Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Duce inca o priza daca leg la bricheta masinii? Nu se topeste nimic?

    Am vorbit cu electronistul si el a recomandat legarea pe baterie din motivul sa nu ma trezesc ca ia masina foc(sper sa nu fie cazul).

    De aceea am intrebat, poate primesc vreun sfat cum ar fi mai bine de legat.

    Comment


    • Pt cei interesati sa monteze gpl pe 0.9 tce gasiti detalii la my ride.

      Comment


      • Am si eu o curiozitate ... voi ce fel de termostate aveti la loganul vostru de 1.2 , ma refer la faptul daca ati avut curiozitatea sa il testati cu un obd si sa ii aflati temperatura de deschidere ...la 1.2 din 2013 la mine la 89 de grade....., iar la un 1.4 laureat din 2010 la 82 de grade ....testate cu un OBD!

        Comment


        • Intrebare.. exista pe forum vreun loc dedicat cauciurilor de iarna? Caut sa iau un set cu tot cu jante 185/65/15..sau sa schimb cu un set 185/65/14 de vara ptr ford

          Comment


          • Carte de salvare a gasit cineva pentru Logan 2 ?

            Comment


            • La ce îți trebuie? A început isteria asta pe toate forumurile. Cei de la SMURD/descarcerare știu ce să facă, nu vor căuta fițuici.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • O sa fie obligatorie, cu noile directive europene.

                Comment


                • Obligatorie pe dracu!
                  S-a trezit si ACR sa ne arate ca mai exista si au lansat campania lu' peste.
                  Crede cineva ca dupa un impact frontal, o sa vina baietii de la descarcerare sa caute o hartie la parasolar? Se duc cu foarfeca direct in stalpi si desfac masina ca pe o coserva

                  Comment


                  • La fel de obligatorie ca prezența unei camere de marșarier(și implicit display) pe fiecare vehicul începând cu 2017... asta la americani.

                    Cei de la descarcerare au periodic "training" inclusiv pe vehicule din gama Dacia....
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Imi cer scuze daca postez unde nu trebuie.Astazi in jurul orei 16:30 executam un viraj la stanga, m-am oprit sa cedez trecerea celor din sens opus cand ma trezesc lovit in spate. Mi-a " iesit " bara spate dreapta putin, capacelul din spate de remorcare este julit, iar langa acel capacel inca o mica julitura si cateva urme care cred ca ies la polish. Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva, m-am panicat. Am vorbit cu el, i-am spus ca ori imi da asigurarea ori sunam la politie, a insistat sa nu sunam la politie ca imi da asigurarea. Mi-a dat asigurarea dupa care mi-a spus: " ma cam grabesc, trebuie sa plec " si a plecat. Dabea cand am ajuns acasa am constatat ca era expirata de o luna... Am fost la accidente usoare, urmeaza ca maine dimineata sa dau o declaratie ( erau ff multe persoane ). Nu am numarul lui de telefon, dar am toate datele de pe polita lui RCA ( numar inmatriculare,marca masinii , adresa etc ). Mentionez ca, dupa ce a dat de cateva ori din umeri, mi-a spus ca nu este masina lui ,si ca sa-mi dea numarul sefului dar eram atat de blocat incat nu am reactionat si nu mi l-a mai dat.Ce pot face ? Voi fi despagubit ? Imi cer scuze inca odata daca postez unde nu trebuie

                      Comment


                      • Daca are rca expirat, ii vor face dosar penal. Nu te vor despagubi, ramane sa-l dai in judecata in instantele civile. Ai casco la masina, in acest caz faci pe regres, si compania se va ocupa sa-si recupereze daunele.

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          Daca are rca expirat, ii vor face dosar penal. Nu te vor despagubi, ramane sa-l dai in judecata in instantele civile. Ai casco la masina, in acest caz faci pe regres, si compania se va ocupa sa-si recupereze daunele.
                          Lamureste-ma te rog. Casco nu am...Asta inseamna ca el se va alege cu dosar penal iar eu sa-mi platesc masina?

                          Comment


                          • Astăzi am observat ca atunci când este pus contactul, la motor se aude un bazat care nu se oprește decât când iau contactul înapoi. Este o problema la mine sau e ceva firesc? De la ce sa fie bâzâitu respectiv? Mulțumesc anticipat

                            Comment


                            • Clapeta de accelerație "electronică".
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by ursu007 View Post
                                Lamureste-ma te rog. Casco nu am...Asta inseamna ca el se va alege cu dosar penal iar eu sa-mi platesc masina?
                                Cam asa ceva, iar daunele suferite va trebui sa le recuperezi in instanta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google