Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O intrebare, am schimbat viteza mai in graba intr o depasire, si nu am apasat ambreiajul pana la capat si a carait
    Intrebarea era daca se strica pinioanele pe la cutie sau ceva pe la ambreiaj
    Masina merge acum normal, fara probleme, dar ma intrebam daca afecteaza acest lucru

    Comment


    • @panselin4: Stai liniştit că nu s-a întâmplat absolut nimic.

      Comment


      • Stai relax ca se poate conduce si fara sa apesi ambreiajul (asta in caz de urgenta majora) , schimbi in plaja de cuplu.....daca o nimeresti turatia nu caraie iar daca nu o nimeresti se caraie.....la nevoie esti scos din belea

        Comment


        • Am fost acum vreo 2,3 saptamani, la un service sa mi fac revizia si sa mi schimb doua elemente pe garantie si anume: conducta intercooler si garnitura capac culbutori. Astazi schimband niste becuri, am observat intr-un colt o piulita cu talpa mai mare de contact, probabil pierduta dupa revizie. Aveti idee de unde ar putea fii? Pun si o poza Multumesc.
          Attached Files
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • As dori sa-mi iau 4 jante de tabla pentru cauciucurile de iarna si as dori sa stiu daca pot folosi acelesi prezoane de la jantele de 16 SL10 sau trebuie sa achizitionez inca un set de prezoane pt jante de tabla
            Opel Vectra A 1995
            Logan Preferance 2009
            Logan Editie Limitata 2014

            Comment


            • SL10 are jante de tablă deci poți refolosi șuruburile.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by ten View Post
                Am fost acum vreo 2,3 saptamani, la un service sa mi fac revizia si sa mi schimb doua elemente pe garantie si anume: conducta intercooler si garnitura capac culbutori. Astazi schimband niste becuri, am observat intr-un colt o piulita cu talpa mai mare de contact, probabil pierduta dupa revizie. Aveti idee de unde ar putea fii? Pun si o poza Multumesc.
                Verifica la clapeta de acceleratie are 2 astfel de piulite (in mod sigur este montata doar 1 in partea de sus......jos este o pozitie cam ciudata de montaj,probabil Dorel si-a bagat picioarele in ea de piulita)

                Ieri am vazut si eu la mine cat de mult sa chinuit Nea Mecanicul....dar nu a avut in cotro daca eram langa el cu CTC-ul,nu i-a ramas nimic nemontat!
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • sunt singurul care are in masina un singur maner pentru pasageri ? ) )) ) ( cel din dreapta soferului ) logan II varianta ambiance
                  sigpic

                  Comment


                  • E normal, nu ai Laureate
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • La câte tăieri de costuri au pus în practică cei de la Dacia, bine că ai şi bancheta spate...
                      @t0rquemada: Normal pentru Dacia.

                      Comment


                      • bine spus bine ca am bancheta spate ,
                        @t0rquemada - nu mi se pare normal preferam sa nu fie ca arata ca naiba cu unul , pana si dacia 1310 avea 4 " manere " )
                        sigpic

                        Comment


                        • Asa este,eu am Laureate!

                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Din câte știu mânerele de viraj spate nu se montează pe Ambiance încă de la apariția X52 în 11/2012.

                            La aproape 3 ani se descoperă lipsa lor, deși trebuia observat acest lucru la testdrive sau la ridicarea mașinii !

                            Acum bancheta spate o ai fixă inclusiv pe Laureate deși inițial era rabatabilă 1/3 2/3 standard, iar acum opțiunea costă 100euro.
                            Last edited by t0rquemada; 1 August 2015, 08:40.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Paravanturi la portierele fata si-a montat cineva? Un pont? Pe ploie si in parcare sunt necesare (aerisesc masina).

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Mi se par niste porcarii paravanturile. Nu am pe logan, dar am condus a4 cu asa ceva, de la 100 incolo incep sa vajaie rau

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google