Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu daca vorbim chiar despre un drop de sare, desi m-as bucura sa fie asa.

    Ce ma nelamureste pe mine e lipsa oricarei informatii oficiale din partea Dacia referitor la ce inseamna Euro 6.

    In fine, poate ar fi bine sa nu ne mai dam cu parerea in lipsa unui anunt oficial.

    Comment


    • Greșit. Mi-am făcut calculele* înainte și a ieșit Stepway TCe, care datorită întârzierilor la livrare aprox. 5 luni s-a tranformat în Logan TCe.(atenție vorbim de 2012)

      *cât consumă mașina pe 1 an în bani(combustibil, taxe, etc), mai ales că merg preponderen urban unde consumul e în litri/oră nu litri/100km
      Last edited by t0rquemada; 13 January 2015, 15:06.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by bogdan_cr View Post
        Da, o noua minune a ingineriei si tehnologiei frantuzesti marca Reno, 999cmc SCe 71CP, 3 cilindri, distribuție pe lanț ...

        Bun asa, evoluam direct inapoi !...

        De la patru trecut la trei
        De la trei direct la doi ...
        Ne place sau nu, viitorul sună în trei cilindri (cel puţin pentru motoarele de intrare în gamă).

        P.S Trei cilindri pe benzină, dar şi pe Diesel...

        Comment


        • Dar nu inteleg care este problema ca un motor are 3 cilindri
          Poate sa fie si in 2 atat timp cat face treaba buna


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Asta cu 3 cil eu cred ca e o moda impusa fortat de saracia care a venit odata cu criza anilor trecuti. Motoarele 3 cil erau studiate-pregatite de lansare in productie dar li s-a dat drumul de cind cu criza asta economica. O sa treaca cum trec toate pe linga noi...
            Oricum motoarele in 4 n-or sa dispara niciodata, cum n-au diparut nici V12 odata cu criza petrolului in anii 70..
            Asa ca optiunea unui 4cil ramine, fie dizel/benzina decit poate ceva mai scump dar in vigoare.

            P.S. Da, am zis si eu, or sa vina si cele in 2cil, nici o grija, or sa vina si or sa plece, eu tot la 4cil ramin...sosele sa avem pina una alta vad ca ... da, ma opresc ...
            Last edited by bogdan_cr; 13 January 2015, 18:21.

            Comment


            • Salut,

              ma poate ajuta cineva cu un manual de utilizare pentru medianav ?
              Mi-am schimbat radiocd-ul din fabrica cu un medianav.

              Va multumesc.

              Comment


              • Spor la citit! :P

                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                Comment


                • Originally posted by epuru View Post
                  Spor la citit! :P

                  http://we.tl/KAuXnac7sq
                  Multumesc de ajutor.

                  Stiti cumva daca si radiocd-ul este codat la fel ca medianav-ul ?
                  Cand am montat medianav-ul mi-a cerut un cod, pe care il aveam de la cine l-am cumparat.
                  Acum ca vreau sa vand radiocd-ul, oare dupa montaj o sa ceara vreun cod ? Cum il aflu ?
                  Am vazut pe olx ca cineva spunea ca are cod la el :

                  ,,
                  Radio cd mp3 auto renault agc- 0060rf,
                  folosit 1 saptamana pe o dacia logan 2
                  cdplayer,mp3, radio, bluetooth.
                  detin codul de deblocare(trecut pe factura masinii [/COLOR]),are folia pe display
                  vine in echipare standard dacia
                  nu este zgariat sau lovit ,,
                  Last edited by pippen; 13 January 2015, 19:13. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Ala e codul la aparat ca sa zic asa.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Sau nu inteleg ce vrei.
                    Am inteles
                    Da si radiocd-ul are un cod
                    Daca nu ma insel e trecut pe factura sau in unul din canetele din mapa


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Last edited by stoicanu; 13 January 2015, 19:19. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Ar fi interesant sa vedem niste date tehnice la acest 1.0 SCe (70 Hp) conform unei brosure din partea DACIA ....oricum twingo e mai usoara cu 100 kg cel putin conform site-ului aferent si are si o medie de consum 3.9 / 4.5 / 5.6 cu 151 viteza maxima ) ciudat este ca pe site ei il declara tot euro 5 .....twingo III

                      Comment


                      • Nu are cum sa consume doar atat.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Scuze de offtopic
                          Bine ai revenit mumus


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by pippen View Post
                            Stiti cumva daca si radiocd-ul este codat la fel ca medianav-ul ?
                            Cand am montat medianav-ul mi-a cerut un cod, pe care il aveam de la cine l-am cumparat.
                            Acum ca vreau sa vand radiocd-ul, oare dupa montaj o sa ceara vreun cod ? Cum il aflu ?
                            Este un thread aici pe forum despre aflare cod la RCD de pe Logan, trebuie sa ai un nr minim de pesturi si o anumita vechime ( tu cred ca le indeplinesti pe ambele ), pui o poza cu eticheta aia cu cod de bare de pe aparatul tau ta si primesti codul.

                            Comment


                            • Am cumparat azi din Lidl stergatoarele din poza, inca nu le-am pus pe masina sa le verific, problema este ca "le-a picat cu drag" unui amic....nu am promis inca....careva...., cine a folosit...sunt bune? sa le pastrez? sau sa le dau cat sunt noi....
                              Attached Files
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                Am cumparat azi din Lidl stergatoarele din poza, inca nu le-am pus pe masina sa le verific, problema este ca "le-a picat cu drag" unui amic....nu am promis inca....careva...., cine a folosit...sunt bune? sa le pastrez? sau sa le dau cat sunt noi....
                                da _le repede !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google