Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai mult ca sigur , acele lupe nu se pot introduce prin dosul farului
    Captain of the black pearl

    Comment


    • Cred ca e o diferenta intre
      Last edited by lenush64; 31 January 2015, 00:34. Reason: x

      Comment


      • Originally posted by old_radu View Post
        ...va rog sa ma ajutati cu denumirea corecta a "aparatorii" (deflector) ce vine montat/a in fata rotii spate
        ...este acea bucata de plastic (carenaj ?) care la loganurile 2 fabricate in 2013 sunt fixate cu niste agrafe (3 bucacti ) din palstic si de care s-au plans mai multi ca le-au pierdut , fixarea nefiind una buna
        ...la modelul 2014 agrafele au fost inlocuite cu niste " piulite fluture" din tabla si cu acestea n-am probleme
        ...de unde as putea cumpara ?
        ...eventual un cod

        ...stiu ,s-a mai discutat despre ele , dar nu reusesc sa gasesc unde in forum
        ...multumesc !
        Schimba-le pe garantie, asa cum am procedat eu. Topicul este in link-ul de mai jos

        Comment


        • @ Sil

          ...multumesc frumos !
          ...stiam ca am citit topicul , dar nu l-am mai gasit ulterior
          ...masina la care am problema fixarii acestor deflectoare este masina de serviciu (fabricata 2013 ) si stiam de acest "defect" , motiv pentru care periodic verificam strangerea acelor agrafe (piulite) si niciodata nu mi s-au parut destranse
          ...acum ca s-a intamplat o sa incerc varianta cu garantia si sper sa "tina" tentativa
          ...de facut scandal nu prea o sa fac deoarece mai am si masina personala (din 2014) si nu vreau ca "baietii" sa ma noteze in "cartea neagara"

          Comment


          • Originally posted by old_radu View Post
            ...de facut scandal nu prea o sa fac...
            Nici nu trebuie, pronunţi doar "Garanţie"!

            Comment


            • Originally posted by old_radu View Post
              ...de facut scandal nu prea o sa fac deoarece mai am si masina personala (din 2014) si nu vreau ca "baietii" sa ma noteze in "cartea neagara"
              Nu exista carte neagra . Ai masina in garantie, observi un defect, te duci la reprezentanta.

              Comment


              • ...OK , sper sa aveti dreptate
                ...ma gandesc , oare de ce naiba nu au rezolvat problema atunci cand am fost la revizia de 20 mii km , stiind ca este o problema generala in cazul masinilor fabricate in perioada respectiva
                ...sa vad ce pot rezolva , cu toate ca imi este foarte greu sa "imobilizez" masina si macar pt. o zi

                Comment


                • Originally posted by old_radu View Post
                  @ Sil

                  ...masina la care am problema fixarii acestor deflectoare este masina de serviciu (fabricata 2013 ) si stiam de acest "defect" , motiv pentru care periodic verificam strangerea acelor agrafe (piulite) si niciodata nu mi s-au parut destranse

                  ...de facut scandal nu prea o sa fac deoarece mai am si masina personala (din 2014) si nu vreau ca "baietii" sa ma noteze in "cartea neagara"
                  Nu trebuie sa faci scandal, dar nici sa te lasi încălecat de băieții din service care, de multe ori, merg la intimidare. Iți ceri doar drepturile conferite în garanție.

                  Daca la masina de serviciu se deconteaza pe firma si nu-ti afecteaza bugetul personal, poate nu ar trebui sa te implici prea mult. Pe de alta parte, daca nu vrei sa fii trecut în "cartea neagra" ca "bad boy", vezi sa nu te treaca băieții în "cartea roz" ca "fraierul care nu face scandal și îl facem cum vrem noi". Dialog civilizat, cererea drepturilor, aluzii la OPC și Vocea Clientului.

                  Comment


                  • Stie cineva ce becuri de faza scurta se folosesc la SL10? Sunt cumva H7?
                    Last edited by Bizo; 31 January 2015, 14:38.

                    Comment


                    • OK
                      ...o sa incerc o nuanta intre negru si roz
                      ...si la urma urmei nu-i neaparat problema costului unui deflector , fie acesta si pe persoana fizica (parca asa zicea Vanghelie) ,mai degraba e chestie de principii
                      ...multam fain celor ce mi-au raspuns si scuze daca am "iesit" putin din topic!

                      Comment


                      • Originally posted by Bizo View Post
                        Stie cineva ce becuri de faza scurta se folosesc la SL10? Sunt cumva H7?
                        Cred ca sunt tot H4, la fel ca la X52. Vezi ca scrie in carte, tipurile de becuri.

                        Comment


                        • La SL10 ai H7 pe fază scurtă și H1 pe fază lungă și da scrie și în manual (chiar și în ediția 09/2012 !)
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Multumesc de raspunsuri. Am citit in manual, dar nu eram sigur daca este vorba de blocul optic de SL10.
                            Last edited by Bizo; 31 January 2015, 16:39.

                            Comment


                            • am nevoie de un cod pentru manerele plafon pasageri, se potrivesc manerele de la modelele mai vechi de Logan? Multumesc.
                              PS
                              nu mai am rabdare sa caut...la portiere se pune un cheder autoadeziv (etansare suplimentara) stiti de care este mai bun? (Logan sau Duster), eu am folosit un cheder profil D din Dedeman si a inceput sa se dezlipaesca (nu de pe tabla, ci de pe folia autoadeziva).....vreau sa fie mai lung sa pot lipi si pe portiera spate.
                              Last edited by Oti; 1 February 2015, 19:23.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • maner viraj 8200845691 7,76E
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google