Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu inteleg ca pot aparea modificari, dar doar versiunea de 10 ani avea acest capac, restul versiunilor aveau spatiu deschis, deci era o dotare special facuta pt aceasta serie, adica 2000 de unitati. De ce celalalte masini fabricatie 2014 au putut sa aiba si ale noastre fabricatie 2015 nu?

    Comment


    • Originally posted by mumus View Post
      Acu o sa fie tot serie limitata...se va fabrica inca 10 ani
      La Meridian inca apare pe sait SL10.......cred ca are drepatate t0rquemada "Am impresia că la ultimele loturi de SL10 au pus piese normale, pe ici pe colo."

      Comment


      • Originally posted by einstein1984 View Post
        Intre momentul cand primesti lista si cand comanzi trece ceva vreme, mai evolueaza si echiparea masinii.
        Evoluţia însemnând Cutting-Cost.

        Comment


        • Eh, o sa apara si alea euro 6 .... dar o sa fie mai scumpe.
          Nu inteleg de ce crede cineva ca a scos cineva capacul ala doar la SL 10, ala a fost scos la toate X52urile ... probabil de anul trecut.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Refuza si tu masina sau cere o reducere/accesoriu la dealer sau VC. Daca le faci o reclamatie la ANPC, Dacia iese sifonata rau pentru oferta mincinoasa (inselatoare).

            X52 nu are in dotare acel capac si a mea este fabricata in 2013.
            Last edited by aris86; 15 April 2015, 17:51. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by nelu_71 View Post
              Pentru plafoniera cu 3 becuri nu fac scandal ca nu este tracute in lista ,si este destul de ieftin plafoniera cumparat de pe bursa, dar capacu de deasupra bordului este trecuta in lista.
              O sa cer ceva la schimb (daca nu are capac desupra).
              In momentul in care vei merge sa ridici masina, va trebui sa semnezi un proces verbal de predare-primire pe care il primesti de la agentul de vanzari care s-a ocupat de tine si care iti va preda masina.
              Inainte de a semna acest process verbal, impreuna cu agentul de vanzari poti parcurge si lista de dotari pe care ai primit-o in momentul in care ai platit avansul si implicit ai comandat masina.
              Asa o sa vezi ce ai si ce nu ai - si astfel vei putea negocia.
              In cazul in care nu gasesti intelegere din partea lor, faci mail la vocea clientului si le expui problema si se va rezolva.
              Cum am spus in cateva posturi mai sus - am avut o problema asemanatoare - cand am comandat masina in lista aparea o chestie si cand a venit masina peste 3 luni nu a avut-o pusa si nici in lista de atunci nu mai era prezenta. Bineinteles ca acest fapt l-am observat dupa vreo 3 saptamani,dar cu un mail la vocea clientului s-a rezolvat.

              Comment


              • Multumesc pippen de informatie.Asa o sa fac cind o sa vina cu procesul verbal de predare primire.O sa cer o cotiera cu loc de depozitare.

                Comment


                • Există bord decupat cu cod separat(463.77e+tva euro) și "buzunar cu capac"(100euro+tva).
                  Bordul normal e doar 463.77e+tva deci economie de 100e.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Torq, am incercat sa ti trimit un mesaj pe privat dar nu mere

                    Originally posted by nelu_71 View Post
                    Multumesc pippen de informatie.Asa o sa fac cind o sa vina cu procesul verbal de predare primire.O sa cer o cotiera cu loc de depozitare.
                    Buna treaba, si eu tot cotiera as cere , ca si compensatie
                    Last edited by panselin4; 15 April 2015, 22:57. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Bordul normal e doar 463.77e+tva deci economie de 100e.
                      Originally posted by Ampt View Post
                      ...însemnând Cutting-Cost.
                      Am anticipat acest lucru (economie de 100 de Euro) într-o postare anterioară.

                      Comment


                      • 100 de euro un plastic cu capac? astia sunt nebuni????
                        sigpic

                        Comment


                        • 100euro compartimentul + capac + sistem închidere, nu e doar un capac(am pus poză cu el pe forum, cine vrea poate să o caute.)

                          Apropo de întrebări:
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Ti s-a aprins check engine in timpul mersului.

                            Comment


                            • Originally posted by nelu_71 View Post
                              Multumesc pippen de informatie.Asa o sa fac cind o sa vina cu procesul verbal de predare primire.O sa cer o cotiera cu loc de depozitare.
                              e un capac cu buton, cand apesi pe buton se deschide incet acel capacel avand niste mici balamale acolo - e fain, dar eu cel putin de cand am masina nu l-am folosit... E buna ideea cu cotiera, dar daca nu or sa fie de acord ?! O sa vina frumos la tine si o sa-ti spuna ca acel capac nu mai e dotare pe loganurile produse sau nush ce vrajeala, ai acasa o hartie de la ei unde sa scrie clar negru pe alb despre acest compartiment inchis ?
                              Dar tie iti lipseste doar capacul sau tot bordul e clasic ?

                              Comment


                              • Bordul are toate elementele de pe seria limitata 10 ani, adica aceea consola redesenata, clima, dar nu are acel capac este spatiu deschis ca la toate versiunile.
                                Last edited by plasStik3; 16 April 2015, 12:45.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google