebatoare, imi cer scuze daca postez unde nu trebuie (cel mai probabil) insa are legatura totusi cu tematica topicului...

                              de 2 zile ma confrunt cu următoarea problemă enervantă: portiera stânga spate (cea unde am avut un accident astă iarnă) nu se mai deschide. pana acum 2 zile, aleatoriu făcea figuri la deschiderea exterioara dar o puteam deschide din interior. ieri, enervat fiind de situatia, am mutat siguranta pt copii (nu stiu daca era pusa in pozitia pt protectie sau nu, banui că nu, din moment ce putea fi deschisa si de afara). ei, din momentu ala nu o mai pot deschide nici din int , nici din ext...ce palarie sa-i fac?? care e procedura/chichita in acest caz?

                              de mentionat totusi ca am tras de siguranta aia parca inspre interior, cum e si la portiera dreapta spate care nu are nici o problema cu deschiderea...ideea ca nu stiu cum care e pozitia normala a draciei aleia de siguranta , fara protectie copii, dar cred ca acum am pus-o in pozitia off de lucru si nu se mai deschide

                              mersi frumos
                              Last edited by cristi....; 9 June 2016, 12:00.

                              Comment


                              • Îți iei Fiat.
                                Acum serios ai Logan II... nu ai.
                                În secțiunea dedicată Logan I aflai ce și cum, scos sezut banchetă și demontat față de ușă.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google