Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este normal sa intre. Pe langa geamuri, picura pe suprafata interioara si se scurge prin gaurile din partea de jos a portierei, pe prag. De acolo curentii de aer, plimba apa, pe unde nu e nevoie. De aia, este bine sa mai pui niste chedere suplimentare (a pus T0rquemada poze), numai in partea de jos, a pragului, sa nu pui, trebuie sa lasi pentru ventilare.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Ai tastatura defecta?
      Fara limbaj mIRC, pe acest forum.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Ok...scuze

        Comment


        • Parca nu am vazut intrebarea pana acum pe forum, aveti idee coeficientul aerodinamic la logan 2 care este ?

          Comment


          • Din ceea ce am citit, am reținut ca ar fi la fel ca la logan 1, adică 0,36.

            Comment


            • Cx (sursa renault.br)
              Logan II 0,36
              Stepway II 0,39
              Sandero RS 0,35
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Sambata am constat ca nivelul la antigel se apropie de minim. Intrebare, cum sa completez nivelul: doar cu apa distilata, doar cu antigel sau combinat. Multumesc anticipat!

                Comment


                • Combinat 50%-50%.

                  Comment


                  • aris86 poti si doar cu apa distilata daca cantitatea nu este mare (adica 1-200 ml)

                    Comment


                    • Glaceol RX tip D+Apa distilata in proportie 50-50%.Amesteci din cele doua recipiente doar cat iti trebuie sa completezi.

                      Comment


                      • @Aris - verifica temp de inghet, inainte si dupa completare cu un densimetru, este bine sa fie sub -25grd ( eu am pe la -30), Te ajuta un coleg daca nu ai asa ceva. Poti avea surprize...surprize....
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Am doua densimetre, unul de la lidl si altul din Dedeman, cel din lidl nu prea mai tine lichidul in recipient. Maine o sa completez nivelul la antigel.

                          Comment


                          • Originally posted by Oti View Post
                            @Aris - verifica temp de inghet, inainte si dupa completare cu un densimetru, este bine sa fie sub -25grd ( eu am pe la -30), Te ajuta un coleg daca nu ai asa ceva. Poti avea surprize...surprize....
                            Dupa completare, in borcan, masuratoarea e vacs; niciodata nu va avea acelasi punct de inghet, cu antigelul din motor.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Ca o completare,se gaseste antigel direct diluat in proportiile 50-50.

                              Comment


                              • Mai bine pui numai antigel si gata


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google