Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-a mai discutat tema anterior (sunt ceva comentarii si pe la paginile 71-72, daca nu greșesc). Se pare ca e in plan introducerea unui motor de 1 litru in trei cilindri.


    Oricum, eu inca aștept un semn oficial de la Dacia.

    Comment


    • panselin, nu are acum dar pe de alta parte Dacia nu prea trece in avans la normele de poluare. Deci din ianuarie e posibil ca asta de 1.2 sa fie euro6.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • ...va rog sa ma ajutati cu denumirea corecta a "aparatorii" (deflector) ce vine montat/a in fata rotii spate
        ...este acea bucata de plastic (carenaj ?) care la loganurile 2 fabricate in 2013 sunt fixate cu niste agrafe (3 bucacti ) din palstic si de care s-au plans mai multi ca le-au pierdut , fixarea nefiind una buna
        ...la modelul 2014 agrafele au fost inlocuite cu niste " piulite fluture" din tabla si cu acestea n-am probleme
        ...de unde as putea cumpara ?
        ...eventual un cod

        ...stiu ,s-a mai discutat despre ele , dar nu reusesc sa gasesc unde in forum
        ...multumesc !

        Comment


        • cred ca le zice carene - asa le ziceau mecanicii la masina veche cand dadeau jos aparatoarele alea interioare - si eu sunt interesat daca sunt de cumparat, la stepway pe spate arata cam rau golul acela de tabla de sub aripa
          RTFM

          Comment


          • @old_radu & dadan Aici ați căutat?
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • @ t0rquemada
              ...inafara de multumesc frumos nu pot sa mai zic decat :

              Comment


              • stie cineva de unde pot cumpara 2 faruri de logan 2013 nelipite ( fara masticul dintre policarbonat si polipropilena din spate). Sau daca cineva are know how sa desfaca fara sa le strice? vreau sa introduc leduri in interior. ceva ca in atasament. merci.
                Attached Files

                Comment


                • Si eu sunt interesat de desfacerea farurilor.
                  Este o anumita tehnica si la desfacut dar si la lipit
                  sigpic

                  Comment


                  • cred ca da. Masticul acela este foarte dur. Se apropie de textura unui plastic.

                    Comment


                    • Foarte fain arata acel far, chiar as vrea sa vad in trafic asa un l2 intr o seara

                      Comment


                      • Cat costa un far ?
                        Intreb pt. ca pe viitor as dori sa mai cumpar o pereche pentru modificat cu xenon cu lupa.
                        Ceva de genul ca in poza de mai jos si eventual un drl ceva cum a postat colegul gutu1.
                        Attached Files
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • pe olx se invarte pe la 300 lei bucata

                          Comment


                          • Avem un coleg care și-a pus lupe pe L52 încă din august 2013. Detalii aici
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Da, asa ceva doresc sa fac si eu doar ca as vrea sa vopsesc in negru oglinda farului pentru ca oricum nu mai este folosita, sa ramana nevopsita doar oglinda de la lumini de zi si pozitii.
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • Arata bineeeeeeeeee. Si a desfacut farurile pentru operatiunea asta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google