Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca zici tu. Nu se uita la indice nimeni. Nici macar la itp. Cu indicele T Vmax e 190 km/h cu H e 210 km/h. Cu un 1,6 daca esti nebun poti merge cu un 200 km/h si e chiar indicat sa ai o anvelopa cu astfel de indice. Intelegi?
    Sunt foarte simpatici astia tineri si care sunt la prima masina din viata.. Funny people. Imi place cum explica ei si dau lectii....

    Comment


    • nu prea cred ca prinde nici loganul de 1.6 200 de km/h reali, pe gps, nu pe vitezometru, si chiar daca
      ar prinde viteza asta, nu ai unde sa mergi asa de tare, chiar pe autostrada trebuie sa fii nebun ( kamikaze ) sa mergi asa cu un logan
      indicele de viteza t - adica 190 de km/h maxim, este mai mult decat suficient, plus ca este si in talon trecut

      Comment


      • OT: Și mai simpatici sunt "reisării" cu 16volți.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • - stie cineva: elementele de caroserie logan<=>sandero sunt la fel (ma intereseaza portierele)? Eu am ramas la etapa cu protectiile alea laterale dar nu gasesc de niciun fel asa ceva. Cele "de dincolo" dedicate sunt minim 50-60 de euro la care se mai adauga inca 15-20 de euro transport. Mult prea scump pentru 4 bucati de plastic.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by emy88888 View Post
            Eu am sunat la vocea clientului sa intreb si aia mi-au zis ca trebuie sa fie cu ET40 ca cele cu care a venit masina si daca pun de exemplu ET50 e posibil ca sa atinga in contra aripi, arcuri, etriere, etc.
            Mai fratilor, cand sunati la vocea clientului cu cine stati de vorba?
            Cu doamna aceea care stie mecanica cat stiu eu fizica cuantica ?
            Ti-a raspuns pe loc sau ai pus intrebarea si a revenit ea cu un telefon, dupa documentare, ca din experientele avute cu vocea clentului, doamna in cauza in afara de cateva tehnici de comunicare, aplicate rudimentar, habar nu are de nimic. ( Dupa 5 minute de discutie cu ea, din Rotariu devenisem Murariu si asta in TREI discutii diferite nu o singura data)

            Eu zic ca se potrivesc si cele cu ET 50 dar le-as folosi iarna atunci cand fac KM putini si la viteze mici.
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • Nu mai bine sunai la service? Intreb si eu...
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Mai bine te prezinti la service, ca la telefon ai sanse sa dai tot de o fatuca specializata in comunicare si vagi cunostinte despre revizii, cum e aia de la receptie Caremil pe care o stie Bazilman.

                Comment


                • Originally posted by Bazilman View Post
                  Mai fratilor, cand sunati la vocea clientului cu cine stati de vorba?
                  Cu doamna aceea care stie mecanica cat stiu eu fizica cuantica ?
                  Ti-a raspuns pe loc sau ai pus intrebarea si a revenit ea cu un telefon, dupa documentare, ca din experientele avute cu vocea clentului, doamna in cauza in afara de cateva tehnici de comunicare, aplicate rudimentar, habar nu are de nimic. ( Dupa 5 minute de discutie cu ea, din Rotariu devenisem Murariu si asta in TREI discutii diferite nu o singura data)

                  Eu zic ca se potrivesc si cele cu ET 50 dar le-as folosi iarna atunci cand fac KM putini si la viteze mici.
                  Doamna aia nu a stiut la momentul acela, dar s-a interesat si a revenit a doua zi cu un telefon.
                  Alea cu ET50 si ET43 le voi folosi cu siguranta iarna ca am gume de iarna pe ele.

                  Comment


                  • m ati facut curios, asa ca azi , cand eram prin oras cu masina , m am uitat la jantele de tabla pe care le am de la vechiul logan, si care au anvelope de iarna michelin pe ele
                    deci jantele de la loganul vechi au et de 43, sunt jante cumparate de la reprezentanta dacia cand am cumparat gumele de iarna,
                    m am uitat si la rezerva de la loganul 2 din dotare, si are et de 40, cum probabil au et si jantele cu care a venit masina ( jantele cu anvelopele de vara sunt la depozit la socrii, asa ca ma voi uita la ele cu alta ocazie )
                    ce ziceti, este diferenta mare? adica credeti ca este vreo problema daca am jante cu et de 43 pt anvelopele de iarna?

                    Comment


                    • Nu e mare diferenta
                      Merge acelas cauciuc pe ambele jenti.
                      Cele cu et-ul mai mic stau mai in afara.
                      sigpic

                      Comment


                      • ...am posibilitatea sa cumpar jante cu ET43 pentru gumele de iarna , jante putin folosite , la un pret OK
                        ...ma intereseaza si pe mine daca jantele cu ET 43 sunt compatibile pe L2 ?
                        ...oare nu sunt probleme cu distanta dintre janta si etrier sau alte inconveniente ?

                        Comment


                        • ...si ce ai dedus din ultimele doua pagini ?
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • Originally posted by Bazilman View Post
                            ...si ce ai dedus din ultimele doua pagini ?
                            ...fiind un user si posesor de L2 mai nou , citesc foarte mult in dorinta de a acumula cat mai multa informatie si probabil din aceasta cauza nu reusesc totdeauna sa asimilez absolut tot sau poate imi scapa lucruri esentiale
                            ...nu toti stam la superlativ cu IQ-ul.
                            ...imi cer SCUZE ! daca deranjez , dar cred ca un cuvant ("da") putea suplinii risipa de cuvinte facute in postarea citata .
                            ...multumesc frumos si promit sa nu mai postez decat dupa ce citesc cu foarte mare atentie , de 2-3 ori , tot ce s-a scris in forum

                            Comment


                            • Originally posted by old_radu View Post
                              ...am posibilitatea sa cumpar jante cu ET43 pentru gumele de iarna , jante putin folosite , la un pret OK
                              ...ma intereseaza si pe mine daca jantele cu ET 43 sunt compatibile pe L2 ?
                              ...oare nu sunt probleme cu distanta dintre janta si etrier sau alte inconveniente ?
                              eu am incaltat masina cu jantele de pe loganul vechi cu et de 43, cu anvelope de iarna, si am mers si in extraurban , si prin bucuresti , si nu am sesizat nici o problema, nu atinge nicaieri, este o diferenta foarte mica
                              si in service , baietii au zis ca nu este nici o problema, ca sunt si alti clienti care au facut la fel ca si mine , in iarna anterioara, si nu au avut nici o problema

                              Comment


                              • @ panselin4

                                Multumesc frumos !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google