Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by panselin4 View Post
    Precum colegul torquemada, am vazut si eu logan 2 laureate si stepway la reprezentanta, cu parasolarul de la sofer simplu, fara oglinda, precum era la loganul 1
    Cred ca cei de la dacia citesc si ei acest forum
    Acea oglinda se poate acoperi pt a nu deranja in trafic, precum au procedat si nemtii
    Mai degraba suna a reducere de costuri, nicidecum sa tina cont de pareri de pe forum.

    Comment


    • @plasStik: Multumesc de lamurire!

      Macar stiu ca asa-i de la ”mama lui” si nu mai fac galagie la reprezentanta pe aceasta tema

      Comment


      • Trebuie sa ne impacam cu gandul ca am dat 7000-8000 de euro pe o masina si deci mai pot aparea si mici "probleme" legate de finisaje.

        Comment


        • Originally posted by fallax View Post
          Am o intrebare. Asa mare e si la voi ”crapatura” aceea dintre airbag si restul volanului?

          Daca asa e la toti, imi pare o asambalare cam jenanta pentru Dacia si pentru furnizorul care produce minunea de volan...
          Takata Arad se cheama , japonezi!
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            ..., japonezi!
            Pot fi şi nemţi sau chinezi, caietul de sarcini este cel care face întotdeauna diferenţa...

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              Takata Arad se cheama , japonezi!
              si cheia de contact tot in Arad este facuta - la HUF.

              Comment


              • Aia nu erau la sibiu? Oricum, aia sunt niste potcovari.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Cum schimb filtrul de aer la Logan II ? Ms

                  Comment


                  • Ai 2 cleme la capac, stanga si drapta; dupa declipsare se trage in sus
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by fallax View Post
                      Am o intrebare. Asa mare e si la voi ”crapatura” aceea dintre airbag si restul volanului?

                      Daca asa e la toti, imi pare o asambalare cam jenanta pentru Dacia si pentru furnizorul care produce minunea de volan...
                      eu cred ca e asa pentru ca pe anumite piete ai claxonul pe volan, eu tind sa cred ca putea fi pus si la volanul nostru claxon pe capacul de airbag insa era mai scump
                      RTFM

                      Comment


                      • Pe mine personal, nu ma deranjeaza acea crapatura intre airbag si restul volanului, si nici pozitionarea claxonului

                        Comment


                        • Originally posted by panselin4 View Post
                          Pe mine personal, nu ma deranjeaza acea crapatura intre airbag si restul volanului, si nici pozitionarea claxonului
                          Eu pana ce n-am citit post-ul lu' fallax nici nu observasem acea crapatura. Acum cand intru in masina direct la ea imi sar ochii ))

                          Comment


                          • Cand stai la volan nu o vezi. Asa, daca te pui pe spate in fata scaunului si te uiti sub bord te iei cu mainile de cap.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Incep sa cad la banuieli cu pozitiile de uitat la "crapatura", daca nu va convine, "trage curentul", .......sa bagam niste spuma......

                              trimis.....de pe tabla
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • stiti cumva daca placutele de frana au senzor de frecare? se aprinde ceva la bord?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google