Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, stiu ca nu sunt chiar pe sectiunea care trebuie dar am nevoie de umpic de ajutor.
    Mi-am cumparat o interfata ELM327 v2.1 Bluetooth si nu stiu ce program sa folosesc pentru a putea sa imi citeasca eroarea de pe un Renault clio care stiu ca este de la injectoare dar nu vede eroare de nici un fel.
    Am folosit scanmaster si pcmscan.

    Comment


    • Nu prea se potriveste ELM327 cu stergerea erorilor la motoarele Reno... Dar mai incearca si cu ELMScan si OBDscan, sint ambele pentru interfete bazate pe seria ELM32x, sa te convingi singur, crezi ca mai cumpara cineva Clip chinezesc daca era asa simplu ...?
      Last edited by bogdan_cr; 12 January 2015, 18:54.

      Comment


      • In general vine cu un CD ce are un program pe el


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • De motorizarile Euro 6 ce ar trebui sa apara in curand stie cineva ceva? Credeti ca sunt posibile surprize (1.2 TCE sau 1.0 16v)?

          Din cate stiu, pentru piata UE, de la 1 ianuarie, trebuie sa se produca exclusiv masini ce respecta standardul euro 6.

          Comment


          • Iese 1,2 16v D4F732 /4 și apare 1,0(999cm3) SCe 71CP, 3 cilindri, distribuție pe lanț, cod H4D asemănător cu TCe-ul.


            SCe deja prezent pe Noul Twingo
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • @t0rquemada: Despre cele Diesel (Euro 6) ştii ceva?

              Comment


              • La Brazilieni, motorul de 1.0 litri are 80 CP.
                sursa

                Comment


                • Da, o noua minune a ingineriei si tehnologiei frantuzesti marca Reno, 999cmc SCe 71CP, 3 cilindri, distribuție pe lanț ...

                  Bun asa, evoluam direct inapoi !...

                  De la patru trecut la trei
                  De la trei direct la doi ...
                  Last edited by bogdan_cr; 13 January 2015, 10:02.

                  Comment


                  • Probabil e fara rost sa-ti explice cineva ca un motor cu 3 cilindri si aceiasi cilindree cu unul de 4 e mai eficient termodinamic, are frecari mai mici etc.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • S-a mai discutat despre SCe și D4D 1,0 Flexfuel doar pentru Brazilia aici



                      mai precis aici și aici

                      TCe -ul are 3 cilindri dar are lanț care se freacă de patine mai tare ca al 4 lea cilindru
                      Last edited by t0rquemada; 13 January 2015, 10:34.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Revin cu întrebarea: despre Diesel Euro 6 ştii ceva?

                        Comment


                        • Patinele sunt din poliamida parca...
                          Brazilienii au etanol, ala are CO mare si il fructifica cu succes (au si K7M de 100 de cai. )
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • @Ampt De diesel nimic.

                            @einstein1984 Știam, dar unii colegi încă nu fac diferența între D4X(L4) și H4X(L3), cât despre patine și lanț la TCe - sunt drobul de sare pentru alți colegi de forum.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Cu motorasul acesta in oferta (1.0 SCe) ce-l va inlocui pe cel de 1.2 16v, singura varianta de motor pe benzina care merita luata in seama rame 0.9 TCE...

                              Cred ca Dacia va pierde din posibilii clienti cu oferta aceasta ”bogata” de motoare.

                              Comment


                              • Va avea si targetul de clienti care vor cumpara masina cu echiparea ”Acces”.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google