Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Se pare ca e posibil, habar n-aveam ... Se pare ca are dreptate colegul Bizo.
    Da nu mai inteleg, Laureat'ul nu are acel element pe volan indiferent de ce optionale mai pui ?

    Comment


    • Eu ziceam strict de SL10. Nu e un caz izolat, deci probabil ca asa s-a practicat. Ai CC-bafta ta, nu ai-ghinion.
      Attached Files

      Comment


      • Nu pot sa mai modific post'ul precedent. Vroiam sa spun ca Laureate are acel element gri indiferent daca are CC sau nu, eu asa stiam.
        PS: eu am SL10 cu un singur bec in plafoniera, da mai jos se poate observa SL10 cu 3 becuri si intrerupatoare pentru fiecare din ele, dar e diesel acesta.
        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
        Attached Files

        Comment


        • La plafoniera mai mult ca sigur pun ce au pe stoc. Eu am 1.2 si am plafoniera cu 3 becuri

          Comment


          • Originally posted by Bizo View Post
            La plafoniera mai mult ca sigur pun ce au pe stoc. Eu am 1.2 si am plafoniera cu 3 becuri
            si 3 intrerupatoare ca cel din poza ?

            Comment


            • E identic cu cel din poza

              Comment


              • Probabil au taiat din costuri, ca de aia v-au pus TPMS fara costuri, iata ca se observa unde au taiat din accesorii.

                Comment


                • La SL10 pică TPMS-ul dar intră în calcul zeci de metrii de cablu pentru butoane geamuri pe uși, butoanele și macaraua cu impuls - și oricum fără roată de rezervă și cric ai scos valvele TPMS (restul(adică doar TdB, UCH fiind identic - chiar și al meu din 2012 poate înregistra valve) are același preț cu/fără TPMS)

                  Plafoniera cu 3 becuri se monta inițial funcție de baterie 40Ah 1 bec nu 3, apoi au început cu "ce avem"
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • aveti idee daca conductele aer pasageri spate de la ph1 se potrivesc si la logan 2 dupa 2013.

                    Comment


                    • NU se potrivesc, iar Logan II (X52) se fabrică începând cu 11/2012 !
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • ...ce parere aveti de "tinuta de drum" la 130-140 km/h si asta ma intereseaza doar la drum drept ?
                        ...eventuale comentarii la deplasarile pe autostrada , la depasiri ale TIR-urilor sau alte masini
                        ...ma intereseaza in special la L2 1,2 , ma gandesc si la greutatea masinii

                        Comment


                        • Viteza autostrada - maxim 120 km/h. Vrei viteza mai mare si sunet decent in habitaclu, ia 0,9 sau diesel. Nu merita 1.2 la vitezele enumerate de tine.

                          Depasiri ale tirurilor - iti trebuie ceva spatiu, schimbarea treptei intr-o viteza inferioara si ai efectuat depasirea

                          Comment


                          • Gugu.le si eu am prins plafoniera cu 1 bec,ce i drept pe sandero fabr.2014..sept.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Originally posted by old_radu View Post
                              ...ce parere aveti de "tinuta de drum" la 130-140 km/h si asta ma intereseaza doar la drum drept ?
                              ...eventuale comentarii la deplasarile pe autostrada , la depasiri ale TIR-urilor sau alte masini
                              ...ma intereseaza in special la L2 1,2 , ma gandesc si la greutatea masinii
                              Eu am observat ca masina pare mai stabila la viteza de 120-130-140 daca este incarcata spre maxim, dar si daca sunt 2 persoane in masina merge la vitezele acelea, si este ok, dar este destul de zgomotoasa, cum zice si sandel daca faceti astfel de drumuri des parca e mai ok un diesel
                              Eu zic ca o medie de 110-120 este ok pt 1.2 pe autostrada,plus consuma mai putin decat la 130-140
                              Cat despre depasirea tirurilor exact cum zicea sandel, trebuie retrogradat, precum la mai toate aspiratele

                              Comment


                              • Originally posted by old_radu View Post
                                ...ce parere aveti de "tinuta de drum" la 130-140 km/h si asta ma intereseaza doar la drum drept ?
                                ...eventuale comentarii la deplasarile pe autostrada , la depasiri ale TIR-urilor sau alte masini
                                ...ma intereseaza in special la L2 1,2 , ma gandesc si la greutatea masinii
                                masina mea nu a vazut autostrada....pe E85 (Hanul Ancutei - Motca, drum prost), cand merg cu 100-110 (rar) si ma intalnesc cu masini de gabarit, curentii de aer nu influenteaza tinuta, este mult mai bine comp cu Matizul, unde la 90Km/h senzatia era de montagnes-russes, la depasiri comportamentul este la fel ca la Matiz, distanta fata de masina de pe contrasens suficienta, la 80km/h ajunge cred aprox 500m , pentru mine nu a fost o scadere in "calitate", greutatea masinii se face simtita la depasiri si la intalnirile cu masinile de gabarit, ma simt mult mai sigur fata de Matiz. in schimb Matizul avea un "zvac" la acceleratie, pe care Sandero 1.2 nu il are.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google