Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi t0rquemada

    In cazul acesta, butonul pe care il am eu se potriveste la Sandero daca tai acolo unde nu se imbina cum trebuie?

    Comment


    • voi cauta si eu sa cumpar un buton de eco, dar sa iau de logan 2 ,sau de sandero 2,si nu de duster ph 2, am inteles ca sunt 2 modele de butoane

      Comment


      • Sunt curios daca poate sa ne povesteasca cineva despre modul in care se comporta motorasul de 1.2 cu functia eco activata.

        Daca ar aduce o oarecare economie de carburant, in anumite regimuri de rulare, cred ca ar merita.

        Comment


        • am mai zis de ma doare gura: functia ECO transforma motorul de 1.2 din puturos in inutilizabil. Dar se aprinde un LED in bord si luminitele sunt frumoase... Pentru 35lei, convingeti-va si singuri.

          Am 1.2, am ECO.

          Comment


          • @Dr_p: Ms de lamurire! Asa banuiam si eu!

            Comment


            • Originally posted by Crs. Sandel View Post
              Am cumparat azi un buton ECO din targul de la Vitan. Se pare ca nu se potriveste la mufa pe care o am.
              In stanga e soclul butonului fals, in dreapta este soclul butonului cumparat. Cum pot rezolva aceasta diferenta?
              Butonul eco trebuie sa fie de culoare neagra, nu albastra. In aglomeratie este OK, mers cu o singura la un drum bara la bara, cred ca merita, acum depinde de fiecare.

              Originally posted by IceLord View Post
              După 2 minute de la stingerea motorului, și ulterior când ies din mașină și iau cheia cu mine se blochează automat toate ușile.. cum se numește această funcție? Mulțumesc
              Blocare automata a usilor dupa ce inchizi toate usile. Vezi ca scrie in manual de aceasta functie.
              Last edited by aris86; 4 May 2015, 08:52. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • O curiozitate, poate a mai intrebat cineva desi eu nu am gasit. Se poate pune alt parasolar pe Logan 2/Sandero 2 care sa acopere si oglinda de la sofer? Este enervant cand il cobor si ma vad in oglinda.

                Comment


                • Originally posted by killer17 View Post
                  Este enervant cand il cobor si ma vad in oglinda.
                  Acum cared ca-i intelegi pe colegi,cunostinte,prieteni,de ce se enerveaza in prezenta dumneata.Plecind de la ideea ca vei gusta o gluma nevinovata,imi cer scuze moderatorilor pentru off-post...

                  Comment


                  • Lipeste un calendar peste, un stiker etc. Deh, daca ai moaca de killer, e de inteles ca te soerii.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Confundați, reblocarea automata(la aprox2 min) e activă numai după o blocare și o deblocare fără deschiderea unei portiere.

                      Colegul killer17 se plânge că are oglindă în parasolarul de la șofer, iar Dacia a început să nu îl mai monteze - am văzut câteva mașini(Laureate) în showroom fără oglindă în parasolarul de la șofer.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Nu ma plang ca am oglinda. Ma plang ca nu au pus un capac peste ea. Macar cea de la sofer. Da chiar de la Renault nu se potriveste un parasolar care sa aiba si capac?

                        Comment


                        • ...poate gasesti o soferita pe aici cu Ambiance sau Acces si faceti schimb
                          ...aia nu-i masina daca nu are oglinda la parasolar astfel incat dumnealor sa-si verifice "fatada" la fiecare semafor

                          Comment


                          • Precum colegul torquemada, am vazut si eu logan 2 laureate si stepway la reprezentanta, cu parasolarul de la sofer simplu, fara oglinda, precum era la loganul 1
                            Cred ca cei de la dacia citesc si ei acest forum
                            Acea oglinda se poate acoperi pt a nu deranja in trafic, precum au procedat si nemtii

                            Comment


                            • Am o intrebare. Asa mare e si la voi ”crapatura” aceea dintre airbag si restul volanului?

                              Daca asa e la toti, imi pare o asambalare cam jenanta pentru Dacia si pentru furnizorul care produce minunea de volan...
                              Attached Files

                              Comment


                              • Exact asa este si la mine! Si eu m-am uitat putin urat la acest aspect, dar asta e!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google