Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare! Am luat recent un SL 10 ani cu "geamuri in tenta de culoare", adică verzui. Întrebarea mea este, daca știe cineva, daca tenta aia are proprietăți UV si daca sa o îndoliez sau nu. Si inca o întrebare: daca montez folii, apar probleme la garanție?
    Mulțumesc anticipat si scuze daca sunt offtopic.
    Alexandru
    Prowd of my new wheels!

    Comment


    • Gata, am scapat de ele, mai bine un amic decat un dusman.....
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • @AlexPetro: Toate X52-urile au geamuri cu tentă de culoare nu doar SL10, și da au ceva proprietăți anti UV
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Mulțumesc de promptitudine. Are rost sa pun folii? În afarăde aspect (am avut pe Fabia), mă interesează protecția UV în principal. Și dacă da, afectează garanția? O alta întrebare este dacă știe cineva unde găsesc presuri tip tava, astea care le am intra sub pedale și deranjează rău.
          Mulțumesc încă o dată!

          P.S: Cum fac sa apară foto și semnătura?
          Last edited by AlexPetro; 17 January 2015, 21:15. Reason: Automerged Doublepost
          Prowd of my new wheels!

          Comment


          • Salutar, exista cumva ceva prelungiri pentru directionarea aerului la picioarr pt fata, ca parca e cam frigut un pic, gen cele pentru pasagerii din spate. Merci fain

            Comment


            • @NadgobSuiram: Nu.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by AlexPetro View Post
                Are rost sa pun folii? În afarăde aspect (am avut pe Fabia), mă interesează protecția UV în principal. Și dacă da, afectează garanția?
                O alta întrebare este dacă știe cineva unde găsesc presuri tip tava, astea care le am intra sub pedale și deranjează rău.
                Nu pierzi niciun fel de garanţie, iar strict din punctul meu de vedere, merită.
                Pentru preşuri tip tăviţă, apelează la prietenul Google, ca să nu fim acuzaţi de reclamă ascunsă.

                Comment


                • Merci torquemada

                  Comment


                  • Multumesc frumos
                    Prowd of my new wheels!

                    Comment


                    • Originally posted by NadgobSuiram View Post
                      Salutar, exista cumva ceva prelungiri pentru directionarea aerului la picioarr pt fata, ca parca e cam frigut un pic, gen cele pentru pasagerii din spate. Merci fain
                      Cam asa e si la mine. Aeroterma este cam prost gandita in privinta asta insa nu exista alta posibilitate de directionare a aerului. Daca vrei sa fie ceva mai cald la picioare incerca sa ti aeroterma pe treapta 3 si inchide voletii care aduc aerul "la fata". Poti eventual sa iti montezi si tubulatura pentru picioare pasageri spate si astfel aerul este mai bine directionat si nu se mai pierde in consola centrala.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Originally posted by M.FLORIN View Post
                        Cam asa e si la mine. Aeroterma este cam prost gandita in privinta asta insa nu exista alta posibilitate de directionare a aerului. Daca vrei sa fie ceva mai cald la picioare incerca sa ti aeroterma pe treapta 3 si inchide voletii care aduc aerul "la fata". Poti eventual sa iti montezi si tubulatura pentru picioare pasageri spate si astfel aerul este mai bine directionat si nu se mai pierde in consola centrala.
                        Si care e procedura pt tubulatură spate? Ca nici pe SL nu e pusa si e cam aiurea. Ac-ul automat parca e degeaba in lipsa tubulaturii respective. Eventual niste costuri, va rog, si procedura: reprezentanta sau nu, ca n-aș vrea sa pierd garanția.
                        Multumesc
                        Prowd of my new wheels!

                        Comment


                        • De cand mi-am montat tubulatura aer spate nu imi mai ingheata picioarele
                          in dreptul soferului. Iarna trecuta, imi inghetau frecvent picioarele.
                          Last edited by aris86; 18 January 2015, 13:12.

                          Comment


                          • @AlexPetro Folosește funcția Caută

                            coduri montaj continuare
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Sunt de tot rahatu stergatoarele alea.

                              Comment


                              • Nu mai sunt de actualitate, au fost puse pe un OPEL vechi, persoana este incantata......
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google