Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gândeşte-te numai la instalaţia de Aer Condiţionat, la care adaugi şi alte acareturi pe care le ai în plus, faţă de un Logan "chel".

    Comment


    • @panselin4: Ai toate informatiile in civ nu in talon.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • oare daca intind spatarul scaunului din dreapta la maxim si rabatez spatarul banchetei spate , si pun pachete lungi si grele de 250- 280 de kg inclusiv pe spatarul scaunului din dreapta, oare il stric ?

        Comment


        • Nu ai cum sa le strici, greutatea se disttribuie uniform,iar cat despre greutate pe care vrei sa o duci iti zic eu ca duce .... e ca si cum ai avea 4 pasageri a 80 de kilograme fiecare plus soferul! si ceva maruntis in porbagaj!

          Comment


          • se poate strica la un hop.....depinde de greutate.....

            am o intrebare....vreau sa pun proiectoare, fac cablaj, relee, siguranta separata, le voi monta pe bara transversala potbagaj sau sub bara fata (depinde ce dimensiuni aleg), comanda separata prin buton cu automentinere.....care din butoanele din bord sunt cu automentinere (ECO, ESP....) sau se pot folosi la asa ceva? am vazut oferta pe net si nu stiu de care sa iau, pe masina eu am capace la butoane (Acces). Nu vreau sa fie pushbutoane (cu revenire) gen geamuri electrice.....
            Last edited by Oti; 24 January 2015, 23:50.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • am gasit pe net, un fisier rar 2014, cum ca masa propie din cartea masinii include 75 kg fiind greutatea soferului, mai include rezervorul de benzina la 90% din capacitate- adica 45 l la logan, mai include alte lichide ( gen lichid de parbriz) la la capacitate maxima, si mai zice ceva de o greutate a unor scule din portbagaj, plus rezerva din portbagaj

              inseamna ca 412 kg, cat este sarcina utila maxima autorizata la logan 2, inseamna doar bagaje si pasageri, fara sofer si fara combustibil, ceea ce este suficient zic eu
              Last edited by panselin4; 25 January 2015, 00:18.

              Comment


              • Majoritatea butoanelor, sunt pentru impuls, contactul e pe membrană elastică (tip telecomandă).
                Butoanele de geamuri față sunt de "forță", dar fără menținere.
                Butonul de blocare geamuri spate e cu menținere și de "forță".


                @panselin4> Vezi poze (TCe are 1112kg trecute în CIV)
                Attached Files
                Last edited by t0rquemada; 25 January 2015, 00:22.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • @panselin4: Du-te colegule liniştit, că doar nu o să transporţi TNT cu maşina.
                  P.S Plus că atunci când o încarci, mai există şi o limită de bun simţ, pe care la cât de grijuliu eşti sunt convins că nu ai cum să o depăşeşti.

                  Comment


                  • t0rquemada, poti pune o poza cu butonul respectiv unde este situat pe bord? sunt cele situate sub clima? este compatibil ca dimensiuni cu cel de ECO, se poate pune in locul lui? Multumesc.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • E cel înconjurat cu roșu. Posibil să-l poți monta în locul lui ECO deși eu nu am putut să fac rocada între ECO și butonul de senzori de parcare
                      Attached Files
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • M-am uitat in manual si l-am gasit..... blocare geamuri pare sa semene cu cel de ECO.....vad eu cum fac pana la urma.....multumesc.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • 254295935R, partea din spate a butoanelor e mai voluminoasă, și are cătări în mască.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • loganul , fara sofer si fara benzina in rezervor are sub tona, 1093 - vreo 125 rezulta 968 -970 kg, masina goala

                            Comment


                            • M-am gandit mai bine......butonul ECO are contactele fara mentinere, am sa fac ceva asemanator butonului dezaburire, la prima apasare contact inchis, la a doua apasare deschide (eventual si un LED pt semnaliz)....cred ca ies mai ieftin si butonul intra in locas.....

                              Originally posted by panselin4 View Post
                              loganul , fara sofer si fara benzina in rezervor are sub tona, 1093 - vreo 125 rezulta 968 -970 kg, masina goala
                              Nu mai bine apelezi la prietenul cu remorca.... deja ma sperii la ce vrei sa cari tu cu masina.......eu cu Dacia Break am carat molozul si un perete din apartament, se frecau cauciucurile de aripi......am mers asa peste 20km......
                              Last edited by Oti; 25 January 2015, 01:08. Reason: Automerged Doublepost
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Butonul eco l-am cumparat de pe forum si l-am montat eu. Vezi ca este cu mufa neagra. Exista si versiunea cu mufa albastra.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google