Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa ceva? eu am pus in continuarea chederelor, altele de duster, si pe lungime sunt numai bune
    Attached Files

    Comment


    • @ Oti

      ...eu am Ambiance si a venit echipat cu maner viraj doar pt. pasagerul dreapta fata
      ...am cumparat de la un user al acestui forum , manere originale la pret OK
      ...de ciuda ca masina avea doar unul , am luat inca trei , astfel am si pt sofer maner viraj
      ...inafara de manere , nu uita sa ceri si suruburile de fixare si acele "dibluri" ce vin introduse in tabla
      ...de la un alt user am luat chedere de Duster (si am montat in prelungirea celor existente(asta doar la usile fata) , exact cum a procedat "panselin4"

      Comment


      • Originally posted by panselin4 View Post
        asa ceva? eu am pus in continuarea chederelor, altele de duster, si pe lungime sunt numai bune
        Salut! De unde ai luat banda reflectorizanta la usa?

        Comment


        • cine imi poate spune pentru logan care sunt firele pentru day light si pozitie la mufa care intra in faruri?

          Comment


          • Multumesc pentru raspunsuri, pun poza unde am pus cheder la usa din spate, una fara cheder, am cautat o poza recenta si nu am gasit cu portiera spate deschisa, pot din doua bucati cheder de Duster sa rezolv problema cu lungimea la usa din spate? chederul din Dedeman este bun, oare daca as incerca sa relipesc portiunea de cauciuc cu un adeziv (ex prenandez) de folia autocolanta......cred ca este frectie la picior de lemn.....
            PS
            chederul de Duster este maleabil? il pot trage pe santul de la usa din spate (v. poza), asa cum am tras chederul de cauciuc profil D.....
            Attached Files
            Last edited by Oti; 1 February 2015, 22:51.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • @gutu1 : În mufa de far 2 pozitii, 3 masa, 5 drl
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Salut! De unde ai luat banda reflectorizanta la usa?
                aceea nu este banda reflectorizanta, sunt catadioptrii, care au pe spate o banda adeziva care se lipeste foarte bine de tabla, care trebuie degresata in prealabil
                am cumparat la set de la norauto, sunt 3 bucati care pt asta sunt gandite, sa se ataseze pe cantul portierelor, precum la masini mai scumpe
                e fain ca noaptea reflecta lumina cand deschizi portiera , precum catadioptriile de pe bara spate, in partea de jos

                Comment


                • Daca este cineva amabil sa imi dea si mie cateva precizari.
                  Concret ... astazi mi-am activat si eu (intr-un final si cu multumiri pentru suportul tehnic, telefonic, acordat de dr_p) HSA-ul si as vrea sa stiu in ce conditii HSA-ul elibereaza infranarea inainte de cele 2-3 secunde prestabilite. Ma refer aici la o anume conditie de turatie motor, ambreaza debraiat pana la un punct etc...
                  In cazul in care vreau sa plec de pe loc mai repede, mai sportiv sa ii spunem ce trebui sa fac ca sa nu mai astept acele 2-3 secunde?
                  Daca nu am fost suficient de explicit ... sa ma scuzati ... si sa ma intrebati suplimentar.
                  Multzam fain.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • pai frana se elibereaza in momentul in care pleci de pe loc, nu trebuie sa astepti cele 3 secunde ca sa se elibereze franele.
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • Deci cand am ridicat ambreajul si acesta incepe "sa prinda" atunci ii da drumu.
                      Tre sa testez'mai in detaliu.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Așa cum ți-a explicat și dr_p:
                        ești în mod HSA, oprit, frână apăsată, apesi ambreiajul (!), cuplezi I (!), eliberezi frâna, HSA o ține înfrânată 2-3secunde în acest interval la sesizarea eliberării ambreiajului HSA eliberează frâna(e instantaneu).
                        Merge și cu spatele la deal

                        (!) = sunt senzori pentru ambreiaj cuplat/decuplat și poziție N sau R la cutie
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Nu stiu exact cum face, dar simte cand pleci si ii da drumul incet la frana, practic tu iti vezi linistit de plecarea de pe loc si masina pur si simplu nu se duce la vale. Nu trebuie sa stai 3 secunde ca sa te sincronizezi cu nimic.

                          Comment


                          • @ M.FLORIN

                            ...felicitari pentru "upgrade" !
                            ...am condus mai bine de 4 ani masina dotata cu HSA , dar din obisnuinta (reflex , rutina ) am folosit totdeuna frana de mana atunci cand ar fi fost cazul sa-si faca treaba acest sistem...
                            ...personal nu-i simt nevoia .

                            ...am fost azi sa incerc rezolvarea problemei legata de pierderea deflectorului roata spate
                            ...pana vineri sau cel mai tarziu luni primesc deflectorul care l-au comandat pe loc si se rezolva pe garantie
                            ...totodata inlocuiesc si agrafele la celalat deflector
                            ...ma intreb , oare de ce nu s-au autosesizat acum cateva luni cand am fost la revizia de 20 mii si rezolvau problema doar inlocuind acele agrafe de fixare ?

                            Comment


                            • "Dacă le vede clientul bine - le schimbăm, dacă nu le vede - și mai bine". ©dacia
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • cum se demonteaza grila din bara fata - cea marcata cu rosu? este nevoie sa dau bara jos, sau se poate trage pur si simplu?
                                Attached Files
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google