Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • exact....ascomp de pe clubsandero a bagat 62 in Sandero I, si se poate si mai mult......nu cred ca difera rezervoarele asa mult. Altii au avut probleme dupa....mai ales in sezonul cald (daca stationezi si nu consumi repede excesul).
    Last edited by Oti; 27 April 2015, 14:07.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Capacitatea rezervorului de benzină:
      declarată:50L
      probată: 60L

      Afișajul nivelului de benzină:
      8 pavele = 45L

      pentru L52 6-10-16-22-28-34-40-45
      pentru B52 4-9-15-21-27-33-40-45
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • După 2 minute de la stingerea motorului, și ulterior când ies din mașină și iau cheia cu mine se blochează automat toate ușile.. cum se numește această funcție? Mulțumesc

        Comment


        • Ai alarma?

          Comment


          • Salut,

            Originally posted by dr_p View Post
            Ai alarma?
            Nu, nu am alarmă.

            Comment


            • Fără o alarmă, funcția descrisă de tine nu există pe x52. Există ceva asemănător pe x98(Clio 4) dar ăla are cartelă nu cheie.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Fără o alarmă, funcția descrisă de tine nu există pe x52. Există ceva asemănător pe x98(Clio 4) dar ăla are cartelă nu cheie.
                Si atunci cum se explica că ea este activa pe mașină. În plus dacă las cheia în mașină blocarea ușilor nu mai are loc.

                Comment


                • Păi tocmai că nu e, dacă era - ușile se decuiau la apropierea de mașină.

                  Tu ai o alarmă pe cheia mașinii - poate chiar nu știi de ea.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Am cumparat azi un buton ECO din targul de la Vitan. Se pare ca nu se potriveste la mufa pe care o am.
                    In stanga e soclul butonului fals, in dreapta este soclul butonului cumparat. Cum pot rezolva aceasta diferenta?
                    Attached Files

                    Comment


                    • Tai o bucata din ghidajul de pe mufa masinii si o sa se potriveasca. Daca bagi mufa asa cum e o sa-ti dai seama unde se impotmoleste. Eventual tai in diagonala (ca o pana), ca la final sa se intepeneasca in buton.
                      Taie cate putin si probeaza. Mai bine tai de mai multe ori decat sa iei prea mult.

                      Comment


                      • Stiu unde se impotmoleste. Mufa de pe masina are 2 caneluri laterale care nu imi dau voie sa introduc mufa in soclu. Mi-e sa nu stric ceva pe acolo, sa nu deranjez cu ceva daca tai. Am crezut ca e plug in, fara alte modificari.
                        Sau butonul pe care l-am cumparat trebuia sa aiba acel soclu asemanator cu mufa.
                        O sa mai desfac acolo, sa vad ce si cum. Trebuie sa rezolv cumva.

                        Comment


                        • nici la mine nu s-a potrivit, dar am taiat putin din ghidaj si apoi a intrat OK

                          Comment


                          • Ceva nu e corect acolo - când pot fac niște poze la butoanele de pe mașina mea.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • sunt 2 tipuri

                              Comment


                              • OK,
                                cel postat de Crs. Sandel e de Duster ph2( și fiind în altă poziție are altă mufă și culoare), codul de pe buton 251B434430R e greșit, corect e 251B43430R.

                                Cel de X52 (Logan/Sandero II) are codul 251B49802R și arată ca în poze, și da, fiecare buton e împerecheat cu mufa sa.
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google