Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-am luat si eu paravanturi la geamurile din fata originale, de la reprezentanta, dupa ce am cumparat masina! Am cam strans din dinti ca au fost scumpe dar am vrut originale!
    Se monteaza foarte usor prin presare cu cateva clipsuri de plastic in garnitura geamului (eu am avut inca un set de clipsuri de la masina anterioara asa ca am pus de 2 ori mai multe clipsuri). Deocamdata nu se vad urme pe geamuri si se inchid usor pana la capat, fara sa forteze macaraua geamului. E adevarat ca in de cele mai multe ori nu le inchid complet ca sa stea aerisita masina, mai ales pe caldurile astea.
    La mers in afara orasului chiar si la 130 km/h nu am auzit sa faca vreun zgomot (suierat sau altceva).
    Le gasesc foarte utile chiar daca sunt cam scumpe.

    Comment


    • @aris86:



      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by Spiridusu View Post
        Intradevar erau toate cele 3 sigurante arse.

        Ai idee de la ce s-ar fi putut arde sigurantele?
        Sa nu fi facut scurt cand ai montat becurile.

        Comment


        • Originally posted by Remus77 View Post
          Mi-am luat si eu paravanturi la geamurile din fata originale, de la reprezentanta, dupa ce am cumparat masina! Am cam strans din dinti ca au fost scumpe dar am vrut originale!
          Se monteaza foarte usor prin presare cu cateva clipsuri de plastic in garnitura geamului (eu am avut inca un set de clipsuri de la masina anterioara asa ca am pus de 2 ori mai multe clipsuri). Deocamdata nu se vad urme pe geamuri si se inchid usor pana la capat, fara sa forteze macaraua geamului. E adevarat ca in de cele mai multe ori nu le inchid complet ca sa stea aerisita masina, mai ales pe caldurile astea.
          La mers in afara orasului chiar si la 130 km/h nu am auzit sa faca vreun zgomot (suierat sau altceva).
          Le gasesc foarte utile chiar daca sunt cam scumpe.
          Mai tii minte cat au costat?

          Comment


          • 200 de lei daca tin bine minte

            Comment


            • Originally posted by Cristin_M View Post
              Gugu, paravanturile se monteaza pur si simplu prin presare in garnitura geamului sau ..... ?
              da, se preseaza si vin cu niste cleme care se folosesc pentru a le prinde pe pozitie. Nu se gaureste nimic, nu se lipeste nimic .
              vreo 200 lei, au costat ( mai putin ca aveam conventia semnata cu ei ) - 190 sau ceva de genul, trebuie sa verific factura si-ti zic exact.
              Last edited by GuGu21; 4 August 2015, 14:57.

              Comment


              • Citind destul de des forumul dacia din germania, am citit ca s-ar putea inlocui maneta de stergatoare cu cea de renault clio 4 care are si reglaj pentru temporizare. Ati mai auzit cumva ca s-ar putea face modificarea asta? Din ce am inteles ar fi nevoie si activare a functiei.

                Am pus si o poza sa se vada cum arata. Cred ca ar fi utila functia de reglare a temporizarii.
                Attached Files

                Comment


                • Mi-as pune asa ceva si numai pt faptul ca are doua butoane de navigare in meniu (inainte-inapoi)

                  Comment


                  • O pui degeaba, trebuie o bifă în uch, cu ddt+derelek, și nu aia e interesantă ci temporizarea variabilă cu viteza mașinii.

                    PS. TdB de pe generația II nu recunoaște derulare în jos deși are pinul conectat.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Da, am citit ca user-ul facuse ceva modificare pentru butonul ce deruleaza prin tdb. Oricum, pare interesanta functia cu temporizare variabila cu viteza masinii.

                      Comment


                      • Tu vorbești din ce ai citit, eu vorbesc din teste.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Doar din ce am citit, dar e complicat cu google translate ca traduce unele chestii total aiurea si sunt greu de descifrat.

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            O pui degeaba, trebuie o bifă în uch, cu ddt+derelek, și nu aia e interesantă ci temporizarea variabilă cu viteza mașinii.

                            PS. TdB de pe generația II nu recunoaște derulare în jos deși are pinul conectat.
                            Daca dai acea bifa, sigur va functiona apoi temporizarea stergatoarelor corelata cu viteza masinii?
                            Last edited by aris86; 4 August 2015, 18:01.

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Sa nu fi facut scurt cand ai montat becurile.
                              Chiar asa la amandoua? O sa imi cumpar o mana de sigurante si mai incerc o data

                              Comment


                              • Am montat pe partea dreapta unul din ele...... Pe urma am schimdat si becul din stanga cu celalalt bec cu led si......... nu se mai aprinte nici DRL-ul si nici pozitia, nici pe spate

                                Ți-ai răspuns singur: pozițiile au siguranțe separate pentru STânga și DRreapta iar DRL-ul are siguranță separată.

                                Becoledurile tale au "probleme".
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google