Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Acestea sunt pentru sandero 2 ca ma gândesc sa le cumpăr, mai ales ca nu sunt asa scumpe. Plata se face prin card sau paypal?

    http://m.aliexpress.com/item/32592774584.html
    Cu cardul, iti faci cont si adaugi contul cardului, cand expira si parola. Banii sunt retrasi automat din cont, la conversia din lei in dolari banca percepe un comision infim (la 90 lei undeva la 1-2 lei parca).

    Transportul pentru acea protectie e 21 de dolari.
    Last edited by Crs. Sandel; 6 February 2016, 12:18.

    Comment


    • Se accepta mai multe metode de plata, inclusiv paypall.
      Sistemul de plata de pe aliexpress nu trimite banii direct vanzatorului decat dupa confirmarea in bune conditii a bunului de catre cumparator. Daca ceva nu e ok la primirea coletului sau pur si simplu coletul nu ajunge la destinatie, aliexpress va returna banii cumparatorului.
      Eu am comandat de mai multe ori de pe aliexpress si am avut parte si de despagubire pentru ca nu am primit coletul la timp. Am ramas si cu bunul - care a ajuns intr-un final - si am primit si banii inapoi.

      By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • oare exista posibilitatea de a ilumina butoanele de pe volan ?
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • Trebuie:

          -comutator rotativ de Clio4 cu airbag, ccsl și PTT* (vine și cu fire de claxon!)
          -trebuie butoane ce permit iluminarea, cele de Dacia NU se pot ilumina corespunzător

          Se poate folosi mufa de PTT pentru iluminare.

          PTT = Push To Talk, disponibil pe Medianav EVO, la Renault X52 și Clio4 e pe volan nu pe joystick
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • aha... multumesc t0rquemada!
            am crezut ca butoanele de pe volan sunt ca celelalte (pui led-ul in spate si zona alba este iluminata noaptea).
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              Trebuie:

              -comutator rotativ de Clio4 cu airbag, ccsl și PTT* (vine și cu fire de claxon!)
              -trebuie butoane ce permit iluminarea, cele de Dacia NU se pot ilumina corespunzător

              Se poate folosi mufa de PTT pentru iluminare.

              PTT = Push To Talk, disponibil pe Medianav EVO, la Renault X52 și Clio4 e pe volan nu pe joystick
              volan X52 RS de brazilia, idem clio 4 cu airbagul aferent dar ala cred ca are si alt calculator de airbag in consecinta.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Greșit, ăla de RS tot nu e iluminat.

                Calculatorul de airbag e același pe x52/x98 și chiar pe x87.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Nu vad rostul iluminarii butoanelor de pe volan...la Logan

                  Comment


                  • Am montat cu banda dublu adeziva 2 oglinzi rotunde, la interiorul masinii, in dreptul oglinzilor laterale, aproape de geam, care oglinzi vad in unghiul mort, sunt foarte ok daca se regleaza cum trebuie, iar eu am preferat sa le montez in masina, si nu pe oglinzi
                    Ideea mea a fost sa elimin unghiul mort

                    Comment


                    • poti sa pui si poze cu noua imbunatatire?

                      Comment


                      • Originally posted by NOF View Post
                        Nu vad rostul iluminarii butoanelor de pe volan...la Logan
                        ai dreptate! poate ar fi bine sa eliminam si plafoniera ca doar n-ai cum sa nu nimeresti scaunul cand intri in masina "...la Logan"
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • Originally posted by panselin4 View Post
                          Am montat cu banda dublu adeziva 2 oglinzi rotunde, la interiorul masinii, in dreptul oglinzilor laterale, aproape de geam, care oglinzi vad in unghiul mort, sunt foarte ok daca se regleaza cum trebuie, iar eu am preferat sa le montez in masina, si nu pe oglinzi
                          Ideea mea a fost sa elimin unghiul mort
                          La vechea Nova gti aveam o oglinda convexa prinsa de cea a masinii.
                          La Sandero mi-e teama s-o montez, nu stiu cat de rezistenta este prinderea de parbriz!
                          Astept si eu poze cu cele montate de tine.

                          Comment


                          • Cum apuc sa fac poze le pun aici pe forum

                            Comment


                            • Originally posted by TopCat View Post
                              ai dreptate! poate ar fi bine sa eliminam si plafoniera ca doar n-ai cum sa nu nimeresti scaunul cand intri in masina "...la Logan"
                              Bine a fost doar o parere, pentru ca oricum acele butoane sunt usor accesibile cand esti cu mainile pe volan, dar uite inca o idee: butoane iluminate la plafoniera. Si cu asta chiar sunt de acord.

                              Comment


                              • Din moment ce le-ai montat si ai si spus pe forum, pozele erau obligatorii nu mai trebuia sa le ceara poporul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google