Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe cuvant ca la proiectoare m-as risca sa pun ceva ilegal...
    Sugestii?

    Comment


    • Eu am zis ca ce am ales eu ( la noroc ) este cea mai bună variantă ( ieftin si bun 55lei)

      Comment


      • Originally posted by stoicanu View Post
        Pai este oarecum normal
        Nu poti compara 19w cu 45w

        Eu , sincer, am degeaba proiectoarele ca nu le folosesc
        Mai bine zis intre 19w si 55w stoicane.

        Cea mai buna solutie este, fara doar si poate
        proiectoarele de logan 1 cu geam de sticla.
        Problema este ca trebuie sa facem niste modificari pe la instalatie.

        Comment


        • Originally posted by sebibv View Post
          .... m-as risca sa pun ceva ilegal...
          Sugestii?

          Hai sa-i zicem " neomologat"...suntem niste umili membri ai unei comunitati de loganisti... pentru Dumnezeu, doar nu facem parte din " Cosa Nostra"!!!

          Originally posted by planetara View Post
          Mai bine zis intre 19w si 55w stoicane.

          Cea mai buna solutie este, fara doar si poate
          proiectoarele de logan 1 cu geam de sticla.
          Problema este ca trebuie sa facem niste modificari pe la instalatie.
          Da, un releu clasic la care circuitul de alimentare original se leaga pe comanda, iar pentru circuitul de forta se trage un fir direct din borna pozitiva a bateriei!
          Last edited by tipicarul; 13 February 2018, 01:58. Reason: Automerged Doublepost
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment




          • Ok, neomologat. Ma gândesc serios la varianta dr25...

            Comment


            • Este careva pe aici cu Logan 0.9TCe cu GPL de fabrica? Cum se comporta? Ceva probleme?

              Comment


              • Salutare baieti, am un Logan 2 Laureate din 2013, si doresc sa ii montez pilot automat/tempomat. In afara de volan cu comenzi, spira airbag pentru legatura butoanelor, si activare, de ce as mai avea nevoie ?!
                sigpic

                Comment


                • Cum ai mai mult ca sigur 1,2 16v - senzor pedală ambreiaj, defapt tot ansamblul pedală ambreiaj+senzor
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • .....

                    Si buton activate - dezactivare cruise control

                    Comment


                    • Da, 1.2 16V este motorul... Volan cu comenzi + spira airbag si legatura butoane, senzor pedala acceleratie/asamblu pedala acceleratie si buton activare/dezactivare CC, astea ar fi piesele de care as avea nevoie, nu mai trebuie nimic altceva ?! Activare din soft ?!
                      sigpic

                      Comment


                      • Chiar crezi ca este asa util CC?
                        Eu il am si nu stiu daca l-am activat de 10 ori, iar asta mai mult ca sa ma joc....

                        Comment


                        • Mie nu-mi place regulatorul de viteza. L-am folosit in cateva randuri si nu m-a convins. Cu toate ca se spune ca ofera un plus de confort, in special pe autostrada, lucru care probabil este adevarat, a trebuit sa-mi maresc atentia si sa tin piciorul in asa fel incat sa pot actiona oricand pedala de frana. Lucrul asta m-a scos din zona mea de confort. In plus, pe autostrada pana la Ploiesti am constatat ca duce la cresterea consumului cu pana la o jumatate de litru la suta. Poate ca folosit des si pe distante lungi pe autostrazile vestice te inveti cu el, iti formezi reflexe si merita a fi utilizat. La noi, cand mergi cu 130 km/h si se gaseste unul cu 100 sa schimbe banda taman in fata ta, daca nu ai experienta in folosirea lui te trezesti cautandu-ti disperat piciorul prin masina pentru a frana. Asa ca mai bine tin piciorul pe acceleratie decat sa-l tin intr-o pozitie in care nu sunt invatat.
                          In schimb limitatorul il folosesc ceva mai des in anumite zone unde ai limitare de viteza desi drumul este ca-n palma si ai tendinta de a calca mai mult acceleratia. De obicei cam pe acolo stau radarele. Am patit-o acum mai bine de o saptamana cand la intrarea in Mizil am uitat sa-l activez si dupa curba de la iesire m-a luat cu 63 km/h.

                          Comment


                          • .....

                            Treaba cu cresterea consumului e chiar imposibila.
                            Restul depinde de fiecare cati km merge si cat de des intra pe autostrada la noi sau peste hotare.
                            La logan 1 toata lumea se plangea de ce nu au toate abs , de ce nu are mai multe air baguri , de ce nu are esp si cc...
                            Acum sunt disponibile toate si nu e bine.

                            Comment


                            • C&C este foarte ok până înveți să te ajuți de el, dacă mergi doar Buc - Pitești ( în weekend) este puțin greu de folosit, dar prin Ardeal sau Vest este de vis.

                              Comment


                              • Originally posted by PrietenCuTine View Post
                                Da, 1.2 16V este motorul... Volan cu comenzi + spira airbag si legatura butoane, senzor pedala acceleratie/asamblu pedala acceleratie si buton activare/dezactivare CC, astea ar fi piesele de care as avea nevoie, nu mai trebuie nimic altceva ?! Activare din soft ?!
                                Investiția ajunge la 1000 de lei și momentan am renunțat la idee. Viitoarea mașina sigur va avea CC din fabrica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google