Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cristi.... View Post
    si tipa de la care am luat masina, cand am fost acu 2 zile sa iau ceva de la reprezentanta, ... a laudat loganul de numa si ca de ce intreb, ... a zis ca astea sunt povesti, ca nu e nimic adevarat, ca sunt cativa hateri sau frustrati care nu au dacia si arunca asa aiurea in ea si sa nu mai citesc de pe forumuri ca e numa vrajeala, nu e absolut nimic adevarat.
    Mănâncă şi ea o pâine.

    Comment


    • Am inteles ca valva egr, se mai curata cand se merge mai turat
      Este adevarat? Si ce inseamna turat, 4000, 4500, 5000 de turatii, asta la un drum mai lung, poate pe autostrada?

      Comment


      • Aris86 mi.a zis ca cineva i-a spus ca e bine sa mergi cu masina cateva minute in sarcina, undeva la 4000 de ture in treapta a 5-a, adica 130 km/h tocmai ca sa cureti nu stiu ce chestii pe la motor. Asta la 1.2, la celelalte motoare nu stiu.

        Comment


        • Are cineva idee daca se pierde ceva pe partea de garantie daca scot filtru de habitaclu sa il curat putin inainte de revizie?

          Comment


          • Suruburile capacului filtrului de habitaclu sunt date cu vopsea, ce crezi... se observă sau nu.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Shit...si sigur e imbacsit la maxim, se simte un iz ciudat cateodata de la ventilatie. Asta e, o sa il schimb la revizie.

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                Am inteles ca valva egr, se mai curata cand se merge mai turat.
                Valva EGR este prezentă la motorul Diesel.

                Comment


                • Originally posted by gold4all View Post
                  Are cineva idee daca se pierde ceva pe partea de garantie daca scot filtru de habitaclu sa il curat putin inainte de revizie?
                  Nu te întreabă nimeni de sănătate. La revizie, mecanicul a remarcat ca este curățat locul la filtru și i-am spus ca l-am curățat ca intrase frunze în aeroterma.

                  Comment


                  • La un polish are de suferit vopseaua la modul grav?! Am niste zgarieturi superbe...


                    Sent from mobile
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      Nu te întreabă nimeni de sănătate. La revizie, mecanicul a remarcat ca este curățat locul la filtru și i-am spus ca l-am curățat ca intrase frunze în aeroterma.

                      Orice obiect consumabil nu face obiectul garantiei !

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        La un polish are de suferit vopseaua la modul grav?! Am niste zgarieturi superbe...


                        Sent from mobile
                        Daca este facuta de cine trebuie si cu ce trebuie ... absolut deloc.

                        By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • deci e un soi de loterie in cazul meu...ca nu stiu cu ce se mananca...si nici de cine
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Orice polish e loterie ...vopseaua se subtiaza extrem de mult si daca ai varianta access cu atat se cunoaste mai bine deaorece lipsa lacului se simte din plin

                            Comment


                            • Confirm, in cazul meu au facut polish la plafon cand au reparat crapatura din mastic. Daca as fi stiut procedura de reparare, nu apelam la garantie. Oricum m-au acuzat ca de ce am apelat asa tarziu, daca ruginea se scotea din garantie. Deci tot clientul este vinovat.

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Salut! Stie cineva cum pot scoate tripla de pe spate stanga la noul Logan?
                                Nu stiu cum de am un gandecel in stop

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google