Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc ca ai spus ca postarea mea e o timpenie..
    Chiar aveam nevoie sa-mi aduca cineva aminte ca am permis de 28 de ani cu 10 ani inainte ca tu sa fi fost nascut .

    Multumesc !
    Confundam acceleratia cu ambreiajul, asta e cind imbatrinesti, vin astia tineri sa ne invete !

    Comment


    • Ai dreacu' ingineri prosti astia de la Dacia-Renault-Nissan, de-au inventat ei o treapta inutila...

      Noroc cu baEtii astia cu experienta care s-au prins de eroare si nu folosesc treapta aia in plus.
      Last edited by vitriol; 15 August 2014, 13:02.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • De ce?
        In primul rand chinui ambreiajul inuti si scurtezi viatza acestuia.
        Si cum s-a spus mai sus plecarea eate mult mai lenta pierdere de timp si tot timpul trebuie sa te gandesti , plec cu tr1 sau cu tr2 daca e in panta , rampa.
        Prea multe chesti.
        Se pleaca todeauna cu tr1.
        Sunt piloti de macadam care nu au facut nici majoratul asa ca vechimea in permis nu are nici o relevantza.
        sigpic

        Comment


        • Degeaba ai vechime si permis de nu stiu cati ani. Daca te-ai obisnuit sa conduci prost de la inceput, asa vei conduce mereu.
          Nu spun ca este cazul tau, nu te cunosc deci nu-mi permit sa comentez.

          Comment


          • Daca poate cineva sa puna o poza din dialogys cu parghiile capacul portbagajului. Sunt curios daca se poate vedea cum sunt fixate parghiile astea si eventual daca se poate adapta o varianta de telescop pentru deschiderea portbagajului.
            Multzam fain.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Am si eu o intrebare: la 0.9 TCe e normal ca pedala de ambreiaj sa fie foarte moale la apasare ? Stiu ca sun ca un paranoic dar fata de alte masini pe care le mai conduc, pedala de ambreiaj de la Sandero mi se pare extrem de moale la apasare. Masina are deja 3100 de km, din care 2600 facuti in regim de autostrada 95%, nu am sesizat nimic anormal in sensul ca ar patina ambreiajul dar totusi am zis sa intreb aici.
              sigpic

              Comment


              • E foarte normal pentru ca este hidraulic.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by bogdan_cr View Post
                  Incearca sa pleci in vit. II de pe loc, ai cuplu suficient si sigur asa nu mai poti scritii cauciucurile.
                  Eu iti recomand tr 3 , asa sigur nu mai pleci cu scart, si in oras o sa ai si cutie 'automata'.

                  Damn...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • @stoicanu: Multumesc pentru raspuns.

                    Si mai am o intrebare: Se poate cumva face ca atunci cand ai aprinse doar DRL-urile, in momentul in care intri intr-un tunel de exemplu sa se aprinda si stopurile iar in momentul in care iesi sa se stinga ? Am vazut acest lucru la un VW dar presupun ca ceea ce vreau eu se poate doar daca masina are senzor de lumini. Ideea asta mi-a venit cand eram in concediu si treceam printr-o gramada de tuneluri.
                    sigpic

                    Comment


                    • Buna seara, Loganul nou are Filtru de polen inclus sau trebuie sa decupez eu etc?

                      Comment


                      • Legat de lumini trebuie senzori de lumina care daca ai putina ambitie cred ca se poate adapta ceva.
                        Legat de filtru de polen cred ca exista doar la modele cu AC.
                        sigpic

                        Comment


                        • Depinde de varianta de echipare aleasa.
                          La ACCES nu este inclus. La celelalte variante exista in standard.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Raspunsul complet e : La Logan II Acces(sau versiune fara AC) NU ai filtru habitaclu, se poate decupa aeroterma, se poate cumpara filtru(diferit de Logan I) care pe original e 160RON si mai trebuie si capac pentru decupaj, capac ce costa 73 euro+tva
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Nu am vrut sa il speriu pe om asa din prima - vazusem ca e la prima postare aici pe forum .
                              Pe scurt si complet situatie se poate rezuma ... se poate monta fultru polen si la varianta acces; costuri totale 150 euro ...
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • E mai ieftin sa isi cumpere aspirator de masina, aspira dun cand in cand praful de be bord
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google