Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Completare:
    Majoritatea butoanelor(parcare, eco, ccsl, avarie, avarie+închidere), sunt pentru impuls, contactul e pe membrană elastică (tip telecomandă) - ca în poza de mai jos
    Butoanele de geamuri față sunt de "forță", dar fără menținere.
    Butonul de blocare geamuri spate e cu menținere și de "forță".

    Reținerea/menținerea o face BCM-ul(UCH) nu butonul.
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Eu am inteles....din acest motiv o sa fiu obligat sa fac o placa cu relee "electronica", am citit pe forum ca manomaneta se defecteaza des din cauza ca "forta" pentru aliment farurilor trece prin ea......daca tot construiesc pentru proiectoare placa cu relee separata, poate trec si comanda faruri prin relee....
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Farurile sunt pe relee, prin maneta trece doar comanda; sigurante separate st/dr, lum drum/lum intalnire
        Pe maneta ai o sig de 15A in compartimentul motor care alimenteaza tot, inclusiv proiectoare, ceata spate. Pe proiectoare ai 1,6A pe fiecare proiector( circuit separat st/dr din maneta), deci nu e nevoie de circuit separat cu relee
        Faci modificarea doar daca schimbi proiectoarele si becurile cu unele mai mari 55w, cum a fost si cazul meu
        My Ride sigpic

        Comment


        • suporta maneta proiectoare de 55W? am avut o experienta nefericita cu maneta de la Dacia 1300 care a luat foc in timpul mersului, fara sa fi avut proiectoare......
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Tocmai am spus ca nu suporta si trebuie sa faci modificare daca schmbi becurile. Proiectoarele originale sunt din plastic si au becuri h16 /19w
            LE: cum pe acces nu ai deloc proiectoare, ai 2 variante: daca exista cablajul pe masina, pui proiectoare originale (19w), schimbi maneta si asta e, sau
            Schimbi maneta, pui proiectoare de ph2 (55w) si schimbi cablarea (daca exista) din zona cutiei de sigurante motor pana la proiectoare, evident intercalazi un releu si o sig de 15 - 20A
            Last edited by Madutzu25; 25 January 2015, 13:35.
            My Ride sigpic

            Comment


            • O întrebare legata de covorașe: la mașină din descriere sunt bune cele de aici: http://m.emag.ro/set-covorase-auto-g.../pd/D7GV1BBBM/
              Podul pedalier e mai deosebit decât ce am avut pana acum (skoda fabia) si presurile ce le am sunt de ph. 1 si tot intra sub pedale.
              Mulțumesc!
              Prowd of my new wheels!

              Comment


              • Sunt bune. Cred ca cea mai buna varianta aftermarket
                My Ride sigpic

                Comment


                • Originally posted by AlexPetro View Post
                  O întrebare legata de covorașe: la mașină din descriere sunt bune cele de aici: http://m.emag.ro/set-covorase-auto-g.../pd/D7GV1BBBM/
                  Podul pedalier e mai deosebit decât ce am avut pana acum (skoda fabia) si presurile ce le am sunt de ph. 1 si tot intra sub pedale.
                  Mulțumesc!
                  Sunt bune. Le recomand. Am un set in masina si sunt multumit de ele. Si nu sunt singurul de pe forum care are aceste covorase.

                  Comment


                  • Recomand si eu, sunt foarte multumit de ele. Dupa un an, am observat ca a inceput sa se toceasca la calcai. Probabil vor mai tine inca un an de zile sau depinde de numarul de km parcursi.

                    Comment


                    • multumesc frumos! o sa le iau, mai ales ca la dealer mi-a spus ca dureaza cam mult, ca nu se prea grabesc cei de la pitesti cu transportul. si decat sa astept ~2 saptamani si sa platesc 148, mai bine cat ii acolo plus 20 transportul.
                      sigur intra frumos pe podul pedalier?
                      inca o data multumesc!
                      Prowd of my new wheels!

                      Comment


                      • Uite aici cum vine la pedalier.
                        Attached Files

                        Comment


                        • arata bine - ma intereseaza modelul asta pentru ca tot caut o solutie de protectie pentru mocheta din zona piciorului stang(limba aceea din stanga)
                          RTFM

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Uite aici cum vine la pedalier.
                            Merci fain Sandel! O sa dau comanda. Așa știu măcar ca vine în doua zile, nu doua săptămâni ca la dealer
                            Prowd of my new wheels!

                            Comment


                            • Garantie?

                              Salutare!Daca am avut un accident usor cu masina si i-am zgariat portiera, oare ma "taie" de la garantie?..pe mine oricum m-ar interesa numai garantia ce tine de motorizare

                              Comment


                              • daca rugineste partea unde ai lovit-o nu ai garantie....reparatia trebuie facuta in reprezentanta si trecuta in cartea masinii......
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google